Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetések, otthoni költségek?...

Fizetések, otthoni költségek? Próbaidő?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal nagyon összevesztünk tegnap. Azt mondta, már az első havi fizetésemnek tegyem le a harmadát. Félek, mivel még próbaidő alatt nem hinném, hogy ezt meg tudnám oldani. Nem szeretnék, ha a lábaim alól kiesnek a talaj, plusz a jogosítványt szerettem volna végre elkezdeni.


Mit gondoltok, fair? Nyilván amiket kifizetett nekem a hónapok alatt, vosszatörleszteném, de szerintem az első 3 hónap még rizikós. Nem azt mondom semmibe nem adnék bele, de aggódom emiatt még.



Ráadásul rá nyomhatja ez a bélyeget a munkámra, főleg az otthoni stressz.


Mindennapos a veszekedés.


Előre is köszönöm a válaszokat.


24/N



márc. 5. 08:44
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
*szeretném, kiesne
márc. 5. 09:03
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

Mitől lenne rizikós az első három hónapban a megélhetésedet fedezni otthon?

A jogsit elkezdeni lenne rizikós, mert nem biztos, hogy nem rúgnak ki próbaidő alatt.


Ha nem tetszik, hogy be kell szállnod az otthoni költségekbe, pakolj, menj albérletbe.

márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köze a próbaidőnek ahhoz, hogy anyádnak mennyit adsz a fizudból, nem is értem.

Ahogy előttem írták, a jogsit addig ne kezdd el, amíg nincs meg rá a teljes összeg.

márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%
24 évesen szerinted nem lenne ideje fedezni az életkörülményeid költségeit?
márc. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan neki sem egyszerubb ha neki kell mindent fizetni, ezt neked is bekell latnod. Jogsit meg addig felejtos elkezdeni mivel mar a 30 helyett asszem 60 a vezetes de javitsatok ki ha tevedek.. A lenyeg hogy attol meg valamennyi osszeggel neked is bekell szallnod az otthoni koltsegekbe..
márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
79%

Próba időn is ugyanannyi a fizetésed, nincs nem befolyásol semmit.


Tudom, hogy itt a szülőket divat szidni, de én a föld alá süllyednék ha 24 évesen anyám tartana el.


Ha sokallod a pénzt amit anyád kér, hát menj el albérletbe és az egész pénz a tiéd. Meglátjuk jobban jársz-e.

márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
18%

Föld alá süllyednék ha 24-évesen anyám tartana el?

Mondja ez olyan alany,aki életében még egy cementes zsákot nem emelt meg.

márc. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Elég ciki, hogy egy több százezres kiadásra, ami nélkül eddig is tudtál létezni, futja, arra bezzeg nem, hogy nem két napja felnőtt emberként legalább valamennyivel hozzájárulj a saját eltartásod költségeihez. Gondolom, nem fél millát keresel, mert akkor ez nem kéne, hogy megviseljen, pár tíz-százezer meg igenis elvárható egy 24 évestől a mai árak mellett. Persze, aztán meg majd azért nem adsz, mert a jogsira kell.

Nem mellesleg ott nem zavar, hogy kirúghatnak, nem tudod tovább fizetni és bebukod az addig befektetett összeget, csak mikor anyádnak kéne fizetni?

márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
89%
Igen, fair, azért elég kemény, hogy nem látod mennyire pofátlan vagy. Majd a jogsit szépen elkezded próbaidő után, ha meg nem tetszik az összeg amit kér tőled akkor nézz szépen körbe az albérletek között. Ha albiban olcsóbban megúszod, akkor tényleg lehúznak és szabad a pálya, költözhetsz.
márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok építő kritikát :)


1. Tanultam, nemrég helyezkedtem el de nem tetszett a munka és nem az én pozícióm volt


2. Igazából bármit csinálok otthon édesanyámnak semmi nem jó és mintha semmi nem lenne elég (én sem)


3. Szerintem az első hónap nem fair hogy már a fizetésem harmadát le kell adni, amikor így is mínuszban vagyok amiatt mert majdnem másfél hónapig nem volt munkám, csak félre szeretném tenni


A jogosítvány azért kellene, hogyha innen mondjuk mennem kellene, a szakmámban találják munkát



De köszönöm, lehet a kérdést is kár volt kiírni



Nem élek senki nyakán

Amikor van pénzem, mindent magamnak fedezek fiatalabb koeom óta, egész iskolás éveim alatt dolgoztam! Kb 14 éve dolgozom egyébként..

márc. 5. 10:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!