Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik még 30, akár 40 évesen...

Akik még 30, akár 40 évesen is egy háztartásban élnek a szülőkkel, ti mennyit fizettek havi rendszerességgel? Mennyivel szálltok bele az otthoni költségekbe, s mennyit adtok a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Én 19 évesen itthon élek a szüleimmel, kereken egy éve dolgozok, de egyszerűen képtelen vagyok egyről a kettőre jutni, s közben a szüleim drasztikusan követelőznek, ami az anyagiakat illeti, s mindemellett nem elég, hogy havi szinten jócskán túlfizetem az "eltartásomat", folyamatosan verbálisan terrorban tartanak, ha apám még annyira nem is, de édesanyám nagyon.

Például hogy az arányokat prezentáljam, keresek havi 300 ezret, abból minden hónapban anyám - aki életében egy percet soha nem dolgozott - zsebébe landol minimum 150 ezer, előfordul néha 160, vagy 180 ezer is, főleg ünnepi időszakokban, amikor kicsivel több fizetést kapok. Ezen felül minden hónapban elkölti a Szép kártyára utalt 30 ezer forintot is, mert elmondása szerint azt én ingyen kapom.

Ráadásul minden utalásnál megkapom a képembe, hogy ne gondoljam azt, hogy ez olyan marha nagy összeg, amit utalok, mondhatni szinte semmi. A következő kérdése pedig az, hogy a maradék összegből mégis mennyit raktam félre, mennyit herdáltam el, mert jó lenne, ha minél előbb elköltöznék már végre.

Ez nekem nagyon sok, főleg annak tekintetében, hogy ennyit akár albérletbe is fizethetnék, s nyugodt, zaklatásmentes életet élhetnék. Alig tudok minden hónapban 20-30 ezer forintot félrerakni.

Kérdezném a fórumtársaimat, hogy nálatok a szüleitek mennyit szoktak kérni? Kérnek-e, követelnek-e egyáltalán tőletek bármennyit is? Vagy csak a mi családunkban történik ez, hogy eléggé vissza vagyok tartva attól, hogy tovább léphessek az életben?



márc. 8. 15:40
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
53%
Mi, mivel együtt lakunk, nálunk nincs olyan, hogy az én pénzem, az ő pénze. Közös van és összeadunk mindent, hogy könnyebb legyen.
márc. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
53%
19es és az a 30 ezer szerinted mire elég? Elárulom, lófüttyre. Főleg ha már ketten élősködtök anyukádnál ennyiért.
márc. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
34%

Semmit nem kértek tőlem! Étel, rezsi minden ingyen volt. Sőt ott segítettek ahol tudtak. Fordítva is működött, ha pénz kellett valami nagyobb kiadáshoz adtam nekik, de vissza is fizették. Öcsémnek is segítettem, autót szeretett volna venni, 200.000 kellett hozzá. Tessék, itt van a pénz. Hozd el az autót! Majd rendezzük.

Műszakis lett az autóm,2 napig nem volt semmi. Öcsémnek szóltam, ő vitt be dolgozni, jött értem, vásárolni is elvitt. Kérdezem mivel tartozok? Mondta: semmivel, máskor is!

Elköltöztem itthonról, fater adott 3 milliót kp-ban! Sok sikert!

Anyu gyárimunkás, apu villanyszerelő.


Nagyszüleim is ilyenek voltak mind két oldalról. Gyerekként végig náluk töltöttem az iskolai szünidőt, felét az egyiknél a másik felét a másiknál. Szünidő végén mindig adtak 10-20 ezret.

márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
22-höz: fejenként 25-ezerre jön ki Telekomon kívül minden, szolgáltatásra én adok többet és páromat kiegészítem, konkrétan mi látjuk el a rokkant anyámat! Legközelebb fogd vissza magadat ismeretlenül, mert más ember nem lesz ilyen nyugodt veled! Szerencsénk van a lakással, például alig-alig fűtünk és az a része már nullás!
márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ráadásul világosan le is írtam, hogy többet adok bele a kiszámolt kötelező helyzetnél. De mi élősködünk. Bicskanyitogató troll!
márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Sőt: lófranc! 22-E a rezsi, tehát többet járulok hozzá! A 30-E pedig többet is ért évekkel ezelőtt és kevesebb volt a rezsi. Na felejtős!
márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon nem az a korosztály vagyok, de amikor én a szüleimmel éltem, képes voltam NEMET MONDANI ha irreális igényt támasztottak velem szemben. És működött. Minden a kommunikáción múlik. Én határozott és felkészült voltam, amit mondtam azt körbe tudtam érvekkel is bástyázni, így kénytelenek voltak elfogadni.

Ki kell hangsúlyozni, hogy a "gyerek" nem azért ad haza a fizujából, hogy azt a szülő öncélú módon eltapsolja, hanem költségtérítés gyanánt, hogy a rá eső kiadásokat fedezze.


Én legjobban afelett állok értetlenül, hogy miért nem képesek a fiatalok visszaszólni, visszaérvelni? Miért kell a szülők szavait úgy tekinteni, mint valami gránittömbbe vésett megkérdőjelezhetetlen parancsot?

márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24 25 fejenként a rezsi? értem én akkor 4en laktok egy szoba-konyhában?
márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Semennyit, az én jövedelmem (nem átlagkereset alatti) elenyészően pici az övékhez képest, nem szorulnak rá hogy kérjenek.
ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!