Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érthető-e, ha ilyen esetben...

Érthető-e, ha ilyen esetben az apa elengedi a gyerekeivel a kapcsolatot? ⬇️

Figyelt kérdés
Három éve költözött el az apa a volt családjától, a barátnőjéhez. Azóta számtalan alkalommal próbálta megkedveltetni a párját a gyerekeivel, de azok passzívan állnak hozzá. Két kamaszgyerekről van szó. A barátnő az elején próbált kedves, közvetlen lenni, de a gyerekek elutasítóak, távolságtartóak voltak vele, így ő részéről elengedte a dolgot. Jogos, hogy az apa is elengedje, ha egyszerűen hiába próbálkozik (most már egyre krvésbé), nincs semmi látszatja a dolognak, a gyerekek részéről megmaradt ez a hideg, távolságtartó magatartás.
jan. 6. 09:26
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/155 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk ez anno úgy volt megoldva, hogy cukrászdába mentünk a lathataskor
jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/155 anonim ***** válasza:
96%

Én spec új barátnőként írok, bár nem konkrétan miattam volt a válás.

Sosem tiltottam a gyereket, vagy mondtam azt, hogy zavar. Az apukás hètvègéken hagytam nekik időt kettesben olyankor más programot csinàltam vagy volt hogy dolgoztam egy napot a másik nap voltam otthon csak. Idővel elfogadott a gyerek mert látta az én hozzáállásom nem ellensèges, szeretettel fordultam felè de nem erőltettem rá magam. Semmi értelme ellenségeskedni az senkinek nem jó.

jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/155 anonim ***** válasza:
15%

Azért a kölköknek se kellene ekkora szarkavarónak lenni és ennyire keresztbe tenni faternak. Miért kell utálkozni, konokul, mereven ellenállni?

Úgyse fogják tudni visszacsinálni a szülők kapcsolatát. Ezzel mindenki sorsát csak nehezítik. Az apjukét, a magukét és egy _ ebből a szempontból _ ártatlan és ártalmatlan kívülállóét is.

jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/155 anonim ***** válasza:
84%
Az apának a saját gyerekeihez való viszonyát nem kellene hogy annak rendelje alá: a párjával hogy viselkednek.
jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/155 anonim ***** válasza:
84%
Valaki képes lenne lemondani a gyerekeiről, mert nem szeretik az új barátnőt? Ez hihetetlen, hogy egyáltalán kérdésként felmerül.
jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/155 anonim ***** válasza:
17%

Igen, szerintem normalis, ha elengedi az apa is ezt.

Egy utolso kiserletet lehettenni leulni es elmondani a gyerekeinek, hogy figyeljetek ez itt Szilvike 3 eve vele elek, szerelmes vagyok ő eletem parja. Ha minden jol alakul, akkor halalomig vele leszek, o fog idoskoromban pelenkazni, o etet majd. Ti felnottok majd ti is part valasztotok, en is viselkedjek majd igy a baratnotokkel vavy baratptokkal vagy a ferjetekkel felesegetekkel, ahogy ti az en baratnommel? Ezen gondolkodjatok el es tegyunk egy utolso kiserletet. legkozelebb ha jottok koszontok, erdeklodtok, ha o erdeklodik akkor valaszoltok. Egyszeru udvariassag. Ha nem megy, akkor csak hazon kivul talalkozunk, ritkabban. Koszontem a figyelmeteket.

jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/155 anonim ***** válasza:
9%
49 ez mar 3 eve igy van...3 ev alatt a gyerekek vegigparasztkodtak?
jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/155 anonim ***** válasza:
85%
#56 Közben meg Szilvike hiába kedves látszólag, valójában a háta közepére sem kívánja a gyerekeket. Nehogy azt hidd, hogy a gyerekek ezt nem érzik.
jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/155 VP44 válasza:
86%

#41 a közösen vállalt felelősséget az apa ledobta magáról és odapasszintotta a volt nejének, ez után az általános eljárás szerint két hetente kap 1/2 napot a gyerekeivel, de még ezt is szeretné magáról lepattintani, mert a gyerekei Isten tudja miért ferdén néznek arra a nőre aki miatt szétszakadt a család?


Miért kéne elvált feleségnek lenni ahhoz, hogy megállapítsuk apa egy kis puhap.cs?

jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/155 anonim ***** válasza:
89%

58!


Tökmindegy, hogy Szilvike szereti e a gyerekeket. Apám felesége nem szeretett bennünket, ő konkrétan a hata közepére kívánt bennünket, ezért is volt nálunk cukraszdai lathatas. De mi épp úgy nem bírtuk Szilvikét, ahogy ő bennünket. Azt viszont megértettük mi is és ő is, hogy apánk az apánk, mi angyerekei vagyunk, ő a felesege és pont ugyanúgy ahogy mi fontosak vagyunk az apanknak, úgy ő is fontos a férjének.

jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!