Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudhatom meg biztosan...

Hogyan tudhatom meg biztosan hogy történt e ilyen szörnyüség?

Figyelt kérdés

Már elvittem szakemberhez a kislányomat(12 éves),de csak egyszer voltunk még,együtt voltunk első alkalommal.

Pár hónapja nagyon megváltozott.

Nem tud aludni rémálmai vannak,iskolai problémái voltak ezért váltottunk iskolát(ez nem biztos így utólag hogy jó döntés volt)mert az új iskolában sem jó neki.

Elég sokat sír minden reggel..

Étkezési problémái is vannak.

Az öltözködése is megváltozott egy ideje.

Sokat van bent egyedül a szobájában.


Az apjához akar költözni.

A helyzet az hogy rettegek attól hogy nem e komolyabb dolog áll a háttérben.

A szakember azt mondta hogy gondolt erre ő is,viszont nálam ez nagyon erős generalizált szorongás(ez korábbi párkapcsolatban is újra-újra előjött)ezt is ő mondta,illetve hogy ez ki fog derülni.m,ha ilyen lenne.

Szinte létezni is alig tudok mert folyton ezen agyalok,hogy történhetett e ilyesmi.

A lányommal többször beszéltem erről,mindig azt mondta higgyem el hogy nem volt ilyen,közben az édesapjának jelezte hogy nagyon kellemetlen hogy mindig erről faggattom mert ilyenről szó sincs.

Nem tudom mi lenne a helyes?

Az biztos hogy már én sem tudok aludni,megnyugodni mert folyton ezen jár az agyam,és összevissza kombinálok,visszagondolok dolgokra,időpontokra hogy ekkor meg ekkor dolgoztam,akkor ez volt hogy úristen lehet ekkor történt.

Kettesben sosem voltak,mert a lányom(másik) vagy a fiam ott volt,de már annyi szörnyüséget olvastam a témában hogy csak e körül forig minden bennem.

Tettem egy próbát csak kérdés szinten hogy pár napig x ideig a nevelőapjával kell lennie pár órát,ez nem igaz mert nem fogom ráhagyni csak érdekelt hogy reagál rá,mert azt olvastam hogy ilyenkor nem szeretnének az illetövel lenni,de a lányom azt mondta jó,semmi baj.

Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném.

Hogy tudnék megnyugodni?

Hogyan tudom biztosra kideriteni mi lehet a lányommal?

A szakember kb mennyi idő alatt tud biztosat mondani?


jan. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
68%
Te beteg vagy.
jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy nem szereti a nevelőapját, nem jelenti, hogy azért, mert az molesztálta. Atyaisten. Nem látod a fától az erdőt. Alapvetően változott meg az élete, elváltál az apjától, jött egy új ember, lett közös gyerek, gyereksírás, neki kevesebb figyelem jutott, kamaszodni is most kezd, persze, hogy megzuhant. És még erre jön egy rögeszmés anya, aki nem fogadja el, hogy nem a legrosszabb történt, hanem a saját hibáinak sorozata juttatta ide a gyereket.

"keresem hogy mik lehetnek a tüneteinek az okai ilyenek (is) eszembe jutottak"

És minden más lehetséges okkal is ilyen sokáig nyaggatod, meg nyomozgatsz, játszmázol (hazudod neki, hogy rábízod arra, akit nem szeret, hogy nézd a reakcióját), vagy csak ezzel?

jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sokat írtál, de én nem találom, hogy konkrétan mi az a szörnyűség. Arra gyanakszol, hogy a párod szexuálisan zaklatta a lányodat? Ha ilyen lenne, hagyd, hogy a pszichológus segítsen rajta.


De egyébként az is bőven elég erre a viselkedésre, hogy nem kedveli a nevelőapjàt, meg a közös gyereketeket, besokallt, és az apjánál úgy érzi, nyugodtabb lenne.

jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,várom hogy segitsen a szakember addig magamnak is keresek egyet,sokmindenben igazatok van.
jan. 17. 09:21
 15/56 anonim ***** válasza:
82%
#14 örülök hogy erre az elhatározásra jutottál. Csak elképzelni tudom mennyire nehéz azt látni hogy a gyerekem "szenved". Sokan hajlamosak elfelejteni hogy ők is voltak fiatalok, és azt hiszik azzal teszik a legjobbat, ha helikopter szülőként viselkednek. Néha jobb rábízni a problémákat szakemberre, akkor is ha szíved szerint magad cselekednél. Kitartást nektek és remélem minden megoldódik.
jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is ilyen idióta, aggodalmas, minden szron problémázó anyám volt.


Egy élmény volt így felnőni, hogy ő a bolhából is elefántot csinált, mindenen betegesen szorongott, aggódott, pánikolt.

Ha köhögtem kettőt már tüdőgyulladást vizionált, ha látott rajtam egy lila foltot, tuti valaki megvert.

14 éves koromban elvitt nőgyógyászhoz, mert a beforduló viselkedésemből arra következtetett, hogy megerőszakoltak. WTF?


AZÉRT nem beszéltem vele már egy idő után, mert rhadtul elegem lett, hogy ő minden szrt belém beszél, állandóan orvoshoz hurcol, mert az ő súlyos kényszerképzete miatt én beteg vagyok, bántalmaztak, stb.


Gyűlöltem az otthonlét minden percét, és minden percben azon szorongtam, ma épp milyen fszsággal jön és visz el pszichiáterhez...


Kérdező NEKED kellene orvos, de sürgősen, mert mentális bajod van.

jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
32%
Engedd az apjához, ha az apja fogadja. Arra is jó, hogy kiderüljön, lesz-e változás. Én nem tudom, mért utasítjátok el csípőből a szexuális abúzust, rengeteg ilyen eset van, és pont ilyen tünetekkel jár. Az, hogy a gyerek nem akarja elmondani az anyjának, aki a szóban forgó férfi élettársa, nem igazolja, hogy nem történt ilyen.
jan. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le hogy az apjához odaengedném de nem tud odamenni,mert 1 szobában élnek 2 gyerekkel már többször feljött ez de nem megoldható.
jan. 17. 15:16
 19/56 anonim ***** válasza:
0%

Ha te is észrevetted hogy bántja a gyerekedet a párod és semmit

Nem csinálsz akkor szégyelld magad, nagyszűleihez nem mehetne ha már az apjához nem tud menni? A pszichológus segíthet, remélem azért nem tartjátok rettegésben a lányodat azért mert az előző kapcsolatodbol való,

jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Nem bántja a gyereket!!!!

Nem veri stb!!!

Vele pl sosem kiabált,se a másik lányommal,egymással vagyunk ingerültek illetve alapból ingerültek vagyunk a semmire is kb elég nehéz a közös gyerekkel.

Nem tartjuk rettegésben a gyereket megnyugodhatsz,ha ilyen anya lennék nem vészkiáltanék a lányomért és november óta keresnék segitséget,gondolom ebbe nem gondoltál bele.

Ha nem érdekelne a lányom hanem a te szavaiddal fogalmazva rettegésbe tartanám szerinted fizetnék szakembernek segitségért?

Te sem gondolod komolyan!

3 gyermek(lány) az elözö házasságból van egy közös.

jan. 17. 16:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!