Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akikkel nem beszél a...

Szülők, akikkel nem beszél a gyerekük: Hogy élitek ezt meg?

Figyelt kérdés
Miért alakult így?

#gyerek #apa #anya #szülő #Kapcsolat-megszakítás
febr. 20. 09:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Én csak a másik oldalról tudok nyilatkozni. Mellőztem az életemből egy abuzív, nárcisztikus apát. Azóta nincs pánikrohamom, nem feszít a mellkasom.

Azt nem állítom, hogy nem okozott életre szóló lelki sebeket... de úgy tűnik sikerül felejteni.

febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Végülis nem tökre mindegy hogy éreznek?



Normális szülővel nem szokott csak úgy, viccnek no kontakt lenni.



Ez szokott lenni az utolsó lépés.



Ha egy felnőtt úgy dönt, hogy száz százalék lehúzza rolót a szüleinél, azt a saját lelki békéje érkekében teszi, önvédelemből.



Már nem azért gondolj bele milyen szülő ez.



Ha lett volna empátia meg megértés, ha fontos lett volna a gyereke neki, nem mérgesedett volna el a helyzet.

Ha valakinek a viselkedését 18-20 évig látod, eléggé kiismered, pontosan jól tudod, hogy változik-e, vagy sem, meg hogy milyen ember.



De ja, a legtöbb ilyen szülő továbbra is morog a gyerekére, hogy így meg úgy, hálátlan stb, megy ugyanaz, amiért pont elvágták vele a kontaktot.



Ez nem büntetés, ez csak önvédelem.

febr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
22%

Miért van le pontozva ennyire az egyes?

Az nem is gyerek verésről írt.


Egy természetes jelenség hogy amikor a gyerek új családot alapít akkor már ritkábban beszél a szüleivel. Vannak akik egyáltalán nem.

febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok érintett egyik oldalon sem, de láttam már példát arra a környezetemben, hogy a szüleitől mindent megkapó (érzelmileg is) gyerek húzta fel az orrát, miután egyszer "nem" lett neki mondva, persze előtte lehúzta mindennel a szüleit, és láttam olyant is, hogy bántalmazott szülők gyereke gondoskodik a teljesen életképtelenné vált, érdemtelen szülőjéről, mert "mégiscsak az anyám/apám". Nem azt mondom, hogy ez a tipikus. Ha valaki megszakítja a kapcsolatot a szüleivel, annak sokszor komoly oka van, de nem mindig a szülő a hibás.
febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó, köszönöm, tű pontos megfogalmazás. :) Sajnos sokan csak magukkal, a pénzel foglalkoznak, még másoknak fontos a saját lelkiismerete,és nem akarja megbánni. Addig jó, még vannak, bármilyenek is, utána már sajnálhatja. Látszik ez a hozzászólások és véleményekböl is.
febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek szemszögéből írok: én vagyok a szr szmét hálátlan, amiért nem beszélek velük :D


Oké, én meg jó okkal nem beszélek velük, és minimálisan sem érdekel, hogy ezt ők miként élik meg.

febr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
9%
16. Nincs „jó ok“ amiért valaki nem beszél a saját szüleivel, vagy amiért ne törődnek velük. Ezt csak az gondolja így, aki saját magának keres mentséget. (jöhet a lepontozás, az igaz mondásért úgy is ez jár itt).
febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%
17.: Lóf.szt mondasz igazat... Aha, akit megerőszakolt a perverz szülője az is csak tartson kapcsolatot? Az, akit nem is neveltek, nem is foglalkoztak vele, esetleg bántalmazták?
febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%

18# hülye extrém példa. Nyilván nem erről a szélsőséges kriminalisztikai környezetről van szó, hanem a nagy átlagtól. Akkor mondhatnánk, hogy nyilván az se tartja a kapcsolatot a szüleivel akit kinyirt az anyja vagy kinyirta a szüleit, mondjuk az örökség reményében.

Rengeteg más, hétköznapi eset van exttemitásoktól mentesen ahol megromlik a szülő gyerek kapcsolat és okkal kevésbé vagy (ez nehezen magyarázható) de egyáltalán nem tartják a kapcsolatot.

És a gyerek csak néz ha a szülő valaki másra hagyja mindenét, miután távozik az árnyékvilágból.

febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

Így van, hétköznapi eset például az alkoholista vagy nárcisztikus, manipulatív szülő. Az is elég a kapcsolat megszakításhoz ha szóban bánt és megaláz.

Nálunk a válás után az egyik szülő kijelentette, hogy nem fog minket keresni, ha szeretnénk tartani vele a kapcsolatot, nekünk kell keresnünk (mondta ezt egy 11 éves gyereknek).

febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!