Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes családtag képébe...

Érdemes családtag képébe vágni, hogy azért beszélnek vele ritkán, mert mindig számonkér?

Figyelt kérdés

Képzelj el egy NAGYON közeli családtagot. Ennek a családtagnak nagyon nehéz stílusa van: okoskodik, egy "oké" helyett is csak magyaráz, magyarázza a semmit, ebben is okosabb a másiknál, kéretlenül véleményez, és nem veszi észre. Mostanság ő is érzi, hogy "neki nem mondanak el semmit".


Ekkor érdemes lenne egyszerűen a képébe vágni, hogy a stílusa miatt nem? Vagy egyszerűen rá kell hagyni?

Az a szint, amikor már a hangja is idegesítő. Nincsen neki jó szava, nincsen semmi pozitív kisugárzása. Ha valami nagyon jó sikerül esetleg, akkor max egy "ok" a reakció. A TV-n csak politikai dolgokat néz, és olyankor csak mondja a magáét, de elkapcsolni nem tudná. Bármikor megszólal, mindig van valamilyen elégedetlenség, számonkérés vonzata (kb mint a közmédia, hogy bármit mondanak, mindig levezetik hogy soros meg brüsszel).

Jött egy munkalehetòség, csak Amerikai relokációval jár. Mondtam hogy ezt azért nem, erre amúgy egyetértett, de aztán "el kéne végezned a mesterképzést, már rég el kellett volna", tehát biztos lehetsz benne, hogy valami kéretlen véleményt oda fog szúrni.

Aztán lett egy jobb ajánlat, napi félórás utazással. "Ok, de aztán kapaszkodni kell, mert..." tehát egyből valami Demoklész kardját kell a fejem fölé emelni, mert amúgy tökmindegy mi lesz, én leszek a felelős.


Tehát egyszerűen annyira megszoktad már tőle, hogy odaszúr, számonkér, vagyha egyiket se tud, akkor szósalátázik, elkezd okoskodni, magyarázza a semmit.


És ennek tényleg az a vége, hogy gyakorlatilag senki nemis akar vele beszélni. Ezt érdemes neki megmondani?


febr. 6. 11:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Már régen meg kellett volna mondani.
febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Fölösleges. Én egyszer próbáltam - sok évnyi terápia után - a hasonló rokonommal beszélni, hát azt is megbántam, hogy megszülettem. Én voltam maga a métely, a feketes*ggű förtelem.

De megpróbálhatod. Sok sikert.

febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen felesleges.


Ennyi energiát sem kell belefeccölni, egyszerűen szrni rá és ignorálni. Magadat kíméled meg így.

febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, az a baj, hogy az ilyennek nulla az önkritikája. Nem vagytok egy szinten, tehát hiába próbálnád elmondani, hogy miért nem beszélgetsz vele. Kerüld ki, és amennyire lehet, hírzárlat.
febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Az "érdemes"-t ki kell hagyni, de higgadtan és tárgyilagosan mindezt el lehet neki mondani. van rá esély, hogy elgondolkodik rajta és visszafogja majd magát. Ha megsértődik, az az ő baja.
febr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Amennyire csak lehet, le kell építeni az ilyen rokonnal a kapcsolatot. Azt is megérdemli az ilyen, hogy mindenki elforduljon tőle, idős korában pedig be legyen vágva úgy egy idősek otthonába, hogy senki felé se néz többet. Ha meg nem akar menni, viselje a következményeket.
febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Fogadd el az amerikai munkalehetőséget és távol leszel tőle :D

Viccet félretéve, inkább próbáld leépíteni és ignorálni, látványosan oda sem figyelni rá.

febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen a stílusa, akkor telesen felesleges, mert egy szót sem fog felfogni belőle. Max nagyobb vitát csinál. Úgy se értené, mi vele a baj. Ezekkel az emberekkel nem érdemes vitatkozni. Sőt még beszélgetni sem. Kerüld el! Nem fog megváltozni.
febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Akármennyire nagyon közeli, teljesen felesleges megmondani. Mint az alkoholistának, hogy miérz ne igyon. Meglehet mondani, de egy idő után felesleges. Majd, amikor ott a baj, talán elgondolkodik, talán nem. Az egészséged fontosabb, én ezt mondom.
febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen rokonom, de én nem magyarázkodok, miért nem osztok meg vele semmit, érdemben szerintem 5-6 éve nem beszéltünk, ha mégis összefutunk, akkor meg mondom, hogy bocsi de nagyon sietek, megy a busz, időpont van stb.
febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!