Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy enyhe bizalmi problémá...

Van egy enyhe bizalmi problémám a szüleimmal gyerekkorom óta, ennek jele már kiskoromba is megmutatkozott, mit érdemes ilyenkor csinálnom?

Figyelt kérdés

Most lehet nagyon béná problémának tűnik, hiszen afrikában éheznek, de azért leírom, hátha valaki megérti ennek a következményeit..elvégre, ha ezt nem oldom meg, akkor elég szar élet vár rám úgy érzem



Megfelelési kényszerre


1.példa: Pl amikor 11-12-13 éves voltam már nagyon nőtt a bajszom, de képtelen voltam megmondani szüleimnek, hogy borotválkoznom kéne, viszont az is kényelmetlen volt, hogy egyszer csak borotválkozzak..mert a hirtelen változás, hogy "majd mit szólnak" annyira idegesített, hogy patthelyzetben tartott.. és eltet pár év mire rávettem magam, de kb görcsben volt a gyomrom mikor a szüleim először megláttak, és mondták, hogy "hogy hűűűha, borotválkoztál".. amiből végül nem lett semmi, csak valahogyan marhára kényelmetlen volt, úgy éreztem, mintha lenne valami a levegőben, és ezzel az érzéssel egyedül vagyok hagyva a szarban


2. példa.. 25 évesen elkezdett őszülni a hajam valszeg az extrém stressz amin keresztül kűzdöttem magam külföldön azért, hogy pénzt keressek..na mind1, és 5 évig kerestem rá a megoldást, figyelek az alvásra, az étkezésre, hogy sokat mozogjak, sokat legyek kint, meg azért próbálálom elterelni a figyelmemet a frusztrációimról és a jóra fókuszálni..


De 5 év után most már mondom magamban, hogy befestem a hajam mert ez nagyon frusztrál, hogy nem élhetek szociális életetet, anélkül, hogy azon kéne gondolkodnom, hogy ha "normálisan" működne a szervezetem, és nem hozna 15 évvel a vártnál korábban ősz hajszálakat, akkor mennyivel egyszerűbb lenne ellazulni társas helyzetekben.. de nem most még ezzel is kűzdenem kell.. úgyhogy már nem bírtam és befestettem


De most meg azzal kűzdök, hogy "húú akkor otthon mit mondanak", anyám néha kérdezgeti, hogy ez milyen hajfesték, "valami hennás?" mert tudja, hogy már elég régóta, követem ezt a holisztikus hozzáállást, és próbálom azokat a megoldásokat keresni, amik a problémát legalább nem rontják, ha már javítani gyökerestül nem tudják


Most persze erre lehet mondani, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, de ezt mindig is így éreztem, hogy otthon az "A" oldalamat kell mutatnom, az életben, munkahelyen pedig a "B" oldalamat. És ezzel egyébként is minden ember így van a földön


Egy pár éve visszaköltöztem szüleimhez és felmondtam a munkahelyen, ami nem optimális persze, de most amíg nem stabilizálom magam addig nem látom értelmét, hogy költsek legalább 250E Ft-ot csak azért, hogy a társadalom szemében férfibbnak tűnjek.


Igazából nem várom el, hogy megértsen bárki, mert már sokszor tapasztaltam ezt, hogy sokan ezt nem értik meg, nem igazán tudják, milyen ezt megtapasztalni 25 évesen és ennek a következményeivel élni, ezért is írtam, azt, hogy afrikában éheznek, mivel tudom másnak nagyobb problémái vannak


De ugyanakkor, nem tékozolhatom el az életemet, csak azért mert másnak nagyobb problémái vannak és azon sírjak, hanem a sajátomra akarok megoldást találni


febr. 18. 08:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

19!


Megegyszer, a kérdező szexjelenetet írt. "Szex mindig totál ciki volt amikor 13 évesen néztünk valami filmet, szexjelenetkor mindig apám mondta anyámnak, hogy húú kapcsoljuk el" Nem véletlenül vannak a korhataros filmek, a szexjelent pl 16-os lesz.

febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
20%
Kéne tudni szöveget értelmezni, 20-as, vagy ne válaszolj a család rovatban, mert nincs meg hozzá az érzéked és tájékozottságod és empátiád.
febr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

19.

Van egy romantikus film vagy James Bond film és ott szexel a főszereplő az ellenkező neművel, úgy hogy csak azt mutatják, ahogyan az ágyban egymást teperik, ezt értettem alatta


De ez csak egy részlet, nem tudom a kérdés szempontjából, miért fontos itt leragadni

febr. 18. 16:19
 24/35 anonim ***** válasza:
66%
Tehát a szüleid semmit nem követtek el ellened, és generálod a problémákat magadnak.
febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
69%
Azért kell itt leragadni, mert ezt hoztad fel példaként arra, hogy miért olyan borzalmasan a szüleid szerinted.
febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
59%
Azt is felhozta, hogy rászóltak, mert csúnyán beszélt.
febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Lehet, Kérdező se tudja igazából megfogalmazni a probléma okát és keresi.

Elég nagy szégyenérzetet kellett hogy generáljanak benne, ha a "elkezdeném a borotválkozást de félek hogy mit szólnak hozzá" problémát is több mint három évig halogatta, leírva mekkora hatalmas stresszt élt át közben: "mit fognak szólni"...

Ez valamilyen görcsös megfelelési kényszerre is utalhat, lehet sose volt elég jó nekik, vagy mindig maximalizmusra kellett törekedni.

febr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

26!


Valóban. Az szerinted nem normális vagy traumatizalo esemeny egy gyerek eleteben?

febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Irónia volt, hogy ezen is problémázik.
febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

27.

Igen, egyszerűen 13-14 évesen a hormonális változások miatt elkezdtem csunyább lenni, és ez egyértelműen látszódott azon, hogy hogyan kezelnek mind az iskolában, mind, otthon..


és ez vitt lefele a lejtőn. igazából mindent kipróbáltam ami a világon létezik, hogy javítsak a helyzetemen, de drasztikusan szarabb minden így, hogy ezek a folyamatok lezajlottak, mintha nem zajlottak volna le (mint egy normális embernél)


Igazából tök mindegy mit csinálok, nem jó, és ez rögzült, és nem tudom, hogyan kellene változtatni ezen a gondolkodáson

febr. 20. 11:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!