Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermeke vagyok,...

Elvált szülők gyermeke vagyok,úgy érzem az egyiket hátba szúrom, ha a másikat is szeretem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szüleim 3 éves koromban váltak el. Anyám sosem mondott semmit, tabu volt a téma.. csak rossz tulajdonságokat tudok. Időközben lett nevelőapám de az űrt sosem tudta lelkileg betölteni. A biológiai apámmal 1x találkoztam... életem során többször is próbált keresni.


Volt amikor személyesen eljött és megölelhettem. Néztek az ablakból és utána bántottak amiatt, hogy viszonoztam az ölelést. Érzelmeket nem mutathattam...


Nagyon traumatikus az egész gyerekkorom a hiánya és anyám viselkedése miatt.


25 éves nő vagyok. Ismét felkeresett... Egész életemben csak a szeretetére vágytam. Rá jöttem, hogy azért nem adom meg magamnak, mert félek, hogy másnak fog fájni. Hogy anyámnak, nevelőapámnak hátbaszúrás, hogy ők mit éreznének ha tudnák, mit gondolnának.


Mit tegyek szerintetek? Tudom, hogy pszichológust kellene felkeresnem, rajta vagyok. Az egész életemet végigkíséri ez a helyzet...


/saját családom van, a férjem bíztat, hogy senkinek sem kell megfelelnem és senkinek sincs ebbe beleszólása, én is tudom, csak sérült vagyok.../



#válás #szülő #manipuláció #Toxikusviselkedés
márc. 7. 19:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
9# a teljesség kedvéért nem azért, higy védjem de: 17 volt az apám amikor születtem. Szó szerint üldözték és nagyon komolytalan volt. Még ma is az. Az apai nagymamám látogatott, halálos ágyán is azt mondogatta, hogy higyjék el egyszer meg fogom őket keresni. Tudom, hogy én apámnak nem jelentek annyit, amennyit ő nekem...
márc. 7. 20:52
 12/22 A kérdező kommentje:

10# Nagyon kedves vagy, ahogy így együtt érzel. Van egy 2 éves kisfiam, az én szívem is összeszorul, ha arra gondolok mi lenne vele az apja nélkül, vagyha úgy viselkednék egyszer mint az anyám. Nagy szeretetben neveljük egyébként, nem kívánom tovább vinni a látott és tapasztalt nevelési irányelveket.


Volt amikor az udvaron állva idegen bácsit kérleltem az útról, hogy legyen az apukám mert nekem nincsem már... és ez nem saját emlékem, hanem anyukám testvére sírva mondta amikor a gyerekkoromról beszélt. Annyi szomorú emlékem és érzésem van, szeretnék ezektől szabadulni...

márc. 7. 20:58
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

10-es vagyok.

Nagy ölelés neked, kérdező! Még inkább veled érzek most. Amiket leírtál, az illik rám is. Nálam is volt egy ilyen gyerekként, hogy szerettem volna, ha xy az apukám lesz. Most pedig, hogy anya vagyok, a világ egyik legjobb érzése elnézni a gyerekeimet az apjukkal, és látni, milyen sokat jelentenek egymásnak.

Még inkább úgy gondolom, azt kellene tenned, amire szükséged volt egész életedben. Lehet, hogy az apádnak nem jelentesz annyit, mint ő neked, de ebből még bármi lehet. Ugyan az én apámmal nem vagyunk kíváncsiak egymásra, de a tied sokkal normálisabbnak tűnik. Megérdemel a kapcsolatotok egy esélyt, amit kívülálló okok miatt nem kaptatok meg.

márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%

Nem értek egyet a kilencessel, és tudni egyikünk sem tud semmit, max. vélekedik valahogyan.

Hiányzott, szeretne találkozni, te is tudnál, itt az alkalom. Hogy mi lesz és téged hogyan érint, ahhoz valóban nem art támogatás.

Annál természetesebb szükséglet nincs, mint a gyereké a szülei iránt.

márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

Hát, egyik szülőd sem egy mintapéldány...

Anyád azzal játszotta el, hogy apad ellen nevelt, apad meg azzal, hogy lekopott.

Tégy, ahogy jónak látod, a velük való kapcsolattartasodat az hatarozza meg, ahogy neked jó, egyiküknek sem tartozol semmivel.

márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%
Igazából elüldözni azt lehet aki hagyja. Apud adott gyerektartast? Anyud adott figyelmet, gondoskodást? Nyilván felnőttként érdemes meghallgatnod Apud verzióját. Meg oké, 17 évesen kölyök volt. 25 vagy, pár éve mar ő is felnott. Próbált valaha harcolni érted?
márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
66%

Megmondanán anyámnak, hogy ő azért egy ölelésnél többet is csinált azzal a férfival.


A megoldás, hogy a két személy közül az egyik szeretetét nem kellene hajszolni. De az igazi megoldás, hogy senkiét nem hajszolod, és a saját boldogságod az első.

márc. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Anyám annyira elhatárolódott hogy nem fogadott el gyerektartást, mondván semmi sem kell tőle, csak a nevét se hallja meg.

Anyámék teljesen ridegen neveltek mindig is pedig sajnos a szeretetnyelvem az érintés. Nagyon bújós, szeretetéhes gyerek voltam de sosem mondták pl hogy szeretnek, nem vígasztaltak, nem ölelgettek stb.


Most hogy beszéltem vele pár mondatot és a tegnapi napom sírással, a feszkó leadásával telt, kezdek fellélegezni és elengedni a dolgot olyan sok év fájdalmát talán sikerül leadnom és elengednem

márc. 8. 07:04
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Ezért a szüleid a hibásak. Mert nd meg őszintén sose fordult elő hogy amikor anyu vagy apu nem volt ott akkor a másik szülő csúnya dolgokat mondott vagy rossz hangsúllyal beszélt arról a szülőről aki nem volt ott? Mondjuk látogatáson apuka anyukádról neked vagy a barátnőjének de úgy hogy te is hallják vagy anyukád ha nem is mondott rosszat de elmarasztalták beszélt apurol? És úgy érezted ketté akarsz szakadni mert csak úgy tudnál megfelelni mindkét ( mivel egyformán szereted őket) szűlönek ha a másikat gyűlölöd és te erre képtelen vagy? A szülők hibásak ezért. Mert téged használnak fegyverként egymás ellen. Tőled nem kérdeznek mit csinál.a másik? Biztos van olyan amit nem szabad vodszamondj a másiknak és titok.
márc. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%
Most olvasom. Gondold el ha mindkét szűkös meglenne és apukád zaklatna titeket verbálisan meg ö is zsarolna érzelmileg meg elvárná hogy gyűlölet anyukádat, mindig rosszat mondaná róla amiket nem volna szabad elmondjnmeg igazat kéne adj neki mert úgy érzed hogy apukafmak akkor felelsz meg ha igazat adsz hiába fáj hogy anyurol rosszat mond. És nem volna szabad elmondani egyik szülőknek se mit mond a másik róla.
márc. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!