Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető-e, ha ilyen esetben...

Érthető-e, ha ilyen esetben az apa elengedi a gyerekeivel a kapcsolatot? ⬇️

Figyelt kérdés
Három éve költözött el az apa a volt családjától, a barátnőjéhez. Azóta számtalan alkalommal próbálta megkedveltetni a párját a gyerekeivel, de azok passzívan állnak hozzá. Két kamaszgyerekről van szó. A barátnő az elején próbált kedves, közvetlen lenni, de a gyerekek elutasítóak, távolságtartóak voltak vele, így ő részéről elengedte a dolgot. Jogos, hogy az apa is elengedje, ha egyszerűen hiába próbálkozik (most már egyre krvésbé), nincs semmi látszatja a dolognak, a gyerekek részéről megmaradt ez a hideg, távolságtartó magatartás.
jan. 6. 09:26
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/155 anonim ***** válasza:
50%

"Apa elengedte az asszonyt is a barátnő miatt, most a gyerekeit is? Nagyon tudhat valamit a nő.."

Persze, hogy tud. Terpeszteni meg szopni. Az ilyen embernek ez a leglényegesebb a világon. Minden más mellékes. A saját gyerekei is.

jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/155 anonim ***** válasza:
75%
Nem érthető.Simán beoszthatja idejét a gyermekei és a párja között.Menjenek közös programokat csinálni,mozi,kaja,állatkert ,go kart...sorolhatnám holnapig.Ha ez meg nem tetszene az aktuális páromnak akkor sajnálom és lelépnék tőle.
jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/155 anonim ***** válasza:
79%
Itt szerintem sokkal több a sztori, és ez már olaj a tűzre, hogy még a barátnővel sem jönnek ki.
jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/155 anonim ***** válasza:
92%

Nem is értem. Itt még csak nem is arról van szó, hogy a gyerekek bunkók, beszólogatnak-ami tegyük hozzá, egy kamasszal akkor is előfordul, ha a legcukibb szülőkkel él-hanem passzívak, távolságtartóak a srácok. Ezt miért nem lehet tiszteletben tartani? Természetesen új barátnőnek sem kell násztáncot járni körülöttük, ő is felvehet egy tiszteletteljes-mivel ő felnőtt- egy kedves, de alapvetően távolságtartó pozíciót. De hogy az apa ezért elutasítaná a gyerekeit... Csak merem remélni, hogy ez még csak a barátnő nem túl okos, nem túl empatikus fejében született meg.

Én se első, se második feleség nem vagyok, és még az apám sem hagyott el, mégis így látom.

jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/155 anonim ***** válasza:
19%

#81, legalább vélhetőlen nem egy "anyatípusú"-nak mondott rém, akinek a szülés után már csak az anyaság meg a gyerek létezik, és aki számára a kapcsolat (meg egyáltalán az élet) egyetlen értelme a gyerek...

Így lehet, hogy a kérdésben szereplő férfinek szerencséje lesz, és az újabb kapcsolat már akár sírig is tarthat...

jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/155 anonim ***** válasza:
78%
A kedvenc részem ezekben a sztorikban, mikor Szilvike elhagyja apcit, az meg sírva könyörgi vissza magát a gyerekeihez, hogy legyen valaki, aki majd pelenkázza.
jan. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/155 anonim ***** válasza:
75%
85, a gyerekeid anyja ne anyatípus legyen, te banán?
jan. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/155 anonim ***** válasza:
30%

86, én sok ilyen sztorit ismertem (kolléganő, család ismerőse, rokonságban is volt). Érdekes módon Szilvikével már 20-30 éve együtt vannak. Volt olyan is, hogy Szilvikét megtépázta az élet (rákos lett), rengeteg dolgot éltek meg együtt, és végig kitartott mellette a férfi.

Azért, mert először rosszul választott, és merészelt ezen változtatni és elválni, attól még nagyon sokan nagyon boldogok a második házasságukban.

jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/155 anonim ***** válasza:
18%

#87, én például hideglelést kapok az "anyatípusú" nőktől, az egyetlen, amit soha sem mérlegeltem egy kapcsolatban az az, hogy a nő "milyen anya lenne"...a lényeg az, hogy na a gyerekvállalást tartsa az élet egyetlen céljának meg értelmének. Engem egyébként hidegen hagy a szaporodás kérdése, elvagyok a gyerekekkel is, meg gyerek nélkül is...

(ez egyébként korunk nőinek nagy peche, manapság a férfiak egy jó részének nem csábító, hogy "szülnek neki babát")

jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/155 anonim ***** válasza:
76%

De a feleségétől vált el, nem a gyerektől.

Nem kell pelusozni, sem este 8kor altatni, hiszen kamaszok.

Havi 1-2 napot nem igaz, hogy nem bír ki pofavágás nélkül egy közös programot az a gyerek, és fogadja el az új helyzetet.

jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!