Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudhatom meg biztosan...

Hogyan tudhatom meg biztosan hogy történt e ilyen szörnyüség?

Figyelt kérdés

Már elvittem szakemberhez a kislányomat(12 éves),de csak egyszer voltunk még,együtt voltunk első alkalommal.

Pár hónapja nagyon megváltozott.

Nem tud aludni rémálmai vannak,iskolai problémái voltak ezért váltottunk iskolát(ez nem biztos így utólag hogy jó döntés volt)mert az új iskolában sem jó neki.

Elég sokat sír minden reggel..

Étkezési problémái is vannak.

Az öltözködése is megváltozott egy ideje.

Sokat van bent egyedül a szobájában.


Az apjához akar költözni.

A helyzet az hogy rettegek attól hogy nem e komolyabb dolog áll a háttérben.

A szakember azt mondta hogy gondolt erre ő is,viszont nálam ez nagyon erős generalizált szorongás(ez korábbi párkapcsolatban is újra-újra előjött)ezt is ő mondta,illetve hogy ez ki fog derülni.m,ha ilyen lenne.

Szinte létezni is alig tudok mert folyton ezen agyalok,hogy történhetett e ilyesmi.

A lányommal többször beszéltem erről,mindig azt mondta higgyem el hogy nem volt ilyen,közben az édesapjának jelezte hogy nagyon kellemetlen hogy mindig erről faggattom mert ilyenről szó sincs.

Nem tudom mi lenne a helyes?

Az biztos hogy már én sem tudok aludni,megnyugodni mert folyton ezen jár az agyam,és összevissza kombinálok,visszagondolok dolgokra,időpontokra hogy ekkor meg ekkor dolgoztam,akkor ez volt hogy úristen lehet ekkor történt.

Kettesben sosem voltak,mert a lányom(másik) vagy a fiam ott volt,de már annyi szörnyüséget olvastam a témában hogy csak e körül forig minden bennem.

Tettem egy próbát csak kérdés szinten hogy pár napig x ideig a nevelőapjával kell lennie pár órát,ez nem igaz mert nem fogom ráhagyni csak érdekelt hogy reagál rá,mert azt olvastam hogy ilyenkor nem szeretnének az illetövel lenni,de a lányom azt mondta jó,semmi baj.

Ha valaki tudna segiteni azt nagyon megköszönném.

Hogy tudnék megnyugodni?

Hogyan tudom biztosra kideriteni mi lehet a lányommal?

A szakember kb mennyi idő alatt tud biztosat mondani?


jan. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
82%
Neki sincs hozzá kompetenciája, nincs meg hozzá az a bizalmi viszony, lehet, hogy akkor beszélt életében először a gyerekeddel. A pszichológus is csak több alkalmas beszélgetés és különféle vizsgálati módszerek után tud megállapítást tenni, és az se lesz biztos.
jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
0%
De most akkor az egyik fő gond hogy azt feltételezed megcsal a párod. A másik az aggódás a kislányodért. De az első is épp elég komoly gond, hogy felmerül hogy nem hűséges. Volt régebben megcsalás, vagy miért rettegsz attól hogy megcsalhat bárkivel aki ott van előtte?
jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
96%
Miért gondolod, hogy a kérdezőt megcsalja a párja?
jan. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
97%
32-es: teljesen félreérted, azt feltételezi, hogy a nevelőapja szexuálisan zaklatja a lányát.
jan. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem félre, egy hűséges, szerelmes pár nyilván senki de senki máshoz nem fog szexuálisan közeledni, se ismeretlen nőkhöz, se a nevelt lányához, mert szerelmes. Ha a nő érzi hogy a pasija nem szerelmes, maximum azért merülhet fel benne ez a gyanú. (kösssz parasztok a leszavazást sötétek vagytok mint az éjszaka, de legalább ne lennétek rá büszkék)
jan. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
86%

17-es, a kérdező pszichésen beteg ember, nem veri a gyereket a pasi, nem bántja, ő mégis belebeszéli, hogy tuti VALAMIT csinál vele, mert a gyereknek nyilván már a töke kivan az anyuka problémázásából.


Plusz egy 13 éves kamasz az esetek 98%-ban befelé forduló amúgy is, nem kell még cs.szegetni, mert arra már pont nincs szüksége még plsuzban.

jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Mi a betegség neve?

Mik a kezelési lehetőségek?

jan. 18. 12:54
 38/56 anonim ***** válasza:
64%
Münchausen-szindróma
jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Akkor te nem jól olvastad ezt a fórumot és rosszul diagnosztizáltál engem,mert a közelébe sem vagyok ennek.


“A Münchhausen-szindróma egy pszichiátriai betegség, a színlelt zavarok szélsőséges változata. Jellemzője, hogy a beteg testi, organikus tüneteket színlel és a betegszerep felvételére törekszik.”


A beteg számtalanszor kerül kórházba, rendszerint igen hosszú kórelőzménnyel rendelkezik. Sebészeti kórképekre jellemző panaszokról számol be, hogy laparotómiát végezzenek rajta (laparotimophilia migrans) vagy ijesztő mértékű vérzések (haemorrhagia histrionica), nem jellegzetes görcsrohamok (neurologica diabolica), máskor tettetett szívrohamok (cardiopathia fantastica) miatt kerül újra kórházba.[2] A betegséget elsőként Richard Asher írta le 1951-ben, aki a számtalan hihetetlen történetéről ismert Münchhausen báróról nevezte el a kórképet. A báró egy 18. századi lovassági tiszt, aki kitalált kalandjairól fogadóról fogadóra járva mesélt.[3] Sokan alávetik magukat fájdalmas vizsgálatoknak, kezeléseknek, sokszor még műtéteknek is. Ha az orvosok szembesítik őket szimulálásuk tényével, általában sietősen elhagyják a kórházat és egy másik helyre kérik a felvételüket. Egyesek gyakran válnak bizonytalanná, ha betegségükről kérdezik őket, mások alaposan kidolgozott betegségtörténetet tudnak előadni (pseudologia fantastica).

Wikipédiából másolva.



Ajànlom hogy mielőtt tanácsot adsz tájékozodj!!!

jan. 18. 13:22
 40/56 anonim ***** válasza:
73%

"Ritka esetben előfordul, hogy az érintett nem a saját egészségi állapotával kapcsolatban állít valótlant, hanem egy hozzá közel álló személy – többnyire az általa gondozott saját gyermek – vonatkozásában teszi ugyanezt. Abban reménykedik, hogy a betegnek beállított gyermek odaadó ápolásáért megkapja a külvilágtól a vágyott odafigyelést és szeretetet.

Ez a kóros viselkedés az ún. kivetített vagy helyettesítő Münchausen-szindróma (Münchausen by proxy), amelynek enyhe formájában hamis tünetek kitalálása, súlyos formájában a gyermek fizikai bántalmazása, legsúlyosabb esetben akár a gyermek halálát előidéző bántalmazó cselekedet történik."


Ja, a Wikipédia nem nevezhető feltétlenül autentikus forrásnak.

jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!