Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tennétek igazságot?

Hogyan tennétek igazságot?

Figyelt kérdés

Adott a két gyereketek.

Az egyik eltör egy poharat és azt mondja a másik volt.

Hogyan tennétek igazságot? (Tudod mi történt, hogy ki tette)


Esetleg más alternatíva?


Ja igen, nincs gyerekem csak feljött egy beszélgetésben egy hasonló téma és kíváncsi vagyok még véleményre :)



febr. 20. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Együtt hárman összetakarítjuk fel, mindegy ki volt
Az takarítja fel, akire rálett kenve
Az takarítja fel, aki tényleg eltörte (mert tudod, hogy mi történt, átlátsz a szitán)
A két gyerek együtt takarítja fel, mindegy ki törte el és kire lett kenve
81 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Ne is legyen még gyereked, ha ezek az opciók vannak a fejedben.
febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen eseteket egymás közt lemeccselik. Egyértelmű ki törte el, nem kell sokat agyalni ezen.
febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Hát mondjuk egy üvegpohár eltörésénél nemcsak az a fontos, hogy ki volt. Lehet, hogy a 4 éves gyerek tört el, de lehet, hogy jobb ötlet őt kivonni a takarítás feladata alól.


Ha kivesszük a sztoriból a veszély-faktort, akkor számomra egyértelmű, hogy a tettesnek kell rendbe hoznia a hibát.

febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
*törte és *őt
febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Egyetlen forgatókönyv létezik számomra úgy, hogy van két gyerekem.

Megkérdezem, mi történt, elmondják. Ha látom, hogy egyik hazudik, akkor kap egy esélyt bevallani. Ha megteszi, és bocsánatot kér a testvérétől a vád miatt, akkor ennyi. Ha tagadja, akkor büntetés. Tinire hagynám rá a takarítást, amúgy én csinálom meg.

febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
#2 ezzel az egymás közt lemeccseléssel csak az a baj, h így kinevelsz 2 típusú embert belőlük: egy olyat, aki hazugsággal eltapos mindenkit és egy olyat, akit el lehet taposni, mert nincs, aki megvédje. Egyik sem épp társadalomépítő jellem. Remélem minél kevesebben követik ezt a nevelési módszert.
febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Számomra rossz a példa. Egy pohár eltörése nem bűn amit be kell vallani. Egy esetben érdekelne, ha a gyerek direkt vágta földhöz. Simán annyit kérdeznék, leesett, nem vágta el a kezeteket? Gyertek, takarítsuk fel gyorsan, nehogy belelépjünk. Hatos válasz nagyon tetszik, nálam még hozzá jönne, hogy nem akarok egy/két mindentől szorongó gyereket nevelni. Nálam is leesik, a gyerekek sem hiszik pattogós labdának.
febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk ez úgy működött ha valaki eltört egy poharat akkor anyukám azt mondta fogyóeszköz, és mivel gyerek voltam ő takarította fel.

Ki nem sz.arja le ha valaki eltör egy poharat?

febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Már eleve az a gáz, hogy a gyerek ilyenért hazudik, mert fél, hogy kikap.


Kis gyerekes háznál ez megesik, de még én is néha eltörök egy-két poharat.

Gyerekre se lennék mérges érte.



Meg hány éves a gyerek?


Mert mondjuk 10-12 éves kor alatt NEM nyúlkál tört üveghez, tökmindegy ki törte el.

Inkább kiabáljon a másik szobából, hogy Anyu eltört a pohár.

Mindenki marad ott ahol van, én, a felnõtt majd feltakarítom, és nincs ügyeletre rohangálás, meg nem kell szilánkot kivájni senki tenyerébõl.



Mert nekem felnõtt fejjel ez a legnagyobb kockázat itt, nem a pohár ára érdekel, hanem a testi épség.

febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
"Igazságot tenni" egy leesett pohár ügyében? Uramatyám, hová fajult ez a világ!
febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!