Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetések, otthoni költségek?...

Fizetések, otthoni költségek? Próbaidő?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal nagyon összevesztünk tegnap. Azt mondta, már az első havi fizetésemnek tegyem le a harmadát. Félek, mivel még próbaidő alatt nem hinném, hogy ezt meg tudnám oldani. Nem szeretnék, ha a lábaim alól kiesnek a talaj, plusz a jogosítványt szerettem volna végre elkezdeni.


Mit gondoltok, fair? Nyilván amiket kifizetett nekem a hónapok alatt, vosszatörleszteném, de szerintem az első 3 hónap még rizikós. Nem azt mondom semmibe nem adnék bele, de aggódom emiatt még.



Ráadásul rá nyomhatja ez a bélyeget a munkámra, főleg az otthoni stressz.


Mindennapos a veszekedés.


Előre is köszönöm a válaszokat.


24/N



márc. 5. 08:44
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
89%

Nem teljesen értem hogy mi fair és mi nem, mert össze vissza csapong a kérdező.


Eleve a próbaidőnek mi köze van a pénz leadáshoz? Nem értem mi benne a rizikó.


A jogosítvány eleve olyan téma, aminek csak akkor indulnék neki ha már van fix állásom és megvan rá a pénzem.


Nem értem mit kell visszafizetni? Mit fizetett ki az anyuka?

márc. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy szigorúan a fő kérdést nézve én a harmadolás helyett pontos számokat kérnék és az alapján beszélnénk meg, hogy mennyit adok (illetve mit kapok).


Értem ez alatt, hogy mennyi a rezsi, annak mennyi részét állom. Közösen vásárolunk be, vagy teljesen külön. De mondjuk lakbért nem fizetnék csak azért, hogy otthon lakhassak. Nyilván ha felújítás van, vagy valamit javítani kell abba beszállnék.


A fizetés nagysága sem mindegy, a mostani 600 ezremből 200 ezret nem adnék le, akkor már inkább elmennék albérletbe.

márc. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező azt írod, hogy már iskolás korod óta dolgozol. Akkor hogy-hogy nincs semennyi félretett pénzed?
márc. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
52%

Teljesen jogos, örülj neki, hogy nem többet kér, egyébként pedig ha nemtetszik, még mindig ott van az ajtó!

Igen, van, aki alá lakást, raknak, igen, van, akitől semmit nem kérnek, de nálatok ez van, ehhez kell alkalmazkodni. Ideje lenne átkonvertálni az agyadat, hogy már régen nem kisgyerek vagy, a fizetésed pedig nem zsebpénz, amivel szabadon rendelkezhetsz, hanem a attól függően, hogy mennyi az annyi, vsz. a java mindig el fog menni kötelezőkre: lakhatás, rezsi, egyéb számlák, aminek semmi látszata, max annyi, hogy van tető a fejed felett, és van mit enned. És igen, amit anyád kér, az teljesen jogos, sőt, amíg tartozásod van, addig nem a jogosítványod lesz az első, hanem a tartozás kiegyenlítése akkor is, ha ezzel nem jut olyasmire , amire szeretnéd. Tudod, felnőtt vagy, saját magadért felelős személy. Jelenleg pedig be kell nyelned, hogy NEM ENGEDHETED MEG magadnak, hogy jogsira tegyél félre. Félretenni pénzt az olyan luxus, amit megelőz a létfenntartás költsége, és amit te jelenleg más hátán akarsz elérni. Jó lenne, ha tisztáznád magadban, hogy egy felnőtt, keresőképes embert senki, még az anyja sem köteles eltartani, sem a tartásához hozzájárulni, ha nem akar. Nem tetszett az előző munkahely, és emaitt munkanélküli voltál, és most egy vasad sincs? Köszönd meg, hogy addig is eltartott, és majd legközelebb mérlegeled, hogy a kiadásaid vagy a nemtetszésed erősebb, és aszerint váltasz, ha a munkanélküliség az alternatíva, üres zsebre, és nem egyik székből a másikba ülsz.

márc. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
81%

Kocsit miből akarsz venni?( Csak az eredtvizsga+átírás+biztosítás minimum egy 100as, akkor is, ha csak pár száz ezerért veszel egy 20 éves kocsit.)

Amíg erre nincs pénzed, addig felesleges a jogsinak is nekiállni. Először gyűjtsd össze a jogsi árát+kocsira, utána állj neki.

A megélhetés legyen az első!

Lakhatás, kaja stb. Ha hazaadtad a rád eső részt, a maradékból tudsz gazdálkodni. A családok is így élnek manapság, üdv a felnőttek között!

márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
68%
Azért mondjuk az hogy eltartanak meg hogy anyád engedi hogy ott lakj az kicsit más xd
márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
A jogsi egyelőre tök lényegtelen, de igen, anyádnak igaza van, hogy a megélhetési költségeid egy részét álld innentől kezdve, ugyanis dolgozó felnőtt lettél.
márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
82%
Minden a matekon múlik! Ha a fél fizuból kijön legalább egy szoba, akkor én inkább elköltöznék, minthogy állandóan azt hallgassam, hogy kinek a háza, meg kinek az asztala...
márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Hát én is ezt gondolom.

Nekem apám nem kért tőlem, de én adtam a lehetőségeimhez képest. De sose kérte úgy, hogy na akkor ide az 1/3-a... Volt amikor teljesen eltartott, szégyen vagy se. Nem varrta azt se a fejemre. Én is azt mondom, hogy el kell magát tartani az embernek, de ha a szülő olyan hangnemben "követeli", aztán meghallgatom örökké, hogy mert én rád áldoztam az életem, milyen sokba vagyok, inkább cuccolnék elfele. Olvastam olyat, hogy egy albérlet árát is elvette a szülő. Akkor inkább tényleg önállósuljon az ember, legalább kipróbálja magát. Ennyi erővel... Ott is lehet spórolni. Lassabb az lehet, de nem lehetetlen. De egy bizonyos kor után amúgy is szerintem jobb külön lakni. Engem zavart, hogy otthon még a szobám se rendezhettem át, mert apám szerint az úgy szar... Albérletben is nagyobb szabadságot éreztem, pedig ott se rendezkedhettem teljes mértékben.

márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Menj albiba. 24 évesen már ideje költözni, mindenkinek ez a legjobb.


Nem szabad sokáig mamahotelben lenni, mert a szülő-gyerek kapcsolat rovására mehet.

márc. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!