Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kérdez rá apukám mindenr...

Miért kérdez rá apukám mindenre, hogy mit miért csinálok ha felnőtt ember vagyok már?

Figyelt kérdés
Pl, ha kinyitom az ablakot a szobámba akkor megkérdezi, hogy miért nyitottad ki?, ha gyorsan jövök be kintről az erkélyröl akkor megkérdezi miért jöttem ilyen gyorsan? Ha kaját csinálok pedig látja ,hogy fazekat és hozzávalókat veszek elő, akkor is megkérdezi, hogy te meg mit csinálsz? nagyon idegesítő, hogy nyilvánvaló dolgokat kérdez meg. Megyek el barátnőmhoz vagy valami akkor is mondja hova mész minek kell elmenni? Ha el is mész ne legyél el sokáig. Ha 2 órát elvagyok már aggódik, buliba is csak nagy társasággal vagy szülőkkel mehetek ez miatt. Mindig ilyen volt,, főleg 17 éves korom óta ilyen. nem enged meg olyan dolgokat amit más fiatal lányok megtehetnek. Pasimmal is mindig titokban kell taliznom, azt mondom hogy egy volt osztálytársammal talizok, megiszunk csak valamit, így elenged. De 2 óra mulva ha nem vagyok otthon megy az hogy mégis hol voltál ilyen sokáig? Jó lenne kicsit többet kimozdulni, nem itthon hallgatni a butaságokat. De így nem lehet.

márc. 3. 06:03
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
52%
Hogy mi vagy...?
márc. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Én az vagyok, aki itt a gyakorin mindenkit elköltözésre sarkall, meg hogy szabjon határokat, kapcsolati szünet, de a felsoroltak egy részét (nem az otthonról való elengedés részét) én is csinálnám. Egyszerű kíváncsiság, beszélgetéskezdeményezés, ez még nem vészes. Akik együtt élnek, azok szóbaállnak egymással, figyelnek a másikra, nem idegenek vagytok. Ha ott akarsz még lakni, te változtasd meg az attitűdödet, vedd tudomásul, hogy nem egyedül laksz, vagy ha nem tudod, tényleg költözz el. Ezek a semmitmondó érdeklődések messze vannak a komoly kontrollmániától.
márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem kérdezed meg tőle?
márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Szervizmérnök úr ***** válasza:
73%

"Jó lenne kicsit többet kimozdulni, nem itthon hallgatni a butaságokat. De így nem lehet."


Hogyne lehetne, ha felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Nyilván, amíg ő biztosít neked fedelet, alapvető elvárások lehetnek (rendet tartani, elmosogatni, trógert nem hazavinni), de azon felül nem illik már a szülőnek beleszólni a dolgaidba.

Másik dolog, én ismerek olyan idős embert, akinek vannak hasonló hülyeségei, de az már demens stb. nem is számít ép elmének, nem is lehet és kell komolyan venni.

márc. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Apukád nem tudja jól kezelni, hogy már nem a pici kislánya vagy, hanem nagykorú, önálló akarattal, tervekkel, cselekedetekkel rendelkező nő. Nehéz megtalálni ebben az egyensúlyt mindkét félnek. Neked is, mint oly sok gyereknek, el kell érned, hogy ismerje el apukád, felnőttél. Erre legjobb módszer, ha megmutatod, bebizonyítod, tényleg felnőtt lettél, felelősséget tudsz vállalni a tetteidért, egyre önállóbb vagy minden téren. Ez nem feltétlenül jön el mindenkinél akkor, amikor betöltötti a 18. életévét, ezért fontos, hogy beszélgess vele, mutasd meg, már tényleg abban a fázisban vagy, amikor ne tekintsen rád gyerekként.
márc. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kösz, és azt hogy csinálja, 15-ös? Eddig se hagyta kirabolni magát, még mit kéne csinálnia a bizonyítás érdekében?
márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16, mit értesz azon, hogy "kirabolni"?

Szerintem egyrészt fontos a felnőtt módjára működő kommunikáció, de még ennél is fontosabbak a tettek.

márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

Nekem hasonló, csak az adott dolgot, amit csinálok teszi fel kérdésként. Pl: Megjöttél? Mosol? Főzés? Séta?

Eddig az jött be, hogy vagy nem válaszolok, vagy tőmondatokban. Azért nem lehet vele beszélgetni, mert vagy a panaszáradatát kell hallgatnom vagy megbánt valamivel.

Meg még az is jó taktika, ha tükröt tartasz elé és full ártalmatlanul elkezded őt is kérdezgetni :) Akkor kicsit lejjebb vesz.

márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire nem akartok apukátokkal beszélgetni, remélem ajándékot sem vártok el születésnapra meg karácsonyra.
márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nőnapra sem kaptok tőle semmit.
márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!