Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez már végleg így fog maradni...

Ez már végleg így fog maradni egy gyerekeknek tett ígéret miatt?

Figyelt kérdés
2 éve vagyok együtt a párommal. Nagyon jó a kapcsolatunk meg minden. A felesége meghalt. A gyerekeiket ő neveli. 11 és 7 évesek. Szóba se lehet nála hozni házasságot és közös gyereket mert a gyerekeinek megígérte, hogy ő az anyjukon kívül nem fog más nőt feleségül venni és gyereke se lesz mástól. Bíztam az időben, hogy változni fog, de hajthatatlan. Mostmár ez mindig így fog maradni? Ebbe bele kell törődnom?
jan. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell beletörődnöd. Bármikor otthagyhatod, és kereshetsz magadnak mást. Ha nem akarsz ezekből a céljaidból lejjebb adni, meg ő sem, akkor egyértelműen nem egymásnak valók vagytok. Na meg mit számít az, hogy gyereknek tett ígéret vagy akármi? Az is lehet, hogy azt csak úgy mondja, mert nem akarja kimondani, hogy tőled nem akar gyereket. Vagy az is lehet, hogy tényleg így van, de a te szemszögedből ez számít valamit? Te közös gyereket akarsz, ő meg nem, tök mindegy az indok, az eredmény ugyanaz.
jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim ***** válasza:
98%

Megszoksz vagy megszöksz...

Egyébként nem lehet rá azt mondani, hogy ne lenne korrekt. Már a legelején elmondta a tényeket. Az, hogy te nem adtál a szavára, és a saját fantáziádnak jobban hittél, mint neki, az nem az ő sara.

Ettől függetlenül nem tudok a hozzáállásával egyetérteni.

jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 A kérdező kommentje:
Szeretem őt nagyon. Nem lenne célom elhagyni őt. Jól megvagyunk egymással.
jan. 4. 22:12
 4/99 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos. Valamilyen szinten megértem a pali érzéseit, de ez nem feltétlenül megoldás. Itt nem az ígéret a fontos, hanem az érzések.

De ha te szeretnél és ő hosszabb távon is csökönyösködik, az kapcsolatotok végét jelenti. Ha mindenképpen szeretnél gyereket akkor valószínűleg nem ő lesz az ideális pár.

jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
97%
#3 Hát, a kérdés az, megvagytok-e annyira egymással, hogy elfogadd, hogy nem fog feleségül venni és nem lesz közös gyerek. :) Mert arra várhatsz, hogy meggondolja magát, de mi van, ha nem? Ő pár év múlva mondhatja, hogy ő bizony már az elején megmondta, te meg pár év múlvára jól megutálod, mert felspanolod magad ezen. Vagy most hagyd ott, vagy most tegyél le a vágyálmaidról, döntsd el, mi a fontosabb. Személyes véleményem szerint ha te esküvőt és gyereket akarsz, akkor nincs az a "jól meglevés", ami megérné ezt az áldozatot. Lehet, hogy jól megvagytok, és alapból a kitartás híve vagyok, de ez nagyon úgy hangzik, hogy csak beleáltatod magad a kapcsolatba, mert nem mersz lépni. Tudod, ha folyton azt mondogatod magadnak, milyen szerencsés vagy és milyen jól megvagytok, akkor valószínűleg nem mered feltenni a kérdést, hogy de amúgy mennyire vagy boldog.
jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim ***** válasza:
35%
Ő nem a "párod".
jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 A kérdező kommentje:

Miért micsodám ha nem a párom?


Amúgy teljesen boldog vagyok mellette. Sok időt töltünk együtt a mindennapokban is. De bíztam abban, hogy ezeket csak tiszteletből mondja.

jan. 4. 22:19
 8/99 anonim ***** válasza:
26%

Házasságot ne erőltesd mert értelmetlen a mai világban. Ugyan úgy élhettek együtt, lehet közös gyereketek mintha házasok lennétek. Már nem köveznek meg ha házasságon kívül születik gyerek. Tehát a házasság mint olyan egy idejét múlt intézmény, amit már rég el lehetne törölni. Csak arra való hogy a válóperes ügyvédek megtömjék magukat. Én senkinek nem ajánlom hogy a mai világban aláírjon egy szerződést, ami bármikor felbontható következmények nélkül.


A gyerekről viszont beszélgess el vele. Ha te akarsz gyereket, ő meg nem, akkor nincs mit tenni. Szerintem ne mondj le a legnagyobb boldogságról, kicsit önzőnek is kell lenned. Magyarázd el neki szép szóval hogy te nagyon szeretnél anya lenni, neked ez nagyon fontos, és ha ebben nem partner, akkor hiába szereted őt nagyon, el kell hagyd mert kifutsz az időből, nem várhatsz örökké hogy majd egyszer talán meggondolja magát.

jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz ezt elengedni, mert hát látom, hogy nagyon jó apa.
jan. 4. 22:20
 10/99 anonim ***** válasza:
90%
#9 És a te gyerekeid apja? Ugye, hogy nem? Akkor neked nem mindegy? Nyugodj meg, van 4-5 millió férfi az országban, nem ez az egy példány az egyetlen potenciális jó apa.
jan. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!