Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik még 30, akár 40 évesen...

Akik még 30, akár 40 évesen is egy háztartásban élnek a szülőkkel, ti mennyit fizettek havi rendszerességgel? Mennyivel szálltok bele az otthoni költségekbe, s mennyit adtok a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

Én 19 évesen itthon élek a szüleimmel, kereken egy éve dolgozok, de egyszerűen képtelen vagyok egyről a kettőre jutni, s közben a szüleim drasztikusan követelőznek, ami az anyagiakat illeti, s mindemellett nem elég, hogy havi szinten jócskán túlfizetem az "eltartásomat", folyamatosan verbálisan terrorban tartanak, ha apám még annyira nem is, de édesanyám nagyon.

Például hogy az arányokat prezentáljam, keresek havi 300 ezret, abból minden hónapban anyám - aki életében egy percet soha nem dolgozott - zsebébe landol minimum 150 ezer, előfordul néha 160, vagy 180 ezer is, főleg ünnepi időszakokban, amikor kicsivel több fizetést kapok. Ezen felül minden hónapban elkölti a Szép kártyára utalt 30 ezer forintot is, mert elmondása szerint azt én ingyen kapom.

Ráadásul minden utalásnál megkapom a képembe, hogy ne gondoljam azt, hogy ez olyan marha nagy összeg, amit utalok, mondhatni szinte semmi. A következő kérdése pedig az, hogy a maradék összegből mégis mennyit raktam félre, mennyit herdáltam el, mert jó lenne, ha minél előbb elköltöznék már végre.

Ez nekem nagyon sok, főleg annak tekintetében, hogy ennyit akár albérletbe is fizethetnék, s nyugodt, zaklatásmentes életet élhetnék. Alig tudok minden hónapban 20-30 ezer forintot félrerakni.

Kérdezném a fórumtársaimat, hogy nálatok a szüleitek mennyit szoktak kérni? Kérnek-e, követelnek-e egyáltalán tőletek bármennyit is? Vagy csak a mi családunkban történik ez, hogy eléggé vissza vagyok tartva attól, hogy tovább léphessek az életben?



márc. 8. 15:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
52%
Áruld már el mi tart ott? Főleg ha még bántanak is..tipli és kész
márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
31%

El kell költözni - nem egyedül, többekkel közösen, és akkor bőven marad megtakarításod.

Így gyakorlatilag semmi, még egy kauciót sem tudsz letenni.


Amúgy ahol én laktam az konkrétan 50 rongy volt a szoba, rezsi háromba ment, szóval max 90 ezerből megéltem, de 150 ezret leadni a szülőknek... WOW.

márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
14%

Attól függ 180-210 között.

Mai árak mellett kérdező, 60-70 ezer csak a kaja amit megeszel, és még nem voltál étteremben nem rendeltél.

márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi egy szoba berlese ha egy idegentol berelnel egy szobat amiben benne van a rezsi? Tegyuk fel 60 ezer havonta, ennyit beadsz es a kajat meg kulon allod magadnak. A mai arakat nezve nem jonnel ki olcsobban szerintem.

Alberletet nem kellene a szuleidnek fizetni, esetleg a kajat vagy a rezsit elosztjatok annyival ahanyan vagytok es fizeted a rad eso reszt.


Tegyuk fel a rezsi 120 havonta mindennnel egyutt es ha harman vagytok akkor a te reszed 40 ezer. A kajat meg megveszed magadnak amit megeszel vagy este osszedobsz valami vacsorat mikor hazaersz munkabol es a maradekot meg viszed masnapi ebedkent mikor mesz dolgozni. Igy sokkal igazsagosabb lenne.

márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
52%
Apám egyszer kijelentette nyilvános helyen nem túl halkan, hogy az ő pénzén élősködöm, holott volt fizetésem, adtam a számlákba is, konkrétan csak én takarítottam és elég sokszor főztem is férfi létemre. Szóval 4 nappal később felszálltam egy Dublinba tartó gépre és azóta feléjük se néztem.
márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
15%

14es, ja valami borsodi zsákfaluban megvan egy szoba bérlése rezsivel 60 ezerből szobatárssal.

Budapesten vagy más nagyvárosban 120 ezer csak a szoba plusz rezsi plusz kaja.


És miért ne kéne fizetni a szülőknek az ottlakásért? Főleg ha szegények. Felnevelték, szívtak eleget miatta és most, hogy kicsit könnyebb lehetne, még mindig nem lehet, mert otthon él, és még a lakhatást se fizesse? Gondolom te azt várod hogy még a szülők fizessenek mert méltóztatik mamahotelezni.

márc. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

16# Az, hogy a szülők szegények és szívnak a gyerekük miatt, teljes mértékben a szülők felelőssége, mivel ők akartak gyereket, tudták mire vállalkoznak. Nehogymár a gyerek hibája legyen a szülei felelőtlensége, nem ő akart magától világra jönni. Ahelyett, hogy támogatnák a különköltözését, inkább lehúzzák pénzzel rezsi meg stb címszó alatt, mert olyan segghülyék, hogy nem tudnak a pénzzel bánni, tudatos spórolásról, hírből sem hallottak, de azért kell a gyerek, mert mit mond majd a falu, de 18 évesen ám takarodjon el otthonról, mert felnőtt, ha nemtud, adja le a fél fizetését, nehogy önnállósodhasson az a gyerek. Érdekes hogy X évig kijöttek a szülők fizetéséből, viszont amint felnőttkorba lép a gyerekük, mint a vércsék kapkodnak a gyerekük pénze után, nehogy felépíthessen egy fényes jövőt magának.

Komolyan mondom engedélyhez kellene kötni a gyerekvállalást.

márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
16: De nem is normális állapot ennyit elkérni egy egyedülálló embertől itt Budapesten sem, teljesen kifordult magából a világ. Ezért vannak problémák sok emberrel. Ugyanúgy az is problémát csinál magának, aki ennyiért árul.
márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Én anyummal és párommal vagyok. Régóta 30-ezret adok a háztartásba, de ebben évekkel ezelőtt benne volt a kaja is és akkor még anyum intézte azt. Azóta kaja már nincs benne, pluszban többnyire én intézem. Részben az árak ennyit romlottak, részben új saját étrend miatt többnyire én főzök. Még úgy is, hogy párom beköltözött. Ezzel a 30-assal így is kicsivel többet járulok bele, hogy már hárman vagyunk. Egyrészről pofátlanság lenne visszavonni, másrészről én keresek többet. Úgy vagyok vele, hogy hozzájárulok többel és kicsit páromat támogatom ezzel. (Aki kevesebbet keres.)


Kérdező! Téged lehúz a saját családod és menekülnöd kéne, csak sajnos az albérletek többsége ugyanilyen. :/

Pont hétvégén volt egy hasonló kérdés. Ismerek olyan esetet, ahol nagymama húzta le 30+ éves srácról szinte az egész fizuját. Putris munkahelyi szállóra menekült csóri. Pedig szép nagy lakásuk van és hozzánk hasonlóan lehettek volna békében. Nagymama egyedül marad így ilyen viselkedés után.


35/F

márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
költözz el, ez durva
márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!