Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek a gyereke öngyilkos...

Akinek a gyereke öngyilkos lett,hogy élte túl? Hogy dolgozta föl?

Figyelt kérdés
febr. 27. 00:12
1 2
 11/15 Grizesteszta ***** válasza:
90%

#6: És akkor miért is idiótáztad le az ötöst? Mert ő pont arra hoz példát, hogy a szülőknek semmi közük a lány öngyilkosságához...


'4-es, ezt azért cáfolnám. Testvérem 18 éves lánya lett öngyilkos, osztályelső volt a gimiben, több nyelven beszélt, egyenes út az egyetemre, aranyos szülők, stb.'

febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
6, persze, hogy ezer más oka lehet (nem vagyok egyik megszólított sem), de abban mindenképpen van felelőssége a szülőnek, ha a gyerek ezt a megoldást választja. Meg kell tanítani nekik, olyan kapcsolatot kell kialakítani, amiben a gyerek tudja, hogy bármi van, tessék a szülőhöz fordulni.
febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem lehet.

Olvasd el, sok kommentelőt, embert, aki ide írt öngyilkos gondolatokkal, sokszor azt írták azt tartja őket vissza, hogy a szülei nem bírnák feldolgozni a halálát.

febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

#6 Maximum te vagy idióta!


Senki nem állította, hogy nincsen rossz családi háttér, mérgező emberi kapcsolatok, de te mégis ezt vélted felfedezni abban az írásomban, melyben nagyon röviden kifejtettem, hogy nem MINDENÉRT a szülő a hibás, persze sok esetben így van.

febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
12-es, az öngyilkosság egy nem racionális döntés, társadalmilag elfogadott, ezért is magas a száma nálunk. Szülőként én is szeretném magam abban a tévhitben tartani, hogy majd megóvom a gyerekem ettől, de be kell látni hogy van, amire nem lesz elég a szülői ráhatás.
febr. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!