Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tagadják le a szülők,...

Miért tagadják le a szülők, hogy van amelyik gyereküket jobban szeretik?

Figyelt kérdés

A szüleim engem úgy érzem soha nem szerettek.

Sokszor kifejezték ezt több módon is.

Volt amikor kis dolgokkal volt amikor nagyobbal.

Csak pár dolog ami rosszul esett pl:

Nagyon beteg voltam nem vittek orvoshoz, semmi gyógyszert nem adtak a testvérem beteg lett őt egyből vitték orvoshoz váltották ki a gyógyszereket én pedig fel sem bírtam kellni elküldtek iskolába, ott az egyik tanárnő vitt el dokihoz mert kiestem a padból.

Karácsonykor sokszor nekem nem vettek semmit tesóimnak igen.

Fájt a fogam fogorvos mondta el kell menni szájsebészetre de nem vittek, testvéremnek fájt magán úton vitték el.

Most pedig karácsonykor engem nem hívtak el magukhoz csak a testvéreimet. Tesóim kérdezték megyek e? Mondom hova? Hát haza mert mindenkit meghívtak. Hát igen engem kihagytak.

Bevallom annyira rosszul esett, hogy nem mentem el.

Tudom ezek apró dolgoknak tűnnek de folyamatosan próbálkoztam nyitni feléjük és most úgy érzem fel kell adnom. Azt érzem nem kellek ebbe a családba. Mindig azt mondják ezt csak én érzem így de miért tagadják, hogy engem kevésbé látnak szívesen ha azt mutatják engem kevésbé szeretnek? Ezzel próbálják a lelküket nyugtatni?



dec. 26. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy téged kevésbé szeretnek, nem azt jelenti, hogy minden családban ilyenek a szülők.


De nem értem, ha ilyenek, minek tartod velük egyáltalán a kapcsolatot?

dec. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1

Nem minden szülőre értem, persze vannak jó szülök de vannak az én szüleimhez hasonlók is sajnos.

Nincs senkim próbáltam eddig hozzájuk "húzódni" mert csak a családom de rájöttem felesleges volt. Elég baj, hogy ilyen későn jöttem rá .

dec. 26. 19:54
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos nem vagy egyedül. Én ugyanebben a cipőben vagyok. Most jött el az a pillanat, hogy apámmal és nővéremmel nem nagyon akarok a továbbiakban kommunikálni. Egyedül anyám az, akit legalább egy kicsit érdekel, hogy mi van velem és a párommal.
dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, sokféle oka lehet. Lehet, hogy ők maguknak sem vallják be, ha esetleg kevésbé szeretnek, emiatt nem érzik azt, hogy hazudnak. Lehet, hogy tudják, csak azért tagadják előtted, hogy ne bántsanak meg. Bár szerintem ez esetben illene akkor nem kimutatniuk, mert a cselekedet sokszor elég hangos.
dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező ne gyógyszerezd be magad. Azért nem mert ha még túl is éled, attól még simán károsodhat a májad, veséd ami maradandó. Nem ér annyit az egész.
dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Dehogy gyógyszerezem be magam, nem vagyok már gyerek ilyen buta dolgokat nem tennék.

Vágytam a családom szeretetére hiába vagyok felnőtt de azért figyelem felkeltés céljából nem tennék kárt magamban ez nagyon nagy butaság.

dec. 26. 20:35
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
A feketebárányok jórészénél olyan súlyos, és komoly bűncselekmények tömkelege van, hogy ha az áldozat idejében kinyitná a száját róluk, akkor börtönbüntetésbe kerülnének az ilyen személyek. Ha viszont a figyelmed írányítva van a valódi helyzetről, akkor róluk lekerül a reflektorfény, és te amig fel nem nősz, meg nem érted a valós helyzetet magadban keresed a hibát, és ösztönből próbálsz hozzájuk közeledni, mivel családként tekintesz rájuk. Attól a pillanattól kezdve, amikor részese leszel egy normális emberi közösségnek, ahol a te lényedet elfogadják, megszeretik el fog kezdődni az ébredésed. A lelked érettségétől függ, hogy mennyi idő alatt fog ez lezajlani benned. A vége az ilyen helyzetekben a totális zárás.
dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Istenem, annyira sajnálom! ☹️

Egyébként a 4-essel értek egyet. Vagy maguk előtt is tagadják, vagy azt remélik, úgysem veszed észre, az arcodba vágni pedig azért már nem akarják, az nekik is sok.

dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
én kétgyermekes apa vagyok, el nem tudom képzelni hogy valaki az egyik gyerekét jobban szeresse.
dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%

Hesseg4esd el magadtól ezeket a gondolatokat, mert csak magadat hergeled és úgysem jutsz helytálló eredményre. A szeretet amúgy is nehezen definiálható, nem is igazán mérhető és rendkívül szubjektív a megítélhetősége. Még ha az ember kívülről, tárgyilagosnak tűnő vizsgálat alá veti a dolgokat, akkor sem lehet egyértelmű eredményre jutni. A szülő is ember, neki is vannak szubjektív érzelmi viszonyulásai, tehát pl. az egyik gyereke jobban hasonlít az ő "zsáneréhez" és ezt az érzését nem tudja legyűrni, de azért tud tárgyilagosan is gondolkodni. Olyan is van, hogy az egyik gyerek több törődésre, odafigyelésre vágyna, mert ilyen a személyisége, de ha ezt nem kapja meg, akkor mellőzve érzi magát.

Saját tapasztalatom is van. Az öcsém alapvetően apámra hasonlított (amikor még fiatalok voltunk) küllemében (szőke haj, sima bőr) és mivel anyám istenítette apánkat, ezért az öcsém mindig a neki tetsző ajándékokat kapott gyerekkorunkban, sőt az ő szőke lánya is az első unokát jelentette, ezért az ő lakáshoz jutásuknál is kedveztek nekik anyagilag, nem is egyszer. Emellett viszont az öcsém némileg gyengébb szellemi adottságokkal rendelkezett, mint én, nem érte el azt a szintet, amire a szüleink vágytak (egyetem stb.), így sokszor mintha "gyengébbnek" is tekintették volna, és talán ezért próbálták segíteni az életben. Ugyanakkor élete vége felé anyánk tett pár megjegyzést, amiből arra következtettem, hogy ő is látja/látta, hogy az öcsén némileg manipulálta őket.Így pl. a halálukat megelőző 1-2 évben egyszer anyánk a szó szoros értelmében rámtukmálta gyűjtögetett pénzét azzal, hogy "ha az öcséd találja meg, akkor neked nem ad belőle semmit", másszor meg a dísztárgyakra mondta, hogy "addig vidd el, míg élünk, mert az öcséd elviszi". A kétszobás budai lakásukat már 20 évvel a haláluk előtt úgy vették meg, hogy a tulajdonjog az öcsémé volt és ezt én csak mellesleg tudtam meg (egyébként nem tulajdonítottam neki semmi jelentőséget).

dec. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!