Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Évek óta külföldön élek a szüleimmel. Most már felnőttkorú lettem, így szeretnék hazaköltözni Magyarországra. Mindig is ott szerettem lenni, oda vágytam haza, ott voltam boldog az ottani emberekkel. Anyukám viszont kiakadt, hogy szó sem lehet róla, hogy egy ilyen “diktatúrába” én hazaköltözök, meg, hogy ő nem ezért hozott ki évekkel ezelőtt, hanem, hogy legyen jövőm, jó életem legyen. Nekem viszont itt egyáltalán nincs jó életem. Vele sem jó a kapcsolatom, egyre többet veszekszünk, szinte mindent máshogy látunk, más a véleményünk. Emellett itt depressziós vagyok, folyamatosan rosszul érzem magam, szédülök, hányok, van, hogy ájulásérzésem is van és egyebek. Én itt nem érzem jól magam, egyáltalán nem szeretek itt lenni és az itteni emberek sem szeretnek, sehova nem tudok beilleszkedni és helyt állni. Magyarországon pedig hihetetlenül életvidám vagyok, sugárzik belőlem a boldogság. Mindenképp haza szeretnék költözni, csak valóban nem tudom, hogy tudnék megélni, egyedül szerintem csak-csak.

Mit gondoltok?



febr. 7. 16:29
A kérdező szavazást indított:
Költözz haza! Kevesebb a pénz, rosszabbak a szociális juttatások, de legalább BOLDOG ember vagy.
Maradj kint, anyukádnak igaza van, annak ellenére is, hogy te ott rosszul érzed magad.
44 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

A szavazásba kiírt opciók alapján te azt akarod hallani, hogy itt Magyarországon kolbászból van a kerítés, minden szivárványos csillámpónipuki, még az is, ami nem az, mindenki aaaanyiraaa boldog, hogy arra már nincs is szó.

Hát, ez nem így van, nagyon nem.

Úgyhogy én egy 3. opcióra szavazok: Maradj kint, OTT keress munkát, ott költözz külön.

Írom ezt úgy, hogy én itthon vagyok, soha nem is akartam külföldre költözni, DE: én itt megélek, nekem itt van a családom, és nem csak távolról elképzelt emberekkel vagyok boldog, hanem valódiakkal. De ha te szédülsz, hánysz és ájuldozol, akkor itt is csak szédülnél, hánynál és ájuldoznál. Az ember nem gyógyul meg attól, hogy átlépi az országhatárt.

Tudod, ha csak egy-két hétre látogatsz vissza, nagyon könnyű sugározni a boldogságtól.

febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz?
febr. 7. 16:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a végzettséged? Hány éves vagy? Mióta dolgozol? Van felretett penzed? Stb....
febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Mivel nagykorú vagy, ezért fogod magad és mehetsz, amerre akarsz.

Menj vissza MO-ra, aztán meglátod, mi van ott, és sürgösen visszamégy oda, ahol most vagy.

febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak családtagjaid Magyarországon? Mielőtt valami elhamarkodott lépést tennél, járj utána a lehetőségeknek, hol tudnál dolgozni, kb. mennyit keresnél, hol laknál, baj esetén kihez fordulhatnál.
febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan családot, ahol a három gyerek közül egy maradt az eredetileg megcélzott országban, kettő meg hazajött.

A kettőből egy itthon él, de a munkájából adódóan sokat utazik. A másik újra kiment, egy harmadik országba.

Nem a világ vége, ha változtatsz, de magadat is oda kell tenni, hogy gyógyulj. A legjobbakat!

febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

remek ötlet súlyos pszichés zavarral magyarországra költözni, így biztosíthatod, hogy ellátás hiányában gyorsan feldobod a talpad. csak ezúton is kérnélek, hogy ne vonattal intézd, már így is elég idegölő feladat eljutni a-ból b-be ha lerohad az autó.

értem hogy poén két hétre elmenni turistáskodni, én is szoktam, és olyankor tényleg minden csillámpóni, csupa barátnőzés és rokonlátogatás és kirándulás és élmény, de közben azt is tudom, hogy a diplomás szüleim ketten együtt se keresnek annyit mint én nyugaton egy érettségivel, a nagymamám valószínűleg ki kell magamhoz hoznom ideig óráig, mert otthon az életbe nem lesz meg a műtétje, három évet kell várni rá, a lakhatás reménytelen dolog, a kisvárosok kihalnak, a nagyvárosok lezüllenek, oktatásra, képződésre nulla esély, de valóban, tökre megéri hazamenni a túrórudi miatt.

neked szakorvosi segítségre van szükséged, nem egy elcseszett, érzelemvezérelt döntésre momentán.

febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
9%

Én 17 vagyok en is most akarok különköltözni.


Ha gondokod bérelhetnénk közös lakást ha a pénz gond.


Feleznénk a bérleti díjat és jobban jönnénk ki.



17/f

febr. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én kedves kérdező én magyarorszågon 3 nappnál többet nem tudok még turistaként sem elviselni baråtaimal beszélgetek anyukámat meglátogatom aztån usgyi vissza ahol élek, a drágaság ,kevés de vacak minösėg vålasztėk hiånya stb .


nem szeretnek persze mert nem is akarsz beileszkedni ,barátkozni .

febr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
78%

A magyarok nagyon pesszimisták, ezért sokan nem fognak motiválni arra hogy haza gyere, de én imádok itt lenni ( 16 vagyok.)

Természetesen utálom a kormányt de ez egy másik dolog

Nagyon sok helyen jártam már és rájöttem hogy Magyarország egy jó hely hogyha meg tudsz élni és boldog vagy ( van szociális életed pl, stb)

Nekem itt minden ideális, ide kötnek az emlékek, a család, a barátok, a helyismeret, a nyelv, a kultúra és a vallás.

Imádom az itteni időjárást, a meleg és napos nyarakat, az enyhe és tűrhető teleket, mostanában már ilyen mediterrán szerű az időjárás, ez is nagyszerű, ezt azért jegyzem meg mert aki innen elköltözik általában hidegebb éghajlatra megy ( Nemetorszag, Anglia, Svédország stb)

Szerintem a legfontosabb dolog a boldogság, de gondold át azért hogy a jövőd mennyire fogod tudni megvalósítani itt

febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!