Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne így büntetnem a 16 éves fiam a rasszista és homofób megnyilvánulásaiért?

Figyelt kérdés
Lehet hogy túl PC akarok lenni, de azt gondolom, hogy elfogadhatatlan a nyelvezet, amit mostanában többször is alkalmazott. Senki nem érdemli azt, hogy pusztán poénkodás céljából szitokszóként hallja vissza azt a bármilyen kisebbségi csoportot, amibe tartozik, nyilván értitek milyen típusú megszólalásokra gondolok. Tudom, hogy a fiam soha nem akarná bántani a feketéket vagy a melegeket, de többszöri figyelmeztetés után is az az alibi, hogy ezeket nem gondolja komolyan, ami engem nem nyugtat meg. Nem is merek belegondolni, hogy a kortársai körében miket mond, nyilván onnét szedi ezeket. Szóval arra gondoltam, hogy ha korlátoznám az ő heteroszexualitását, azaz pl. 2 hétre eltiltanám a barátnőjétől, akkor talán megérti, hogy milyesfajta érzés lehet, ha az emberek egy számodra fontos tulajdonságodban a gyengepontodat látják, és ezt fel is használják ellened. Egyébként is azt gondolom, hogy aki nem adja meg a tiszteletet a másik ember szerelmének vagy bőrszínének, az maga sem érdemli meg a sajátját (a bőrszínt nyilván nem tudom elvenni). Ez az egész azzal járna, hogy szobafogságba vonul a büntetés ideje alatt és a telefonját is elveszem, hogy semmilyen módon ne tudjon kapcsolatba lépni a barátnőjével. Lehet, hogy túl szigorú vagyok. És persze a barátnőjét, akit egyébként kedvelek, nincs is okom büntetni, holott ennek nyilván ő sem örülne. De azt is el tudom képzelni, hogy ez komoly hatást gyakorolna a fiam fejecskéjére, és többé már nem lenne ebből probléma. Ti mit gondoltok erről?

jan. 11. 20:45
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Na akkor ez volt a tegnapi történet kb.... elég egyértelmű mire megy ki.
jan. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
92%
A nyilvánvaló trollkodás ellenére: kamasz. A kamasznál normális, ha direkt szembemegy a szülők értékrendjével vagy meggyőződésével 🤷🏼‍♀️. A levállás és az önálló vélemény kialakításának egy része. Ki nyíltan, ki magában. Amíg nem megy el veszélyesen szélsőséges irányba, addig nem kell ezzel foglalkozni. A viccelődés is ilyen, amíg nem olyanokat mond, hogy kikéne írtani mindenkit aki ilyen vagy olyan, addig maximum figyelmeztetni kell, amikor már átlépi a vicc a "jóízlés határt". De ennyire nem kell pitypang lelkünek lenni, hogy mások helyett is megsértődünk, főleg ha nem is komolyan mondja és/vagy nem szemel ki egy adott csoport egyik tagját, akit ezzel piszkál, bánt vagy megaláz. De itt messze nem erről van szó, hogy ő bánt másokat.
jan. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
76%
Egy konkrétumot nem sikerült leírni, csak a szófosás megy a semmiről :D
jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy komoly a kérdés, hagyjuk már :D
jan. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
83%

Kétlem, hogy elgondolkodik rajta, főleg mert csak 2 hétre tiltasz. Frusztrált lesz és hisztis, de 2 hét az semmi, kibírja. Valamint te tiltod el, nem a társadalom, tehát rád lesz mérges. Visszafelé sül el.


De mi lenne, ha leülnél vele elbeszélgetni vagy érzékenyíteni. Elötte esetleg felszívhatnál magadba némi tudást fórumokról, hogy a melegek mit éreznek. Csak hogy tudj érvelni.

jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim válasza:
100%
A Számolás Joga című filmet csak ajánlani tudom. Nagyon tanulságos a film. Az emberek elfogadásáról is szól többek közt.
jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
27%

#61

xD 'PC' jelen esetben = polkorrekt (politikailag korrekt)

Annyit tesz hogy próbálsz minél kevésbé sértő lenni más közösségek (vagy akár egyének) számára. Bár szerény véleményem szerint ez lehetetlen, manapság nagy divatja van minden hülyeségen hisztizni.

jan. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!