Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fizetések, otthoni költségek?...

Fizetések, otthoni költségek? Próbaidő?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal nagyon összevesztünk tegnap. Azt mondta, már az első havi fizetésemnek tegyem le a harmadát. Félek, mivel még próbaidő alatt nem hinném, hogy ezt meg tudnám oldani. Nem szeretnék, ha a lábaim alól kiesnek a talaj, plusz a jogosítványt szerettem volna végre elkezdeni.


Mit gondoltok, fair? Nyilván amiket kifizetett nekem a hónapok alatt, vosszatörleszteném, de szerintem az első 3 hónap még rizikós. Nem azt mondom semmibe nem adnék bele, de aggódom emiatt még.



Ráadásul rá nyomhatja ez a bélyeget a munkámra, főleg az otthoni stressz.


Mindennapos a veszekedés.


Előre is köszönöm a válaszokat.


24/N



márc. 5. 08:44
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%

"az első hónap nem fair hogy"


De azt fair volt, mikor zabáltad az ingyen kaját, igaz?


"A jogosítvány azért kellene"


A szakmabéli elhelyezkedés nem azon múlik, akárhogy vergődsz.


"Nem élek senki nyakán"


A szüleidet kivéve...


"Kb 14 éve dolgozom"


10 évesen már dolgoztál. Hogyne kislányom.

márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Grizesteszta ***** válasza:
97%

Kérdező, nem tudom, mi a szakmád, de egy esetleges állásváltoztatásnál- ha olyan poziba mégy, amihez kell jogsi- nos, egy friss-hamvas jogosítvány nem szokott elég lenni. Ebből a szempontból valóban indifferens, hogy most kezded el vagy 4 hónap múlva.

'amikor van pénzem, beszállok'- valahogy így írtad- nos ez pont azt jelenti, hogy anyád tart el, mert remélem, azért akkor is eszel és fürdesz, amikor nincs pénzed.:)


Egyébként nem kell ezt a dolgot ennyire kiélezni: anyukád arra készül, hogy végre stabil állásod lesz és most az elején be akarja vezetni a szerinte hosszú távon kezelhető állapotot, az 1/3-os hozzájárulást. Lehet, hogy lehetne vele beszélni és pl 1/4-ben megállapodni, de ebben mi kívülről nem tudunk tanácsot adni, hiszen sem a fizud összegét, sem az 'életetek' költségét nem ismerjük... De ha nem juttok anyukáddal megegyezésre, akkor valóban: költözés és meg van oldva a probléma hosszú távra.

márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
86%

Egy jogositvany megszerzese manapsag kb 500-600 ezer forint. Miert pont most akarod elkezdeni, amikor nincs penzed?

Elobb helyre kene jonni, dolgozni, gyujtogetni, anyadnak besegiteni, aztan ha ugy allsz, elkezded.

Prioritasok kerdezo.

márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem csak, hogy a legtöbb "gyermek" a szülő "egyetlen" kérését egy végérvényes, megmásíthatatlan dolognak könyveli el.


Miért nem próbálkozol egyezségre jutni. A világ teljes egészében az egyezségekről és nem a diktátumokról szól. Anyud szeretné, ha első perctől kezdve letennéd a bevételed 1/3-át. Te miért ülsz le vele és beszéled meg, hogy más az elképzelésed? Tegyél ellenajánlatot! Számoljátok ki, hogy a lakhatásod valóban mennyit dob a családi költségvetésen. Utána meg kérd meg, hogy van XY célod és szeretnéd, ha ezt azzal támogatná, hogy kevesebbet fizetsz, vagy halasztva fizetsz stb. Családról, szülő-gyerek viszonyról van szó, csak nem vagytok vadidegenek egymásnak...


Anno, amikor a szüleimmel éltem, nálunk is ez volt, de mi összegszerűáen állapodtunk meg, nem a bevétel százalékában, mivel az pro és kontra fals adatot is hozhatna. Hiszen a gyerek felnőttkénti családikasszás hozzájárulása nem pedagógiai eszköz, hanem effektív költségtérítés. Amiben az sem ördögtől való, hogyha egy szülő picit - amennyiben megteheti - támogatja a gyerekét.

márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

14. Köszönöm, de nem opció.


Igazából mindennek a felét kellene fizetnem, akkoris ha mondjuk valamiből kevesebbet használok.


De majd csak lesz valahogy.



Egyébként igen, 10 évesen dolgoztam már. Mivel nem voltak jók az otthoni körülmények, így a lovaglásomat a napi 12 óra munka fedezte. A lovardában dolgoztam egésznap, hogy aztán egy fél órát lovagolhassak. Nyáron mindennap reggel 5-kor keltem. :)

márc. 5. 12:07
 16/40 anonim ***** válasza:
86%
teljesen hihető, hogy 10 évesen napi 12 órát melóztál.
márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
96%

14-es vagyok. Miért nem opció? Miért nem opció a tényleges fogyasztás mértékéig terhelni a "gyereket"? Miért nem opció ellenajánlatot tenni? Miért nem opció alkudni, vitázni, kommunikálni?


Én in sok dolgot úgy tudtam csak a szüleimnél kialkudni, érvényesíteni, hogy sokszor lekommunikáltam nekik az álláspontomat, levezettem, leérveltem, adatokkal alátámasztottam. És lám lám a "hallaniseakarokrólafiam"-ból előbb utóbb eljutottunk a "rendbenvanfiam igazadvan"-ig. Csak kitartónak kellett lenni. Nem feladni az első szülői elzárkózáskor.

márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

17. Sajnos nekem itt soha nem volt igazam. Most azt mondja, a jogosítvány miatt kért volna ennyit. Erről szó sem volt. A valós költségeket majd megfogom nézni, persze. De egyenlőre nincs semmi pénzem.


16. Neked nem kell semmit bizonyítanom, így volt. Engem egyedül neveltek, nélkülöztem, de a lovaglás, a lovak volt a mindenem. Mentem dolgozni, így lovagolhattam, pont.

márc. 5. 12:33
 19/40 Grizesteszta ***** válasza:
76%

#18: 'Mentem dolgozni, így lovagolhattam, pont.' Ez rendben, tehát előteremtetted a hobbidra valót. De a fűtést, ruhát, kaját anyád vette, ergo: eltartott , ezek szerint nehezen, egyedül.


'De egyenlőre nincs semmi pénzem.' Most is eltart, és szeretné, ha - 24 éves felnőtt esetében- ez már nem így lenne. Tök jogos...

márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
33%
Az ilyen makacskodó szülői magatartás leginkább arra tanítja meg az embert, hogy megtanuljon kiállni magáért. Mondom, és ez vonatkozik a többiek válaszára is, hogy nem ördögtől val, ha egy szülő családtagként tekint a gyerekre és nem üzleti vállalkozásként, tehát alkalomadtán besegíthet neki a céljai elérésében. De ezért tenni is kell. Ha mást nem a saját érdekedben kiállni magadért és nem hagyni lesöpörni az ilyen "nekem úgysincs sosem igazam". Azért nincs, mert hagyod. Nekem is volt, hogy vaskalaposkodni akartak a szüleim, de le tudtam őket beszélni róla. Persze asszertív kommunikációval és ellenajánlatokkal. Én sem kihasználni akartam őket, csak egy élhető modellt kiépíteni. Ezt kellene neked is, kérdező. 14,17 vagyok.
márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!