Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne így büntetnem a 16 éves fiam a rasszista és homofób megnyilvánulásaiért?

Figyelt kérdés
Lehet hogy túl PC akarok lenni, de azt gondolom, hogy elfogadhatatlan a nyelvezet, amit mostanában többször is alkalmazott. Senki nem érdemli azt, hogy pusztán poénkodás céljából szitokszóként hallja vissza azt a bármilyen kisebbségi csoportot, amibe tartozik, nyilván értitek milyen típusú megszólalásokra gondolok. Tudom, hogy a fiam soha nem akarná bántani a feketéket vagy a melegeket, de többszöri figyelmeztetés után is az az alibi, hogy ezeket nem gondolja komolyan, ami engem nem nyugtat meg. Nem is merek belegondolni, hogy a kortársai körében miket mond, nyilván onnét szedi ezeket. Szóval arra gondoltam, hogy ha korlátoznám az ő heteroszexualitását, azaz pl. 2 hétre eltiltanám a barátnőjétől, akkor talán megérti, hogy milyesfajta érzés lehet, ha az emberek egy számodra fontos tulajdonságodban a gyengepontodat látják, és ezt fel is használják ellened. Egyébként is azt gondolom, hogy aki nem adja meg a tiszteletet a másik ember szerelmének vagy bőrszínének, az maga sem érdemli meg a sajátját (a bőrszínt nyilván nem tudom elvenni). Ez az egész azzal járna, hogy szobafogságba vonul a büntetés ideje alatt és a telefonját is elveszem, hogy semmilyen módon ne tudjon kapcsolatba lépni a barátnőjével. Lehet, hogy túl szigorú vagyok. És persze a barátnőjét, akit egyébként kedvelek, nincs is okom büntetni, holott ennek nyilván ő sem örülne. De azt is el tudom képzelni, hogy ez komoly hatást gyakorolna a fiam fejecskéjére, és többé már nem lenne ebből probléma. Ti mit gondoltok erről?

jan. 11. 20:45
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolom, a szóf..sásod ellenére sem sikerült leírnod a lényeget.


Pontosan kinek, mit szokott mondani a fiad, amin kiakadtál?


Csak ennek ismeretében lehet véleményt mondani erről.

jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg a fiad egy sokkal normálisabb ember mentálisan, mint az anyja/apja. Ha ez igaz, és nem kamu/ vagy hergelő trollkérdés, akkor részvétem a fiadnak, miket kellett még átélnie vajon othon?
jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
71%
Lazuljál be öreg. Örülj, hogy van gyereked, és ez a legnagyobb bajod vele.
jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
80%
Neked kellene korlátozni a heteroszexualitásodat, hogy felfogd, mekkora baromságon is jár az agyad.
jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
87%

A legjobb úton haladsz a magányos öregkor megteremtéséhez.

Komoly hatást gyakorol majd a fejecskéjére: tudatosul benne, hogy rendeleti úton próbálod kormányozni az életét, úgyhogy kerülni fog amikor csak lehet. Jön az egyszavas beszélgetések időszaka, a vállvonogatás, a "semmi" válaszként.

Aztán majd harminc év múlva rájössz,hogy annyit kellett volna tenni, hogy leülsz vele egy higgadt beszélgetésre a témát illetően; ebből látja a leszármazott ugyanis, hogy embernek nézi a szülő nem hülyegyereknek, és az ilyesmitől kezd el megkomolyodni.

jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Szerintem elmondtam a lényeget, de jó: a b*zi jelző indokolatlan használata, a homoszexualitást kigúnyoló viccek, a fekete, sötét és a meleg szavakról "humoros" asszociációk bizonyos társadalmi csoportokra, rasszista TikTok-videók nézése, stb. Rokonok és barátok jelenléte sem gátolja meg, bár valószínűleg már észre se veszi, hogy miket mond. Közben pedig tudom, hogy valójában ellenzi a hátrányos megkülönböztetést. Valószínűleg az a tény, hogy barátnője van, túlságosan is felbátorította,és azt gondolja, hogy már igazi férfi, és ezt tévesen ezzel a viselkedéssel próbálja prezentálni.
jan. 11. 21:08
 7/57 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező, szerintem jól vélekedsz erről az egészről.

Én nem vagyok túl idős, se meleg vagy fekete, de én se örülnék, ha csak úgy dobálózna a gyerekem ilyen olyan szavakkal, kijelentésekkel csak azért, mert egy primitív közösségben az a menő.


Büntesd csak meg, neked kell belőle embert faragnod.

jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
80%
8, és őszintén hiszel abban, hogy büntetéssel lehet embert faragni?
jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
84%

7-re:

Ez még mindig nem konkrétum.

Neked szövegértési problémáid vannak?


Írj le egy olyan mondatot, amiben pl. a b..zi szót (szerinted) indokolatlanul használta!

Írj le egy olyan, a homoszexualitást kigúnyoló viccet, melyet a fiad mesélt neked!


Valami ilyesmikre gondolnék.

Egy balladai homály az egész kérdésed. Nagyon primitív ember lehetsz.

jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
97%

#7 És mi a problémád azzal, hogy ezeket a szavakat használja bizonyos szituációkban, ameddig nem rád, vagy más családtagra mondja?!


Gondolom ilyeneken akadt ki az agybajos kérdező, hogy: "De mekkora b#zi vagy már tesó, miért csinálod ezt?"


Szerintem max ilyen kaliberűek ezek a kirohanások. Ha meg azt hszed, hogy egy 16 éves fiút, lassan embert eredményesen lehet úgy büntetni, hogy eltiltod bizonyos dolgoktól, akkor igazából nem ismered a kamaszokat, és merül fel még egy nagy kérdés ismét, mi a fenéért tartod magad alkalmas szülőnek?

jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!