Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek a gyereke öngyilkos...

Akinek a gyereke öngyilkos lett,hogy élte túl? Hogy dolgozta föl?

Figyelt kérdés
febr. 27. 00:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
ezt nem lehet kiheverni. cipeli az ember, míg meg nem hal.vegetálás.
febr. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Felakasztotta,magát 33-év ezelőtt 25-évesen egy szerelmi csalódást követően,mostanra már csak egy akasztott kép a falon.
febr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A tágabb ismerettségi körömben egy - akkor - 11 éves lány akasztotta fel magát. A lány anyja anyám ismerőse. Mivel anyámnak meghalt egy kisgyereke nagyon régen, az elvesztés feldolgozásáról tudott vele beszélni a lány anyja. Amúgy meg a másik gyerekben (akkor 15 éves fiú) keres vigaszt, egy ideig úgy tűnt kissé túlságosan is sokat foglalkozott a fiával, az akivel való korábbi aránytalanul sok törődés (nem kényeztetés) a lány öngyilkosságának egyik fő oka volt.
febr. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
#4 Maximum ezen az oldalon. Itt mindenért a szülő a hibás, amit akár gyerek, akár valakinek a FELNŐTT gyereke elkövet. Aztán még órákig tudják írni a semmit, hogy ez miért van így, miért a szülő tehet róla, hogy a középkorú fia lopott stb-stb...😂
febr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

4-es, ezt azért cáfolnám. Testvérem 18 éves lánya lett öngyilkos, osztályelső volt a gimiben, több nyelven beszélt, egyenes út az egyetemre, aranyos szülők, stb.

Jött egy pajzsmirigy betegség, nem ragozom, úgy beb@sztak neki a hormonok, hogy már a szar is szar volt, nem hogy az élet. (Írt búcsúlevelet, kb. azt írta, hogy már minden este olyan gondolatok jönnek elalvás előtt, hogy minden "szar", és az adott napon már reggel is úgy ébredt, és akkor bevette anyuja összes szívgyógyszerét. Ez korán reggel volt, délután találták meg, amikor munkából hazaértek, fél 6 felé:(((((((((((( (3 napot élt még a kórházban).

Nekem is van több pajzsmirigyes barátnőm, mondják, hogy amikor úgy billen a dolog, borzasztó gondolatok jönnek, egyik hormon szétcseszi a másikat, ki tudja, mi mivel van összefüggésben...

Nem kell mindent a szülőkre tolni.

febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
#4 #5 Mind a ketten idióták vagytok. Egy gyerek öngyilkosságának ezer más oka lehet a szülőn kívül. Ettől függetlenül eléggé álomvilágban kell élni, hogy valaki azt gondolja, nincsenek gonosz, alkalmatlan szülők, akik élere szóló traumát okoznak a gyerekeiknek.
febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Nekem unokatestvérem akasztotta fel magát a 20 évei elején, és én most sem tudom hogy pontosan miért. Sok pletykát hallottam, erős fájdalomcsillapítok, szerelmi bánat stb.

Az biztos, hogy a szülők néhány nap alatt éveket öregedtek (volt egy babájuk még korábban ami halva született), nagyon megrogytak. Nem lehet feldolgozni. Azt tapasztaltam, hogy azoknak könnyebb tovább lépni, akiknek van még gyerekük. A többieknek lehetetlen.

febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Lehetséges túlélni, ha van másik gyereked, akiért érdemes.
febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb esetben nem a szülő a hibás, amúgy, csak könnyű a szülőre fogni.


Nekem is voltak öngyilkossági gondolataim nem is kevés, miután elvesztettem az egyik szülőmet.

A másik is gyászolt, az egész család gyászolt, nekem meg jött, hogy miért éljek, mert ezt a fájdalmat nem dolgozom fel.


Aztán mindannyian élünk, de volt egy kemény évünk.

febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Egy gyerek elvesztését nem lehet feldolgozni. Onnan nincs tovább.
febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!