Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elfogadottabb, ha egy...

Miért elfogadottabb, ha egy nő van, szoros-napi szinten beszélő kapcsolatban az anyjával, mint egy férfi?

Figyelt kérdés

Szerintem mind tudjuk, hogy jellemzően a feleség családjával szokott szorosabb lenni a kapcsolat, pont amiatt, hogy a nők általában a saját anyjukat részesítik előnyben, míg a férj anyja a rossz anyós, aki állítólag mindenbe beleszól.


Miért van az, hogy ha a feleség számol be mindennap az anyjának arról, mi történt vele és kikéri a véleményét, akkor az rendben van, de ha a férfi teszi ugyanezt, máris megkapja, hogy anyuci pici fia, meg nem vált le és hasonlók? Miért baj, ha egy férfi ugyanúgy szereti az anyjàt, mint egy nö, ugyanúgy megbeszéli vele a dolgokat?


Miért akarja sok feleség elmarni a férjét a családjàtól?


Csak azt ne írjátok, hogy nem létezik ez a kettős mérce :D



márc. 16. 22:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
21%
Én csak azt nem értem, hogy te miért problémázol ezen. Mivel incel vagy, így egyetlen nőt sem zavar, hogy egy ágyban alszol anyucival.
márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1-es, ez volt a kérdés?


Amúgy férjezett nő vagyok, elárulom 😅


Ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, miért nem görgetsz tovább?

márc. 16. 23:00
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

Sok anyós tényleg ilyen. A sztereotípiák nem véletlenül alakultak ki.

Ezen kívül szerintem teljesen más az anya1-lánya / anya1-veje, mint az anya2-fia / anya2-menye kapcsolatok dinamikája. Tehát a kritikus kapcsolatok ÁLTALÁBAN: fiús anyák és menyük, valamint lányos apák és vejük között szokott lenni. Megvan a: Vejedre ütök; Anyád napja c. filmek? - hát ezért.

márc. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Milyen? A nők anyja is pont ugyanolyan, ők is elmondják a véleményüket, pláne, ha naponta beszélnek a lányukkal, csak az elfogadott. A feleség anyja beleszólhat, mert az nem beleszólás, csak ha a férfi anyja mondja.
márc. 16. 23:14
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

#3 vagyok, pontosítom a válaszom.


Talán ketté lenne érdemes választani a kérdést,

1-napi szintű kapcsolat: nincs ezzel baj, ha a ffi is nappnta beszél az anyjával. De se a ffi se a nő órákig, meg 5 percenként legyen kapcsolatban, az szerintem már kóros.

2-beleszólni a dolgokba: mindkettő beleszólás, de a saját anyámtól másképp kezelem, mint a férjem (vagy bárki más) anyjától és ez fordítva is igaz lehet.

márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Persze, ebben egyetértünk, hogy kell a mérték, nem mehet a házastársi kapcsolat rovására a szülökkel való viszony.


De azt nem értem, miért nincs annyi önkritika sok feleségben, hogy megértse, ahogy ö kikéri au anyja véleményét, úgy a férje is kikérheti. Nem kell ugyanúgy szeretni anyóst, mint a sajàt anyádat, ez is nyilvánvaló, de miért nem lehet magadban helyretenni, hogy ha anyámtól elviselem, akkor a férjem meg elviselheti a sajàtjàtól?

márc. 16. 23:33
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Az anya-lánya viszony (félig-meddig barátnői) nem olyan, mint az anya-fia viszony. Az előbbinek az apa-fia viszony felel meg. A probléma egyébként - ha magadtól nem jöttél volna rá - abból ered, hogy a férj a felesége helyett fordul minden csip-csup üggyel az anyjához, mintha még gyerek lenne. Egy felnőtt férfi bizalmasa a felesége, az anyjával való telefonos kapcsolattartás pedig kimerül a hogylét ellenőrzésében. Személyesen pedig 1-2 hetente megbeszélhetik a fontosabb ügyeket.
márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
29%
Ki nem viseli el? Én nő vagyok, anyám jófej volt, a férjemmel is és szerintem többet beszéltek, mint amennyit a férjem a saját anyjával szokott, aki mindenbe bele akar szólni, ráadásul hülyeségeket tanácsol. Férjemnek van lánytestvére akinek szoros a kapcsolata anyosommal, mindent elvisel neki, mert az anyja, ez ilyen egyszerű, a nők jobban kötődnek a szüleikhez.
márc. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Lássuk be hogy a családok nagy százalékában az anyuka viszi a háztartást na most ha a feleség nem tud valamit magától(gyereknevelés vagy akár csak egy recept) felhívja az anyukáját hiszen ő tapasztaltabb ő mindig megoldotta a dolgokat a feleség ezt látta gyerekként, úgy jó volt

Viszont ha az anyós mond valamit (mivel ahány ház annyi szokás) azt már a feleség nem biztos hogy el tudja fogadni és itt felejtik el sokan hogy a férjnek meg az a természetes ahogy az ő anyukája csinálta a dolgokat otthon


Ezt persze csak az én véleményem a "rossz"anyós részére a kerdésednek

márc. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%

(#3)->6

Szerintem azért, mert ezek a nők mást sem viselnek el, nem csak az anyóst, mindent támadásnak vesznek. Más kérdés persze, ha anyós állandó jelleggel a meny ellen dolgozik, dee ha nincs ilyen, tehát ideális esetben, anyós véleménye is csak egy plusz vélemény, amiből a házaspár majd közösen levon egy következtetést, és döntést hoz.

De szerintem eleve sok anyós-meny vetélytársat lát egymásban (hiszen kicsit átveszi a helyét a meny), míg a vej számára (neméből fakadóan) anyós nem az .


Nehéz kérdést tettél fel, mert részben általánosítani kell, de közben egyedi különbségek vannak :)

márc. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!