Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető-e, ha ilyen esetben...

Érthető-e, ha ilyen esetben az apa elengedi a gyerekeivel a kapcsolatot? ⬇️

Figyelt kérdés
Három éve költözött el az apa a volt családjától, a barátnőjéhez. Azóta számtalan alkalommal próbálta megkedveltetni a párját a gyerekeivel, de azok passzívan állnak hozzá. Két kamaszgyerekről van szó. A barátnő az elején próbált kedves, közvetlen lenni, de a gyerekek elutasítóak, távolságtartóak voltak vele, így ő részéről elengedte a dolgot. Jogos, hogy az apa is elengedje, ha egyszerűen hiába próbálkozik (most már egyre krvésbé), nincs semmi látszatja a dolognak, a gyerekek részéről megmaradt ez a hideg, távolságtartó magatartás.
jan. 6. 09:26
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/155 anonim ***** válasza:
93%

Csak azt nem értem, egyáltalán MIÉRT lenne kötelező kedvelni a gyerekeknek az apjuk új barátnőjét? Én az apám édestestvérét, a nagynénémet nem kedveltem soha, (nem tett nekem semmit, én sem neki, egyszerűen annyira különbözünk, hogy maximum az időjárásról tudunk pár szót váltani) - de nekem soha nem tett ezért szemrehányást senki, apám sem gondolta, hogy "elengedi" velem a kapcsolattartást emiatt. Egyszerűen tudomásul vették, hogy ez a helyzet, nem is erőltette apám sem soha, hogy de-de-de-de, akkor is kedveljem a húgát.

Egy barátnő esetében ez miért lenne más? Nem az apjukkal és az új barátnővel élnek a gyerekek, csak időnként találkoznak, ha a köszönésen kívül egyetlen szót se beszélnek egymással, akkor se lehet senkinek kifogása.

jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/155 anonim ***** válasza:
93%
89, én egyáltalán nem akarok gyereket, de ha a férfi gyereket vállal egy nővel, ne lepődjön meg, hogy a nő anya is lesz, neki meg apának kell lennie.
jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/155 anonim ***** válasza:
30%

#86. mi a kórságért hagyná ott?

Mellesleg én sokkal több olyan sztorit ismerek, amikor a gyerekek húztak el külföldre élni a saját életüket, úgyhogy a szülőnek semmiben sem tudtak napi szinten segíteni... bizony, újra olyan világot élünk, amikor az ember sokkal inkább a társára van utalva, mint a gyerekeire...

jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/155 anonim ***** válasza:
100%
Nagybatyam gyerekei sem kedveltek a baratnojet, de o megis latogatta a gyerekeit, csak a gyerekek nem mentek el hozza soha.
jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/155 anonim ***** válasza:
73%
91 valószínű, van kifogása és valamelyik fél választás elé állította. 🤷‍♀️
jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/155 anonim ***** válasza:
15%
Gyakori, hogy két egyidős ember pörgeti egymást pelenkázás közben, vagy mindenki gyereklánynak képzeli el Szilvikét?
jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/155 anonim ***** válasza:
15%
#92 "hogy a nő anya is lesz, neki meg apának kell lennie." - nincs KELL, ezt ugyanis nem lehet kierőszakolni, se belsőleg, se külsőleg, a nő is otthagyhatja a kórházban - beteheti egy inkubátorba, ahogy a férfi is léphet... másfelől, mint említettem, nem ismerjük a gyermekvállalások körülményeit... mert ugye, ha a nő mondjuk a férfi akarata ellenére tartott meg egy terhességet, az eleve teljesen más hozzáállással jár a férfi részéről (és nem, 95%-ban nem a "majd, ha a karjában tartja, majd megenyhül" magzatvédő zagyvasággal)...
jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/155 anonim ***** válasza:
91%
És a gyerekek kamaszkorában jött rá, hogy mégsem akar apa lenni? Mikor lett új punci lakhatással?
jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/155 anonim ***** válasza:
64%
#96, a nőknek vagy 10 évvel több a várható élettartamuk, ennek arányában általában később válnak önellátásra képtelenné is... nem kell ehhez több évtized korkülönbség... (n.b. a legközismertebb trotylit, Bident is simán el tudná látni a 2. felesége))
jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/155 anonim ***** válasza:
27%

58-as de honnan tudjuk, hogy a kamasz gyerek mit erez es mit erez a szoban forgo "Szilvike"? Nem tudunk semmit, csak feltetelezunk.

A kamaszok annyira erzeketlen tuskok, csak a sajat hormonjaikat erzik, igy nehezen tudom elkepzelni, hogy egy kifele kedvesnek mutatkozo apu parjanak az erzeseit megereznek...ahhoz kellene egy kis rahangolodas es kamaszkorban nem jellemzo...

jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!