Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jó ötlet lenne...

Szerintetek jó ötlet lenne így büntetnem a 16 éves fiam a rasszista és homofób megnyilvánulásaiért?

Figyelt kérdés
Lehet hogy túl PC akarok lenni, de azt gondolom, hogy elfogadhatatlan a nyelvezet, amit mostanában többször is alkalmazott. Senki nem érdemli azt, hogy pusztán poénkodás céljából szitokszóként hallja vissza azt a bármilyen kisebbségi csoportot, amibe tartozik, nyilván értitek milyen típusú megszólalásokra gondolok. Tudom, hogy a fiam soha nem akarná bántani a feketéket vagy a melegeket, de többszöri figyelmeztetés után is az az alibi, hogy ezeket nem gondolja komolyan, ami engem nem nyugtat meg. Nem is merek belegondolni, hogy a kortársai körében miket mond, nyilván onnét szedi ezeket. Szóval arra gondoltam, hogy ha korlátoznám az ő heteroszexualitását, azaz pl. 2 hétre eltiltanám a barátnőjétől, akkor talán megérti, hogy milyesfajta érzés lehet, ha az emberek egy számodra fontos tulajdonságodban a gyengepontodat látják, és ezt fel is használják ellened. Egyébként is azt gondolom, hogy aki nem adja meg a tiszteletet a másik ember szerelmének vagy bőrszínének, az maga sem érdemli meg a sajátját (a bőrszínt nyilván nem tudom elvenni). Ez az egész azzal járna, hogy szobafogságba vonul a büntetés ideje alatt és a telefonját is elveszem, hogy semmilyen módon ne tudjon kapcsolatba lépni a barátnőjével. Lehet, hogy túl szigorú vagyok. És persze a barátnőjét, akit egyébként kedvelek, nincs is okom büntetni, holott ennek nyilván ő sem örülne. De azt is el tudom képzelni, hogy ez komoly hatást gyakorolna a fiam fejecskéjére, és többé már nem lenne ebből probléma. Ti mit gondoltok erről?

jan. 11. 20:45
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem te csinálsz a bolhából elefántot. Ha nekiállsz hápogni, hőbörögni ilyen semmiségen, akkor infantilisnak fogsz tűnni a szemében, és a szobafogságot aránytalannak fogja érezni ahhoz a semmiséghez képest, amit ő elkövetett. Vagyis csak annyit érsz el ezzel, hogy a viselkedése nem fog változni, sőt, talán még dacból fokozódik is, ellenben magad ellen fogod fordítani.


A nevelésnél fontos szempont, hogy megfelelő problémákra megfelelően reagáljunk. Sokszor nem a jutalmazás-büntetés (főleg nem aránytalanul és infantilisan alkalmazva) a megfelelő módszer, hanem a kivárás és a türelem. Előbb-utóbb ugyanis az idegesítő szokásai eltűnnek vagy benő a feje lágya és belátja, hogy milyen helyzetekben hogyan érdemes beszélni. De ha csak a társai hatására, lazaságból ejt el egy-két b*zizást, és te PC rasszista agymenésből fakadóan szobafogságra ítéled, akkor az tényleg gáz viselkedés, kettőtök közül te tűnsz gyerekesebbnek...


De térjünk vissza az elmélethez...

A jutalmazás-büntetéses nevelésnek így önmagában tehát nem sok értelme van, de ha már valaki ezt csinálja, akkor fontos, hogy ezt is következetesen, igazságosan és arányosan csinálja. Megfontoltan és felnőttesen... Vagyis ha egy b*zásért két heti szobafogságra ítéled, az mindenképpen kontraproduktív lesz, az ellenkező hatást fogja kiváltani, mint amire számítasz. Máskor pedig nem fog többé ez hatni. A büntetéseket egy 16 éves serdülő fiúnál nagyon meg kell fontolni, és szerintem egy ilyen lázadó, mozgalmas, önkereső tini korban már nem ez a nevelési módszer a leginkább célravezetőbb szerintem.


Sokkal jobb a gyerek eszére, belátására hagyatkozni, merni ráhagyni dolgokat, és bízni benne, hogy saját maga el tudja dönteni, hogy mi a jó és mi a rossz. Ehhez viszont olyan nevelési előzmények kellenek, ami szerintem a ti esetetekben nyomokban sincs meg. Vagyis ha nem megfelelően nyilvánul meg a fiad, azért nem ő a hibás igazából, hanem te, aki neveli...

jan. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Bence (28-as), nagyon becsülendő, hogy fiatal gyerek létedre komolyan tudsz viszonyulni ehhez a témához! :) Nem mindenben értek egyet veled, de ez egyáltalán nem baj. Javaslom, hogy ha úgy adódik, otthoni vagy iskolai környezetben beszélgess ilyen dolgokról azokkal az emberekkel, akikkel lehet! A gyakorikérdesekkel szerintem óvatosan, mert elég sok vadállat használja, akik akár maradandó károkat okozhatnak benned! Persze te tudod, hogy milyen a lelkületed, de látszik, hogy intelligens neveltetésű vagy, így bízom benne, hogy például szüleiddel biztonságos körülmények között tudsz diskurzust folytatni. ;)
jan. 11. 22:27
 33/57 anonim válasza:
7%

Köszönöm. Tudok sajnos a mai világban kell viszonyulni. Sajnos nem épp a legizgalmasabb gyerekkorom van hisz én szinte alig pihenek, szinte csak tanulok. De hát ez egy gyerek dolga.

Tudom mennyi aluledukált, esetleg ˛˛veszélyes''ember lehet ezen a platformon😊

jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
26%

Jó srácot neveltetek 👍 f@sza gyerek! Tudja mi a való élet, tudja milyen az ember színe.

Legyetek rá büszkék.

Meleg filmet pedig csak akkor ;nézessetek vele ha sokat ivott és meg kell hánytatni

jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Fogadjunk, hogy a 36-os fogja kapni a legmagasabb like-arányt! Elvégre ez Magyarország...
jan. 11. 22:47
 36/57 anonim ***** válasza:
73%
Hát hogyha komoly a kérdés (bár nehéz elhinni hogy valakinek ilyen abszurd dolgok jutnak az eszébe) nem értem hogy lehet fennakadni, kétségbeesni ilyen hülyeségeken. Mi is használunk ilyen kifejezéseket hogy "jó nagy b*zi vagy" meg "ne c*gánykodj már" :D Beleivódott a köznyelvbe ennyi, nem kell túlgondolni. A fekete humort is sokan szeretik, ami sokak számára sértő lehet. Én ezeket nem nevezném rasszista/homofób megnyilvánulásnak. Főleg mert mint említetted, "Tudom, hogy a fiam soha nem akarná bántani a feketéket vagy a melegeket...". Szóval minden rossz indulat nélkül mondom, nem kéne ráfeszülnöd ilyen jelentéktelen dolgokra :D
jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%
#37: ok, trollkodj tovább...
jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
Az a baj, 38-as, hogy a melegeknek és sok esetben a feketéknek elég nehéz az élete enélkül is... (a romákról nem is beszélve). Ahogy mondod, a poén is lehet sértő, erről nagyon sok pszichológiai cikk ír, nem nekem kell hinned. Bizonyos témák sokkal érzékenyebbek annál, hogy így elközönségesedjenek! Az ilyesfajta szemlélet soha nem vezetett pozitív eseményekhez a történelemben, ha végiggondolod. Szóval a fiam anélkül is tud sebet ejteni máson, hogy akarná, és szülőként az is feladatom, hogy támogassam abban, hogy ezt észben tartsa, és ne támogassam abban, hogy ezt figyelmen kívül hagyja.
jan. 11. 23:00
 39/57 anonim ***** válasza:
91%
16 évesnél a szobafogsàg nem fog működni. Csak azt erned el hogy megtanuljon téged kijátszani.
jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
41-es, hogy érted, hogy ki fog játszani?
jan. 11. 23:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!