Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszik/sértődik...

Jogosan haragszik/sértődik meg, vagy túlreagálja fater?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy édesapám világ életében nagy kamugép volt, így viselkedik velem is. Szóban mindent, tettben semmit. Például a legutóbbi eset: meggyőzött, hogy tegyem le a jogsit, mert tavaly nyáron akart venni új autót, és hogy legyen kinek adni a régit. Mondtam, oké, végülis miért ne. Leraktam, aztán ez a kocsi dolog húzódott egyre jobban. Először a születésnapom, aztán a ballagás, aztán érettségi, de még mindig nincs nálam, nem vett még újat. Pár napja azt mondta, hogyha felvesznek arra a karra, amit kinéztem, akkor kivisz Thaiföldre megünnepelni. Mondom apa, ne ígérgessél, mert úgysem tartod be! Erre megsértődik, meg bedurcizik meg mindent csinál, mert hogy őszerinte mindig állja a szavát.

2018. jún. 4. 20:51
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
30%
Hány éves vagy? Dolgozz meg az autóért. Én mindent magamnak vettem és sokkal jobb érzés mint ha csak nekem adnák.
2018. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%
Ne vedd komolyan az igergeteseit, ha szeretnel jogsit, szerezz, es ne a kocsiert, ha arra a bizonyos szakra akarsz menni, menj arra, de ne azert, hogy Thaifoldre mehess. Nem szep dolog az Apukadtol, hogy nem tartotta be az igeretet, de ezen ne veszekedj vele, ne vedd komolyan es kesz.
2018. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

"Hány éves vagy? Dolgozz meg az autóért."


Jól van, hátrébb az agarakkal. :D Tudod a legtöbb embernek sz*-ul esik, ha ilyen nagy dolgot ígérnek neki és aztán pofára esik. Nekem nagyanyám ígért meg hasonló nagy dolgokat mindig, de eddig csak kamuzott, mire odaértünk elmúlt a nagy szeretete.

Itt most nem arról van szó, hogy minden ingyen akar az élettől, egyszerűen csak ígérgetnek neki szép dolgokat, aztán meg, ja, bocs nem. :D

2018. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen szociopata ember álomvilágban él. Ő is tudja, hogy nem tudja betartani az ígéretét, de azért is ígérget, mert ezzel kompenzálja a tudatot, hogy nem képes megadni neked, amit szeretne. Hogy emögött az van, hogy tényleg szeretne adni, vagy magát szeretné jobb fényben látni azzal, hogy elhiteti magával, tulajdonképpen adna ő, csak nem tud, ez már más kérdés. A lényeg, hogy ha a szemébe vágod, hogy ő erre képtelen, az frusztrációt okoz nála, és ezért sértődik meg, mert valahogy kezelnie kell. Ha beismerné, akkor azt is el kellene ismernie, hogy az egész élete hazugság, és fel kellene hagynia ezzel a kényelmes lelki önkielégítéssel. Úgy érezné, nincs többé értelme az életének. Ez a pszichológiai mechanizmus.


Hogy mindez jogos vagy nem jogos, azt nehéz eldönteni. A személyiségzavar és az erkölcs, becsület ritkán fér össze. Gondolom, elmúlt már ötven, talán hatvan is, ilyenkor már nem lehet megváltoztatni valakit. Saját véleményem szerint egyébként sem jellemző, hogy egy ember "megváltozzon", a személyiség 7-8 éves korban már adott, legfeljebb finomodik, de nem fog változni.

2018. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nincs neki kompenzálnivalója, tele van, mint a déli busz. Nem a pénzen múlnak ezek.
2018. jún. 4. 21:31
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, sajnos vannak ilyen notórius hazudozó emberek. Igazából én el sem tudom képzelni, mi járhat a fejükben, de ők ilyenek: kényszeresen hazudnak minden helyzetben, de ha ezt a fejükhöz vágod, hát ember nem volt még úgy megsértődve, mint ahogy ők megsértődnek.


Szóval sajnos tanultál ebből, innentől bármit ígér faterod, ne hidd el, aztán ha valami csoda folytán mégis teljesíti, akkor örülj neki. Szólni ezért kár, mert sosem fogja beismerni, hogy hazudott és még neki áll feljebb. Én azt mondom, hogy annak is örülhetsz, hogy a jogsidat kifizette és megvan, mert baromi nehéz megszerezni (ok, pasiknak nem annyira, de azért akkor is, na).

2018. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Azt mondod, mindig nagy kamugép volt. Akkor miért is veszed komolyan? Én csak annyit mondanék, ok fater, és el is felejteném az egészet. Ha egyszer még is betartja a szavát, hát örülj neki.
2018. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Igazából az egészet nem fizette ki (+az egész összegről kért számlát, gondolom a cégére le tudja írni az áfát, bár nem kérdeztem), meg amúgy is csak 30 órát vezettem, szóval nem volt egy elszállt összeg.
2018. jún. 4. 21:41
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem veszem komolyan már egyáltalán, csak idegesítő, hogy nem tudok számolni a dolgokkal.
2018. jún. 4. 21:43
 10/29 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos apukádnak egy szavát se lehet elhinni. Ezek után én nem élném bele magam az újabb és újabb ígéretekbe. Vedd úgy, hogy nem mondott semmit. Kisebb lesz a csalódás. Nem jogos a felháborodása, hiszen nem alaptalanul mondtad, hogy ne ígérgessen.
2018. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!