Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám nem...

Mit csináljak, ha anyám nem tartotta be a fogadalmát?

Figyelt kérdés
Anyám azt mondta, hogy elvisz majd a nyáron júliusban konditerembe. 100 kg vagyok 16 éves létemre, és 1 kg-ot nem tudok felemelni. Hát sajnos nem vitt el. Hiába könyörögtem neki 2-3 naponta, azt mondta majd. Mindjárt iskola és nem fogytam semmit, sőt híztam. Nincs akaraterőm egyedül futni, biciklizni, súlyzózni, ezért akarok kondiba menni. Az egészségemnek is annyi szerintem, fáj mindenem, bugyognak az ereim, stb. Tudom, pénzbe is szűkösek vagyunk, jártam 1 hónapig dolgozni, tehát nekem az van, de nem a pénz a legnagyobb baj, hanem hogy anyám nem enged egyedül el, mert mi van ha valaki szétver meg ilyesmi, vagy túldolgozom magam mert műtöttek 2 éve. Anyám meg lusta legalább 1 alkalmat megnézni. Meg olyat is mondott, hogy csak akkor, ha ő neki is lesz pénze beíratni saját magát (amit kétlek, mert mindig elkölti sz.rságokra)

2016. aug. 15. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

16 évesen elég nagy vagy már ahhoz, hogy egyedül elmenj, és mivel pénzed is van, vegyél egy bérletet. Ott vannak edzők, akiknek eltudod mondani a betegséged, a műtéted, és majd ahhoz igazítják az edzéstervet.


Ne várj anyukádra, mert felesleges!

2016. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Már egyszer elmentem július végén, de anyám azt mondta, ha beíratom magam, megvon mindent 18 éves koromig (gép, telefon, stb), meg hogy soha többé nem áll velem szóba, mert megszegtem, hogy nélküle nem megyek.
2016. aug. 15. 14:23
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, ha ennyi a súlyod és egyáltalán nem vagy hozzászokva a mozgáshoz, akkor a gyaloglás a legjobb bevezető sport. Nem is bírnád a futást és egyéb megterhelő sportokat, kikészülne a szíved.

A gyaloglás a legjobb bevezető sport, amíg nem fogysz valamennyit és hozzá nem szoksz a nagyobb megterheléshez. Azt pedig a ház körül is tudod csinálni, nem kell hozzá anyukád, csak te és az akaraterőd.

2016. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
ne haragudj, de anyád egy hülye. :/ felismerted, hogy nem vagy egészséges, anyád meg nem akar segíteni abban, hogy lefogyj és normális életet élhess. mi ez, ha nem veszélyeztetés. keress a neten környéketeken egyleteket, vagy indíts egyet, akikkel össze lehet állni közösen és elmentek kocogni, bringázni. vagy pár haveroddal közösen, akik motiválnának, hogy folytasd. nem kell a fogyáshoz kondibérlet, csak tudatos étkezés és mozgás. 100 kilósan még napi 1 óra séta is sokat számít. menj el pokemont kergetni, párom is folyton azokat a szarokat fogdossa, már agybajt kapok tőle.
2016. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Vedd kezdebe a sorsod, ez az anyuci nem visz kondiba nagyon tré duma!

Egyél normálisan, sétálj, vagy a Norbi duci tréningeit javaslom kezdésnek, föleg az aerob zónát(jútubon fennvan, 40 perc az egész)

Kajálásról itt tanulhatsz: [link]


Egész nyarad volt, egy 20ast ledobhattál volna már rég!

Én megtettem, 27kg mínusz május óta a fentiekkel. Hajrá!

2016. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
A kondiban ki fog akaraterőt adni? A kajádat miért nem változtattad meg? Másra fogni a kudarcodat csak kifogás. Amíg kifogásokat keresel megoldások helyett, sosem fogsz változni.
2016. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy miért ne mehetnél egyedül konditerembe.
2016. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Akaraterőd mem lesz a kondiban sem, ha alapból nincs. Kezdj el otthon és az utcán sportolni, gyaloglás, kocogás teljesen jó, ha az állapotod engedi.
2016. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Ugye tudod, hogy mennyire szánalmas vagy, hogy anyádra mutogatsz? Ekkora túlsúllyal különben sem kondizással kellene kezdeni, különben tönkre mennek az ízületeid. A házi orvosat felkerested már, hogy mit ajánl, csak hogy szakszerű segítséget kaphass?

Az, hogy híztál, elég gáz, bár, ha ugyanannyit zabálsz, és kevesebbet mozogsz, mint amikor iskola van, akkor a képlet nagyon egyszerű, nem kell hozzá orvos sem, hogy megfejtse. Kezd dsétával, biciklizéssel, ha eddig tele szedted a tányérodat, most szedj 1/3-dal kevesebbet. Ne egyél édességet, csipszet, hanyagold az üdítőket, és igyál helyette vizet. Hidd el, ekkora túlsúllyal szemben már ez is hamar hoz egy kis eredményt, attól megnő az önbizalmad, és lesz erőd komolyabb változtatásokhoz. De ész nélkül kondiba menni...Talán előbb egy személyi edzőt felkeresni, állapotfelmérést kérni stb. És ne anyádtól várd a csodát, ha eddig is egészségesen tartott volna, nem itt lennél.

2016. aug. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

kondi még rosszabb lesz, mert sokan lesznek és néznek.

én pl ezért nem szeretem


eddig is kimehettél volna sétálni, akár napi két órát is.

úszás!

ne futni akarj, mert oda a térded.

otthonra is vehettél volna súlyokat, vagy vízes palack megtöltve! nem kifogás a pénz! nyáron meg az idő se!


szóval:

ezentúl suliba buszról előbb szállj le és sétálj, hazafele is! palackot töltsd meg vízzel! és ne rinyálj a pénzről!

2016. aug. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!