Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy enyhe bizalmi problémá...

Van egy enyhe bizalmi problémám a szüleimmal gyerekkorom óta, ennek jele már kiskoromba is megmutatkozott, mit érdemes ilyenkor csinálnom?

Figyelt kérdés

Most lehet nagyon béná problémának tűnik, hiszen afrikában éheznek, de azért leírom, hátha valaki megérti ennek a következményeit..elvégre, ha ezt nem oldom meg, akkor elég szar élet vár rám úgy érzem



Megfelelési kényszerre


1.példa: Pl amikor 11-12-13 éves voltam már nagyon nőtt a bajszom, de képtelen voltam megmondani szüleimnek, hogy borotválkoznom kéne, viszont az is kényelmetlen volt, hogy egyszer csak borotválkozzak..mert a hirtelen változás, hogy "majd mit szólnak" annyira idegesített, hogy patthelyzetben tartott.. és eltet pár év mire rávettem magam, de kb görcsben volt a gyomrom mikor a szüleim először megláttak, és mondták, hogy "hogy hűűűha, borotválkoztál".. amiből végül nem lett semmi, csak valahogyan marhára kényelmetlen volt, úgy éreztem, mintha lenne valami a levegőben, és ezzel az érzéssel egyedül vagyok hagyva a szarban


2. példa.. 25 évesen elkezdett őszülni a hajam valszeg az extrém stressz amin keresztül kűzdöttem magam külföldön azért, hogy pénzt keressek..na mind1, és 5 évig kerestem rá a megoldást, figyelek az alvásra, az étkezésre, hogy sokat mozogjak, sokat legyek kint, meg azért próbálálom elterelni a figyelmemet a frusztrációimról és a jóra fókuszálni..


De 5 év után most már mondom magamban, hogy befestem a hajam mert ez nagyon frusztrál, hogy nem élhetek szociális életetet, anélkül, hogy azon kéne gondolkodnom, hogy ha "normálisan" működne a szervezetem, és nem hozna 15 évvel a vártnál korábban ősz hajszálakat, akkor mennyivel egyszerűbb lenne ellazulni társas helyzetekben.. de nem most még ezzel is kűzdenem kell.. úgyhogy már nem bírtam és befestettem


De most meg azzal kűzdök, hogy "húú akkor otthon mit mondanak", anyám néha kérdezgeti, hogy ez milyen hajfesték, "valami hennás?" mert tudja, hogy már elég régóta, követem ezt a holisztikus hozzáállást, és próbálom azokat a megoldásokat keresni, amik a problémát legalább nem rontják, ha már javítani gyökerestül nem tudják


Most persze erre lehet mondani, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, de ezt mindig is így éreztem, hogy otthon az "A" oldalamat kell mutatnom, az életben, munkahelyen pedig a "B" oldalamat. És ezzel egyébként is minden ember így van a földön


Egy pár éve visszaköltöztem szüleimhez és felmondtam a munkahelyen, ami nem optimális persze, de most amíg nem stabilizálom magam addig nem látom értelmét, hogy költsek legalább 250E Ft-ot csak azért, hogy a társadalom szemében férfibbnak tűnjek.


Igazából nem várom el, hogy megértsen bárki, mert már sokszor tapasztaltam ezt, hogy sokan ezt nem értik meg, nem igazán tudják, milyen ezt megtapasztalni 25 évesen és ennek a következményeivel élni, ezért is írtam, azt, hogy afrikában éheznek, mivel tudom másnak nagyobb problémái vannak


De ugyanakkor, nem tékozolhatom el az életemet, csak azért mert másnak nagyobb problémái vannak és azon sírjak, hanem a sajátomra akarok megoldást találni


febr. 18. 08:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Én esküszöm nem értem a problémádat. Vannak olyan gondjaid, amik érintenek 100/70 másik embert is. A szüleid nem szólják le a megoldási javaslataidat. Most akkor mi ezzel a probléma végülis?
febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ok, és konkrétan mi a kérdésed?
febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt lenne érdemes tisztázni, hogy miért van ez a bizalmi probléma, attól hogy "mit szólnak" miért rettegsz, félsz ennyire évekig, hogy pl. 13 évesen "borotválkoznom kéne de nem merek mert mit mondanak" -> ezzel idegesíted magad pár évig mire "rá mered szánni magad", mi ennek az oka?

Kiskorodban rendszeresen volt olyan hogy szerintük "valami rosszat csináltál" és nagyon megbüntettek? Miért ez a hatalmas félelem a "mit mondanak majd?" mindennel kapcsolatosan?

febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem a társadalom szemében férfinak tűnj, hanem a magad valójában férfi legyél. Biológiailag felnőtt vagy, miközben félsz az lenni. Hát legyél az, jobb, mint a gyerek státusz, amit szintén nem szeretsz. Ürügyet találsz arra, hogy mért ne menj, ami konkrétan nem fedi a valóságot: szó sincs 250-ről, 200-ból, de inkább alatta tudsz albérletet kivenni rezsivel, szobát pedig a feléért. Fel kell nőnöd, nem a szüleid nyakán lógni, míg meg nem halnak. Akkor nehéz lesz hirtelen 50 évesen önállósodni. Nem értem, mért mondtál fel, de haladéktalanul keress munkahelyet, először még kevésbé előnyöset is akár, ha csak az van. Menj pszichológushoz, mert szélsőségesen nincs önbizalmad és bátorságod az életkorodnak megfelelő élethez. Nem a szülőknek kell megfelelni, hanem élni kell.
febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogyan válj le érzelmileg anyukádéktól, és légy önálló felnőtt?


Ha nem megy magadtól, mert jönnek a kifogások, akkor keress szakembert, mert nem normális 25-26 évesen is ilyen semmiségen stresszelni.


Mégis ki nem szrja le, hogy anyám mit gondol a hajamról? Nagylány vagyok, az én döntésem, ha nem tetszik neki, nem tetszik.


De neked semmi-semmi önbizalmad.

febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

3.

Nem megbüntettek, hanem szégyen érzetet kelltettek.

Pl. Szex mindig totál ciki volt amikor 13 évesen néztünk valami filmet, szexjelenetkor mindig apám mondta anyámnak, hogy húú kapcsoljuk el


Csunyán nem beszélhettem, mert az nem illik és nem nemes,és, hogy én jobb vagyok annál


Meg egy csomó másik szituáció, hogy ezt ne csináljam azt ne csináljam, mert az nem jó így úgy amúgy.. és ha mégis megcsinálom, akkor jön a szégyenérzet keltés, hogy mégis hogy képzelem stb..


5.

6 évet éltem külföldön akkor ugyanúgy előjöttek ezek a problélmák, és már megőrültem a stressz miatt és a magányosság miatt

febr. 18. 10:37
 7/35 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon erősen manipuláltak, kontrolláltak lelkileg, az biztos, ezért van amit érzel.
febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
15%

Menj pszichológushoz! Mindenképpen! Fiatalhoz és szimpatikushoz, aki még véletlenül se hasonlít a szüleidre. A gyerekkori bántalmazásodat - igen, ez az - fel kell dolgozni. Állj munkába, költözz el. Itthon nem leszel magányos, mert nem leszel idegen, és nincs is olyan stressz. Mindenesetre ha kint nehezített körülmények között képes voltál elboldogulni 6 évig, akkor itthon egyértelműen képes vagy.

És ne az afrikai éhezőkhöz hasonlítsd a problémádat, neked itt és most ez pont elég nehéz élethelyzet, jogod van hozzá, hogy rosszul érezd magad miatta. Az őszülő haj viszont ne idegesítsen, az teljesen lényegtelen, semmi nem múlik rajta, sőt, sármos.

febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%

"Pl. Szex mindig totál ciki volt amikor 13 évesen néztünk valami filmet, szexjelenetkor mindig apám mondta anyámnak, hogy húú kapcsoljuk el



Csunyán nem beszélhettem, mert az nem illik és nem nemes,és, hogy én jobb vagyok annál"


Ebben mi a szégyenérzet keltés? Egy 13 évessel én se szívesen néznék még olyan filmet, amiben szexjelenetek vannak. Egyszerűen még nem neki való.


Az meg, hogy gyerekként ne káromkodj teljesen alap. Normális családokban a szülők a kulturált viselkedésre tanítanak.

febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
53%

Hát én 50 vagyok, a gyerekem 20, de konkrétan zavar, ha szexjelenet van a tvben, ha együtt nézzük. A szex nem olyasmi, amit még kellene osztani a gyerekkel a felvilágosításon kívül.

Csúnyán beszélni meg valóban nem illik.


Annyi világos, hogy utálod a szüleidet, de nem derül ki, miért. Csupa baromságot soroltal fel

febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!