Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tennétek igazságot?

Hogyan tennétek igazságot?

Figyelt kérdés

Adott a két gyereketek.

Az egyik eltör egy poharat és azt mondja a másik volt.

Hogyan tennétek igazságot? (Tudod mi történt, hogy ki tette)


Esetleg más alternatíva?


Ja igen, nincs gyerekem csak feljött egy beszélgetésben egy hasonló téma és kíváncsi vagyok még véleményre :)



febr. 20. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
Pont nem érdekelne, hogy eltörött egy pohár. Fogyóeszköz.
febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Én mind a két gyereket beküldöm a szobába és én össze takarítom, mert nem akarom, hogy bele lépjenek. Leszarom, hogy össze törött a pohár. Egyik se fogná a másikra, mert ilyenből nem csinálok ügyet.
febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Bevallom, nagy örömmel tölt el a legtöbb válasz. Elég kétbalkezes gyerek voltam és nem egyszer törtem poharat véletlen, ami után jó esetben hatalmas leb@szást kaptam, rosszabb esetben taslit. Emlékszem, egyszer véletlen lelöktem egy poharat és elkezdtem bőgni teli torokból, mert féltem milyen büntetést fogok kapni.

Kérdésre rátérve azzal sepertetném össze (ha elég idős hozzá, ha nagyon kisgyerek akkor egyedül takarítanám el) aki összetörte. A pohár összetöréséért nem kapna semmit, ha tényleg véletlen baleset volt, viszont azért leszidnám, amiért hazudott.

febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
Itt az a fő kérdés, hogy miért kell hazudnia a gyereknek egy pohár miatt? A pohár fogyóeszköz. Nem aza baj, hogy eltörte, hanem hogy hazudott. De mielőtt a hazugság miatt kérdőre vonod, gondolkodj el magadban nagyon őszíntén, hogy nem azért tette-e, mert fél tőled, mert tudja, hogy minden apró szrból patáliát csapsz.
febr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Letojom a poharat, fogyóeszköz. Az foglalkoztat ilyen helyzetben, hogy se a gyerekek, se a macskák ne lépjenek bele, minél gyorsabban és alaposabban feltakarítsam.
febr. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Most komolyan ki a f. érdekel, hogy összetörtek egy poharat? Nem dől össze a világ. Igazságot nem kell tenni közöttük. Ha vitába torkollik a dolog, akkor ketten együtt összeseprik, hogy elmenjen a kedvük egymás hibáztatásából. Ha valamelyiküknek kedves volt a pohár, akkor kap egy ígéretet újra. Ennyivel lerendezhető a dolog és mindenki boldog. Aki pofozná, verné a gyereket az szégyellje magát!!
febr. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

És akkor mi van? Időnként én is összetörök egy poharat pusztán figyelmetlenségből. A gyerek meg nyílván még ügyetlenebb is.


Feltakarítom (kisgyereket nem fognék be üvegtakarításra, mert veszélyes, nagyobb gyerek esetén meg segít függetlenül attól, hogy ki volt), aztán megy tovább az élet.

febr. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Én nem a poháról, meg a feltakarításából csinálnék gondot, hanem a hazugságból, abból hogy másra keni, amit ő csinált. Miért? A nevelés az oka, vagy ő akar hibátlannak tűnni, esetleg testvérféltékenység?
febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
85%
A hazugsaggal van baj, nem a pohartoressel. Annak kellene utanajarni, hogy ilyen aprosagban miert hazudik a gyerek?
febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezért adok a gyerekeknek müanyagpoharat. Ha leejtik nincs baj, nem mászik át a szilánkokon.

Árulkodni meg nem szép dolog vagy hazudozni. Én megszoktam szídni őket, mert sokszor mind2 hibás a dolgokban. Az egyik mindig adja a másik alá a lovat csak próbálnak háritani(más dolgokban mint a pohártörés).

febr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!