Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes családtag képébe...

Érdemes családtag képébe vágni, hogy azért beszélnek vele ritkán, mert mindig számonkér?

Figyelt kérdés

Képzelj el egy NAGYON közeli családtagot. Ennek a családtagnak nagyon nehéz stílusa van: okoskodik, egy "oké" helyett is csak magyaráz, magyarázza a semmit, ebben is okosabb a másiknál, kéretlenül véleményez, és nem veszi észre. Mostanság ő is érzi, hogy "neki nem mondanak el semmit".


Ekkor érdemes lenne egyszerűen a képébe vágni, hogy a stílusa miatt nem? Vagy egyszerűen rá kell hagyni?

Az a szint, amikor már a hangja is idegesítő. Nincsen neki jó szava, nincsen semmi pozitív kisugárzása. Ha valami nagyon jó sikerül esetleg, akkor max egy "ok" a reakció. A TV-n csak politikai dolgokat néz, és olyankor csak mondja a magáét, de elkapcsolni nem tudná. Bármikor megszólal, mindig van valamilyen elégedetlenség, számonkérés vonzata (kb mint a közmédia, hogy bármit mondanak, mindig levezetik hogy soros meg brüsszel).

Jött egy munkalehetòség, csak Amerikai relokációval jár. Mondtam hogy ezt azért nem, erre amúgy egyetértett, de aztán "el kéne végezned a mesterképzést, már rég el kellett volna", tehát biztos lehetsz benne, hogy valami kéretlen véleményt oda fog szúrni.

Aztán lett egy jobb ajánlat, napi félórás utazással. "Ok, de aztán kapaszkodni kell, mert..." tehát egyből valami Demoklész kardját kell a fejem fölé emelni, mert amúgy tökmindegy mi lesz, én leszek a felelős.


Tehát egyszerűen annyira megszoktad már tőle, hogy odaszúr, számonkér, vagyha egyiket se tud, akkor szósalátázik, elkezd okoskodni, magyarázza a semmit.


És ennek tényleg az a vége, hogy gyakorlatilag senki nemis akar vele beszélni. Ezt érdemes neki megmondani?


febr. 6. 11:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%
Nem a képé e vágni ingerülten, hanem higgadtan és tárgyilagosan elmondani neki. Vagy használ, vagy nem.
febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám volt ilyen. Bármit csináltam vagy csináltunk a férjemmel az állandóan szar volt, másképp kellett volna a gyereknevelésre is mindig volt megjegyzése. Saját házunk van, jól keresünk, kocsi, mégis állandóan szarok voltunk mindenben. Senki más nem él így a családban mint mi. Komolyan még normálisak is vagyunk, tesómék állandóan csak lehúzzák mi inkább segitettünk, ha láttuk, hogy megvan szorúlva. Aztán betelt a pohár és megtiltottam, hogy a közelünkbe jöjjön még a kapun se tehette be a lábát. Persze az unokát odaadtuk nem tiltottuk el, pedig elötte lese szarta. 1 évig nem beszéltünk vele, ha összefutottunk az utcán akkor egy szia, megpuszilgatta az unokáját, beszélgetett vele egy kicsit és mentünk tovább. Arra jutottunk a férjemmel, hogy azért volt ilyen, mert nem uralkodhatott rajtunk, se anyagilag se máshogy. Aztán teljesen megváltozott. Megérezte a tettei következményeit. Azóta full normális. Néha kellenek a drasztikus megoldások.
febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

18-as, anyám pl akkora egy sggarc, hogy az valami félelmetes.


Véleménye van mindenről, önkritikája semmi, engem állandóan hazugnak állít be (már bőven elmúltam 18), mondja a f.szságait - de egészen elképesztő dolgokban is veri az asztalt, hogy neki van igaza.


Semmihez nem ért, de mindenhez is, legyen szó mérnöki munkáról, könyvírásról, állatokról... bármiről - és psze szerinte csak ő tudja jól.


Sorolhatnám. Mit tiszteljek egy ilyen emberen??? :D

febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Grizesteszta ***** válasza:
33%

#23: Tehát anyukád lényegében olyan, mint a 18. Mondja a magáét, vitatkozik, nem vesz figyelembe egyéb érvet, csak a saját 'világát' látja....

Anyádat vélhetően ignorálod. Gondolod, hogy a 18-al érdemes beszélgetni?

febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Grizesteszta ***** válasza:
87%
Kérdező, szerintem érdemes egyszer - nyugodtan, higgadtan- elmondani, hogy Te azért nem szeretsz megosztani vele dolgokat, mert... Lehet, hogy vita lesz, de ez a vita tökéletes magyarázat életed hátra lévő részére, hogy miért nem osztasz meg vele dolgokat.:) Ezzel a kommunikáció rövidre lesz zárva, sokkal kevesebb vita lesz, mert nem lesz miről. Természetesen a viselkedése vélhetően nem fog változni, de ezzel neked nem kell már törődnöd.
febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

22-es: Hála Istennek, hogy anyukád magába szállt. Ez kb. 10 esetből jó, ha 1x fordul elő.


Kérdező, esetleg ha ventillálni akarsz, megírhatod levélben és amikor utoljára látod, esetleg odaadod neki. De ha jót akarsz magadnak, szemtől szembe ne szembesítsd, mert csak te leszel a szarosseggű...

febr. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én az őszinteség híve vagyok és a vállalom a következményeit is. Igen, közölném vele, aztán ha nem tetszik neki, akkor ott az ajtó. Ő problémája, ha nem bírja elviselni a nyílt kritikát. Viszont nem halasztottam volna el semeddig sem. Az idő drága és nem hozható soha vissza.
febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!