Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudhatom meg biztosan...

Hogyan tudhatom meg biztosan hogy történt e ilyen szörnyüség?

Figyelt kérdés

Már elvittem szakemberhez a kislányomat(12 éves),de csak egyszer voltunk még,együtt voltunk első alkalommal.

Pár hónapja nagyon megváltozott.

Nem tud aludni rémálmai vannak,iskolai problémái voltak ezért váltottunk iskolát(ez nem biztos így utólag hogy jó döntés volt)mert az új iskolában sem jó neki.

Elég sokat sír minden reggel..

Étkezési problémái is vannak.

Az öltözködése is megváltozott egy ideje.

Sokat van bent egyedül a szobájában.


Az apjához akar költözni.

A helyzet az hogy rettegek attól hogy nem e komolyabb dolog áll a háttérben.

A szakember azt mondta hogy gondolt erre ő is,viszont nálam ez nagyon erős generalizált szorongás(ez korábbi párkapcsolatban is újra-újra előjött)ezt is ő mondta,illetve hogy ez ki fog derülni.m,ha ilyen lenne.

Szinte létezni is alig tudok mert folyton ezen agyalok,hogy történhetett e ilyesmi.

A lányommal többször beszéltem erről,mindig azt mondta higgyem el hogy nem volt ilyen,közben az édesapjának jelezte hogy nagyon kellemetlen hogy mindig erről faggattom mert ilyenről szó sincs.

Nem tudom mi lenne a helyes?

Az biztos hogy már én sem tudok aludni,megnyugodni mert folyton ezen jár az agyam,és összevissza kombinálok,visszagondolok dolgokra,időpontokra hogy ekkor meg ekkor dolgoztam,akkor ez volt hogy úristen lehet ekkor történt.

Kettesben sosem voltak,mert a lányom(másik) vagy a fiam ott volt,de már annyi szörnyüséget olvastam a témában hogy csak e körül forig minden bennem.

Tettem egy próbát csak kérdés szinten hogy pár napig x ideig a nevelőapjával kell lennie pár órát,ez nem igaz mert nem fogom ráhagyni csak érdekelt hogy reagál rá,mert azt olvastam hogy ilyenkor nem szeretnének az illetövel lenni,de a lányom azt mondta jó,semmi baj.

Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném.

Hogy tudnék megnyugodni?

Hogyan tudom biztosra kideriteni mi lehet a lányommal?

A szakember kb mennyi idő alatt tud biztosat mondani?


jan. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%

"A lányommal többször beszéltem erről,mindig azt mondta higgyem el hogy nem volt ilyen,közben az édesapjának jelezte hogy nagyon kellemetlen hogy mindig erről faggattom mert ilyenről szó sincs."


Ha nem kamu az egész kérdés, akkor mélységesen szégyelld magad. Kitaláltál egy problémát a lányodnak, és görcsösen, azértis, csakazértis azt akarod bebizonyítani, hogy de-de-de-de, márpedig ez a problémája. Holott lehet, hogy valóban VAN problémája (azon felül, hogy éppen tini), de te azt pont lesz@rod, mert TE tudod a tutit. Lehet, hogy próbálta is elmondani, hogy mi a gondja igazából, de meg se hallottad, mert annyira rá vagy kattanva a saját fantáziádra.


"csak e körül forig minden bennem."


Pedig állítólag van 3 gyereked. Mást nem találtál, ami körül foroghatna minden?

jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki a problémát a lányomnak,hanem a fent leirtak kezdödtek nála.

Majd próbáltam tájékozodni más oldalon is,pl egy másik kibeszélős oldalon egyfolytában ezt írták mármint hogy ez lehet a baja a gyereknek.

Ha szeretnéd belinkelem privátban.

Sajnos nem tudom a tutit,ha tudnám nem ide írnék.

jan. 17. 07:47
 3/56 anonim ***** válasza:
94%
De ha cseszteted csak rosszabb lesz és véletlen se fog megnyilni. Egyszer volt dominál, menjen még párszor és majdcsak kiderül mi baja van.
jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
84%
dokinál*
jan. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
91%

3 vagyok.

Meg mennyi idő alatt...nincs konkrét válasz. Parodból kinézed ezt? Neki azért ne mond mert parod se lesz ha alaptalan.

Rengeteg dolog miatt lehet ilyen a lányod.

jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
90%
A gyerek jár dokihoz, innentől kezdve bízd rá hogy kiderítse. Ha egyfolytában ezzel pesztrálod szerencsétlen lányt, többet ártasz mint amennyit használsz. Azt éred el hogy teljesen bezárkózik előtted és az apjához menekül. Nyugodj le, te úgyse tudsz tenni semmit egyelőre. Majd a pszichológus kideríti mi a probléma.
jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
80%
Hagyni kell neki időt.
jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
92%
Például bízz a saját gyerekedben. Megmondta, hogy nem ez a baja, de te csak azért is ezzel nyomasztod. Rá fog menni a kapcsolatod abban a pillanatban, mikor a párod megtudja, mivel gyanúsítod minden alap nélkül. Ne nyomozz, hagyd már békén szerencsétlen gyereket. Majd a pszichológus segít neki.
jan. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
92%

A gyerek valamitől szorong. Lehet csak rosszat álmodott, de bármi más lehet. Te ne faggasd, de foglalkozz sokat vele, beszélgess vele olyan témákról, amit szeret.

A pszichológus pár ülés után kideríti a probléma okát, közölni fogja veled.

jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

A gyerek megfogalmazta a gondját a nevelőapjáról,és teljesen igaza van.

A testvére születésével megváltozott/megváltoztunk,NEM MENTSÉG!,de türelmetlen,kimerült,ingerlékenyek vagyunk.

A lányom mégis a nevelőapját hozta fel.

Illetve(ezt az édesapjától tudom)hogy olyat álmodott hogy kiabált vele és a testvérével.

Viszont szemmel láthatóan kerüli,pl egyik nap hazaérkezett,ő rögtön bement a szobájába,addig kint volt velem meg a testvéreivel.

Sajnos(bár ez a lehetô legrosszabb) emiatt,a másik fórumra írtak miatt,hogy 0-24 ig olvasok,keresem hogy mik lehetnek a tüneteinek az okai ilyenek (is) eszembe jutottak.

Bízom benne hogy segitenek nekünk.

jan. 17. 08:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!