Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy enyhe bizalmi problémá...

Van egy enyhe bizalmi problémám a szüleimmal gyerekkorom óta, ennek jele már kiskoromba is megmutatkozott, mit érdemes ilyenkor csinálnom?

Figyelt kérdés

Most lehet nagyon béná problémának tűnik, hiszen afrikában éheznek, de azért leírom, hátha valaki megérti ennek a következményeit..elvégre, ha ezt nem oldom meg, akkor elég szar élet vár rám úgy érzem



Megfelelési kényszerre


1.példa: Pl amikor 11-12-13 éves voltam már nagyon nőtt a bajszom, de képtelen voltam megmondani szüleimnek, hogy borotválkoznom kéne, viszont az is kényelmetlen volt, hogy egyszer csak borotválkozzak..mert a hirtelen változás, hogy "majd mit szólnak" annyira idegesített, hogy patthelyzetben tartott.. és eltet pár év mire rávettem magam, de kb görcsben volt a gyomrom mikor a szüleim először megláttak, és mondták, hogy "hogy hűűűha, borotválkoztál".. amiből végül nem lett semmi, csak valahogyan marhára kényelmetlen volt, úgy éreztem, mintha lenne valami a levegőben, és ezzel az érzéssel egyedül vagyok hagyva a szarban


2. példa.. 25 évesen elkezdett őszülni a hajam valszeg az extrém stressz amin keresztül kűzdöttem magam külföldön azért, hogy pénzt keressek..na mind1, és 5 évig kerestem rá a megoldást, figyelek az alvásra, az étkezésre, hogy sokat mozogjak, sokat legyek kint, meg azért próbálálom elterelni a figyelmemet a frusztrációimról és a jóra fókuszálni..


De 5 év után most már mondom magamban, hogy befestem a hajam mert ez nagyon frusztrál, hogy nem élhetek szociális életetet, anélkül, hogy azon kéne gondolkodnom, hogy ha "normálisan" működne a szervezetem, és nem hozna 15 évvel a vártnál korábban ősz hajszálakat, akkor mennyivel egyszerűbb lenne ellazulni társas helyzetekben.. de nem most még ezzel is kűzdenem kell.. úgyhogy már nem bírtam és befestettem


De most meg azzal kűzdök, hogy "húú akkor otthon mit mondanak", anyám néha kérdezgeti, hogy ez milyen hajfesték, "valami hennás?" mert tudja, hogy már elég régóta, követem ezt a holisztikus hozzáállást, és próbálom azokat a megoldásokat keresni, amik a problémát legalább nem rontják, ha már javítani gyökerestül nem tudják


Most persze erre lehet mondani, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni, de ezt mindig is így éreztem, hogy otthon az "A" oldalamat kell mutatnom, az életben, munkahelyen pedig a "B" oldalamat. És ezzel egyébként is minden ember így van a földön


Egy pár éve visszaköltöztem szüleimhez és felmondtam a munkahelyen, ami nem optimális persze, de most amíg nem stabilizálom magam addig nem látom értelmét, hogy költsek legalább 250E Ft-ot csak azért, hogy a társadalom szemében férfibbnak tűnjek.


Igazából nem várom el, hogy megértsen bárki, mert már sokszor tapasztaltam ezt, hogy sokan ezt nem értik meg, nem igazán tudják, milyen ezt megtapasztalni 25 évesen és ennek a következményeivel élni, ezért is írtam, azt, hogy afrikában éheznek, mivel tudom másnak nagyobb problémái vannak


De ugyanakkor, nem tékozolhatom el az életemet, csak azért mert másnak nagyobb problémái vannak és azon sírjak, hanem a sajátomra akarok megoldást találni


febr. 18. 08:26
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Pont erre való a pszichológus. Ez a foglalkozása. Nem egyedül kell rájönnöd.
febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

de jártam már 5 nél az elmúlt 5 évben kis kihagyásokkal a váltások között..


..hogyan higyjem el, hogy segít, amikor rohatt drága, és én meg állandóan csak azt érzem, hogy csak annyit kell tennem, hogy megmarkolnom a golyóimat és menni előre akármennyire fáj is (igazából ezt csináltam a kiégésem előtt, és ez égetett ki,... de nem tudok jobban)..


Nem mond olyat, amit eddig nem tudtam, tehát csak azt hallom amit eddig is tudtam, csak ezt átbeszéljük jó sok pénzért

febr. 20. 17:26
 33/35 anonim ***** válasza:
Hát neked kell lépned, a pszichológus arra való, hogy melletted álljon a csetlés-botlási folyamatban, örüljön a sikereknek, biztasson az elakadásnál, de csinálni nem tudja helyetted. Ha ésszel felfogod, hogy mit kell csinálni, akkor meg kell lépni, ki kell próbálni, mi történik, ha elkezdesz felnőttként hozzáállni a szüleidhez. A pszichológusnak az a feladata, hogy arra noszogasson, hogy átlásd, hogy semmi különös.
febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

de azt tudom, hogy ők is csak azért adták át nekem ezt, mert ők sem dolgozták fel, szóval eddig már eljutottam éppen ezért nem neheztelek rájuk túlságosan (a szükségesnél jobban), csak azt tudom, hogy határokat kell szegnem mert bizonyos károkat amiket okoztak bennem azt nem értik, és nem is akarják érteni


de motivációm sokszor nincsen, tudom, hogy ez azért van mert nem voltam támogatva akkor amikor kellett vna eléggé, és ezért most rám hárul az ebből való károsodás kijavítása


ez elméletben megvan, de amikor az kéne, hogy összeszedjem magam akkor ideig óráig, napokig, hétig, talán hónapig megy, de utána szétesek és nincs kedvem semmihez..


És akkor megint mehetek vissza ahhoz a gondolkodáshoz, hogy majd külföldre megyek végigszenvedek 20 évig, összegyűjtök sok pénzt, aztán leélem az életem, úgy hogy ne kelljen semmit se csinálnom, mert ki vagyok égve és nem érdekel semmi (így gondolkodtam sokáig, 20as évek elején, sőt még most is valamelyest, most 30 évesn vagyok )

febr. 20. 18:18
 35/35 anonim ***** válasza:
És milyen volt a szimpátiád az 5 pszichológus iránt? Ez egy olyan kapcsolat, amiben a személyes kötődésnek nagy szerepe van. Tulajdonképpen a pszichológus kedvéért vállalsz be bizonyos cselekvéseket, de ez csak akkor működik, ha számodra hiteles, példaértékű személy, aki előtt te vállalod önmagadat, akivel nyíltan meg tudod beszélni az elindított úton megélt nehézségeidet, aki kirángat a motiválatlan pillanataidban.
febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!