Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudhatom meg biztosan...

Hogyan tudhatom meg biztosan hogy történt e ilyen szörnyüség?

Figyelt kérdés

Már elvittem szakemberhez a kislányomat(12 éves),de csak egyszer voltunk még,együtt voltunk első alkalommal.

Pár hónapja nagyon megváltozott.

Nem tud aludni rémálmai vannak,iskolai problémái voltak ezért váltottunk iskolát(ez nem biztos így utólag hogy jó döntés volt)mert az új iskolában sem jó neki.

Elég sokat sír minden reggel..

Étkezési problémái is vannak.

Az öltözködése is megváltozott egy ideje.

Sokat van bent egyedül a szobájában.


Az apjához akar költözni.

A helyzet az hogy rettegek attól hogy nem e komolyabb dolog áll a háttérben.

A szakember azt mondta hogy gondolt erre ő is,viszont nálam ez nagyon erős generalizált szorongás(ez korábbi párkapcsolatban is újra-újra előjött)ezt is ő mondta,illetve hogy ez ki fog derülni.m,ha ilyen lenne.

Szinte létezni is alig tudok mert folyton ezen agyalok,hogy történhetett e ilyesmi.

A lányommal többször beszéltem erről,mindig azt mondta higgyem el hogy nem volt ilyen,közben az édesapjának jelezte hogy nagyon kellemetlen hogy mindig erről faggattom mert ilyenről szó sincs.

Nem tudom mi lenne a helyes?

Az biztos hogy már én sem tudok aludni,megnyugodni mert folyton ezen jár az agyam,és összevissza kombinálok,visszagondolok dolgokra,időpontokra hogy ekkor meg ekkor dolgoztam,akkor ez volt hogy úristen lehet ekkor történt.

Kettesben sosem voltak,mert a lányom(másik) vagy a fiam ott volt,de már annyi szörnyüséget olvastam a témában hogy csak e körül forig minden bennem.

Tettem egy próbát csak kérdés szinten hogy pár napig x ideig a nevelőapjával kell lennie pár órát,ez nem igaz mert nem fogom ráhagyni csak érdekelt hogy reagál rá,mert azt olvastam hogy ilyenkor nem szeretnének az illetövel lenni,de a lányom azt mondta jó,semmi baj.

Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném.

Hogy tudnék megnyugodni?

Hogyan tudom biztosra kideriteni mi lehet a lányommal?

A szakember kb mennyi idő alatt tud biztosat mondani?


jan. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
20%
19,vagyok,nem megbántani akartalak, csak kérdeztem, nagyszülők vannak hogy odamenjem?
jan. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:

Nincsenek

Semmilyen nagyszülői kapcsolata nincs

Az anyám alkoholista közös élményük nincs,a volt férjemé szintén.


Egyébként az iskolában hétfőn beszéltek vele,ő pl azt mondta semmi ilyenre utaló jel nincs,egyszerüen csak manipulálja az apját hogy odakerüljön

(Mint utólag kiderült az apja megigérte neki hogy ez így lesz ha nagyobb lakásba tudnak költözni)

Arra is gondoltam hogy ez a sok vélt vagy valós gond nem e erre megy ki hogy odakerülhessen.

Persze ezek csak felvetések a részemről.

jan. 17. 16:20
 23/56 anonim ***** válasza:
20%
Akkor szerintem a nagyobb lakás igérete lesz a gond, akkor az apjával kell beszélni hogy ezt nem így kellet volna neki mondani
jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
85%

De a gyereked megfogalmazta, hogy mi a baja a nevelőapjával és veled: a kistesó megszületésével ő háttérbe szorult, ingerlékenyebbek, türelmetlenebbek vagytok vele, gondolom több házimunkát kellene végeznie, nincs idő anya-lánya progrmaokra, a suli is egyre nehezebb + kamaszodik, ez különösebb ok nélkül is kifordítja sokszor a legnormálisabb gyereket is magából stb.


És ezek után ha jól értem, te azt feltételezed, hogy valójában az a baj, hogy a nevelőapja molesztálja? És erről faggatod, hogy ez történt-e? Miközben már az édesapjának is szólt, hogy zavarja, hogy erről faggatod?


Te miért nem jársz pszichológushoz, ha láthatóan (és írtad is, hogy így van) NEKED feldolgozatlan traumád van ezzel kapcsolatban?


Hagyd a lányod békén, járjon a pszichológushoz, és inkább családterápiára lesz ajd szükségetek, de ezt a pszichológus ki fogja deríteni, ha jó szakember, mert itt a fő probléma, hogy felborult az egyensúly a kistesó születésével és a lányod elhanyagolva érzi magát.

jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
9%
A felsorolt nagyszámú súlyos tünet a legkevésbé se arra utal, hogy mindössze csak manipulálni akarja az apját.
jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

25 ös

Mire utal akkor?

jan. 17. 18:32
 27/56 A kérdező kommentje:
*manipulálni akarja az apját-ezt s hétfői beszélgetésből szűrték le,nekem ezt továbbitották
jan. 17. 18:34
 28/56 anonim ***** válasza:
50%
Valós sérelemre, nem kitaláltra. A pedagógus ne vegye magának a bátorságot, hogy diagnosztizáljon, mert semmilyen képzettsége és tapasztalata nincs hozzá. Tényleges sírást, tényleges evészavart, alváshiányt, iskolai sikertelenséget nem tud egy gyerek pusztán manipulációból kreálni.
jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:
Nem pedagógus vette magának a bátorságot hanem szociális munkás(családsegitőből) aki ilyen esetekkel foglalkozik napi szinten hiszen ez a munkája.
jan. 17. 20:07
 30/56 anonim ***** válasza:
73%
Melyedj el jobban a pszichológiában! Ilyenkor 90%ban anyuka körül van a probléma
jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!