Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feltételhez kötött szeretet,...

Feltételhez kötött szeretet, örökös hibáztatás, éreztetés szülői oldalról, hogy nem vagy elég jó. Ezt hogy/hol lehet kikezeltetni?

Figyelt kérdés

Valószinűsíthető, hogy anyai ágról sérült felnőtt lettem, majdnem 40 éves. Amiket elszenvedtem: örökké elégedetlenség velem szemben, iskola, majd munka miatt. Bíztatva, bátorítva sohasem voltam, de minden (innen nézve egyszerűen pitlák) dolgok miatt jött a csenddel verés, az "anyaszomorító" vagy (iskolai jegyek, amik nemis számítanak semmit).


Sohasem voltam iskolát kerülő, dohányzó, alkoholizáló rossz gyerek, rendőrségi ügyek sem voltak. Munkám során voltak gondok, megéltem néhány kirúgást (de sohasem emberi oldalról, hanem mert kb. 3 ember munkáját kellett volna olyan gyorsan megcsinálni, mint a már 10 éve ott dolgozó).

Olyan is volt, hogy napi 9-10 óra volt, persze túlóra kifizetés nélkül, szabadságra sem mehettünk, majd amikor végre kirúgtak, akkoris megkaptam, hogy "mindig csak téged...". Odáig sohasem terjedt a kritikai érzéke, hogy akkor mégis a munkahely milyen volt??

Nincsen neki jó szava, nincsen semmi pozitív kisugárzása. Ha valami nagyon jó sikerül esetleg, akkor max egy "ok" a reakció. Bármikor megszólal, mindig van valamilyen elégedetlenség, számonkérés vonzata, vagy legalábbis valami túlokoskodás része. Semmiben sem akarok hozzá szólni, mert csak azt "várom", hogy valami ledegradálás, túlzás, nem igaz dolgot kér számon.


Na, és akkor valamilyen felnőtt lettem. Sajnos előfordul nálam a szinte azonnali önmagam hibáztatása, túlzott lelkiismeretesség munkában - még akkoris, amikor arra egészséges érzetű ember csak vállat ránt. Hogy nem érzem magam elég jónak. Még amikor tudom, hogy valamihez nincs közöm, akkoris beindul az a k... lelkiismeret.

Nade még ha nemis sikerült megfogalmaznom pontosan, valami nyomot biztos hagyott. (az is lehet, hogy rejtett nárcisztikus lettem).


Ezt hol, hogy lehetne kikezelni, kiterápeutázni?


febr. 24. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol, ahogy írtad: terapeutánál. Ha tudsz magánba menni az jobb.
febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A magukkal elégedetlen, pedagógiában nem jártas és kellő empátiával nem rendelkező szülők tudnak így "nevelni" gyerekeket, akik idegbetegek lesznek.
febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felismerted a problémát, most már csak a saját magad helyre állítása van hátra. A múlt az múlt, azzal már nem tudsz mit kezdeni, változtatni nem lehet a megtörtént és elmúlt dolgokon. De a jelened és a jövőd a te kezedben van. Klisésen hangzik, de ez az igazság. Egy önismereti coach sokat tud segíteni feladatokkal. A pszichológust hagyd a fenébe, nekem ezek sose működtek. Utóbbi általában beszéltet, kb eléri hogy a múltadban fürödj, de különösebb segítséget nem ad. Csak max kibeszélheted nálad a dolgokat magadból. A coach ezzel szemben, habàr nem egyetemi végzettség, de sokkal gyakorlatiasabban rávezet a megoldásra, a feladatok által amiket ad. A végén sajàt magad fogok tudni, hogy mi a következő lépés, mert elindít egy belső fejlődést benned.
febr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ők ilyen speciális, ritka esetekre is fel vannak készülve?
febr. 25. 01:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ők ilyen speciális, ritka esetekre is fel vannak készülve?"

A terapeuták? Természetesen, pontosan ilyen problémákkal foglalkoznak.

Sajnos, sokakat érintenek a szeretetmegvonás, a "sose voltam jó" és hasonló szülői bánásmód által elszenvedett sérülések.

Olyan embereket is keress, akik szeretnek, elfogadnak úgy, ahogy vagy.

febr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos abszolút nem ritka az eseted. Sőt, vélhetően anyád is pontosan így nőtt fel. Ami természetesen nem menti fel a tettei alól.
febr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Huh, az ilyen esetekből, mint a tiéd csoportterápiát lehetne szervezni. Az én anyám is ilyen hasonló módon tudott egész életemben motiválni, még a legpozitívabb dologból is negatívat csinált, csak azért, hogy szarul érezzem magam. Még jobb, hogy mivel férfi vagyok, elmondani senkinek se tudtam ezeket, mert ugye, kit érdekel, légy férfi, lépj túl ezen.! Anno egy terápiás kezelés biztos segített volna, de terápia hiányában elsősorban úgy kezeltem a dolgot, hogy eleinte semmit sem mondtam meg neki, hogy ne tudja kommentálni, majd végül jó messzire költöztem, nevet és telefonszámot változtattam. Mióta kizártam az életemből azóta érzem magam egy teljes értékű embernek. Terápián azóta se voltam, mert én elengedtem ezt évekkel ezelőtt.
febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel pszichológust. Pont ezzel foglalkoznak. Az eseted nem ritka sajnos.
febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológussal, és sohasem késő.


Én is így nőttem fel, de 21 évesen elköltöztem és minimálisra vettem a kapcsolatot így már nem volt alkalmuk tovább bántani.

Aztán mentem szakemberhez, aki egészen jól segített megérteni a viselkedésemet aztán ezen dolgoztunk, míg már eégszen jól kiállok magamért.


Nem 100% és nem minden helyzetben, de monjuk úgy 95%-ban jobban, mint előtte :D

febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

de érdekes... ugyanaz a viselkedési mintám is. "nem mondok el semmit, nehogy bármit is kommentáljon" és "minden sikerből rosszat hoz ki"


mondjuk nemrég hallgattam egy pszichológus podast-jét, ott elkottyantotta, hogy mi magyarok ezen a téren eléggé szét vagyunk traumatizálva

febr. 26. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!