El akarnak költözni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, lány, most érettségizek és felvételizek az orvosi egyetemre.

A szüleim meg kitalálták, hogy mivel utálják a munkahelyüket és apámnak valami jó ajánlatot adtak Spanyolországban ezért kiköltöznek szeptemberben.

Én 18 évesen szeptemberben költöznék Budapestre.

A testvérem is kimenne velük. Nincs egy rokonunk sem Pesten de olyan se sok aki életben van. Nincs itt senkink. Magyarul egy rohadt idegőrlő szenvedés stressz időszak közepén ők kiköltöznek a riviérára engem meg full egyedül itthagynak.


Most ez fair és én drámázok vagy ez komolyan nem okés?



márc. 17. 10:09
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez fair. 18 éves vagy, nem 8. Amúgy is költöznél, nem értem mi a baj. Felnőtt vagy.
márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem költözöl velük? Amúgy ha jól értem te mindenképpen elköltözöl otthonról.
márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
78%
Még az is lehet, hogy nem vesznek fel, és akkor mehetsz velük te is. Egyetemek meg ott is vannak...
márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
75%
Menj velük,keress ott munkát.Ha nem, akkor meg felnőtt vagy,ideje a saját lábadra állni.Gondolom lakhatásod az lesz,munkát amúgy is keresned kellene.Üdv a nagybetűs életben,amire kamaszként annyira vágytok.Nem győzitek a szülőket kb 14 éves korotoktól győzködni,hogy nem vagytok kisgyerekek,majd felnőttként elvárjátok,hogy még 10 évig a feneketeket nyalják,és továbbra is ti legyetek előtérben.A szüleidnek most van lehetősége utoljára új életet kezdeni.Azt mondod utálják a munkájukat,amit valószínűleg azért tűrtek eddig,mert fel kellett benneteket nevelni.Nekik nincs már plusz 10 évük,hogy majd akkor mennek.Most tudnak.
márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
95%
Én 18 évesen költöztem el a szüleimtől 350 km-re, és rettenetesen örültem az önállóságnak. Ha anyagilag támogatnak, akkor ez teljesen rendben van szerintem.
márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
72%

Öszintén szólva annyira éretlem vagy, hogy nem igazán hihető!


Attól, hogy Spanyolországba mennek, az még nem nyaralás, hanem munka számunkra, méghozzá nem is könnyü, meg kell tanulni a nyelvet, beilleszkedni egy más országba, stb, szóval nekik sem egyszerü dolog (mellesleg a Riviera NEM Spanyolországban van - ezt azért illene tudnod).

Ezen kívül, mivel ősztől úgyis elköltözöl, teljesen lényegtelen számodra, hogy ők hol vannak. Éppen ideje, hogy önállósodj, ne azt várd el, hogy a szüleid tegyenek meg mindent helyetted.

márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
78%
Örülj, hogy önálló leszel.
márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
40%
Felnőtt vagy, oldd meg.
márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
65%
18 éves, még csak jogilag felnőtt. Eddig együtt élt a szüleivel, testvérével, számíthatott rájuk. Szerintetek egy felnőttnek nincs szüksége a családjára? Azt meg végképp nem értem, hogy keressen munkát. Dolgozni az orvosi mellett? Persze, tudom, itt mindenki egyszerre végzett az orvosin, a közgázon és a műegyetemen, mellette céget vezetett. Jaj, Kérdező, minek írtál ide? Mellesleg múltkor azt találta mindenki természetesnek, hogy a továbbtanuló gyereket a szülők 30 éves koráig kötelesek eltartani. Pofám leszakad...
márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

A dolog nem sorolható a kérdésed kategóriáiba. Egyrészt érthető a felindulásod, mert még nem vagy felnőtt, csupán nagykorú, viszonylag messze lennél a szülővárosodtól és egy nehéz szaknak nézel elébe és időnként kellene az érzelmi támasz és valamivel ritkábban, hogy legyen hova "hazarohanni". Ez így kiesik, amit már most egy cserbenhagyásnak élsz meg., valamelyest pánikolsz.

Másrészt a családod tudja, hogy a képzésedben - valószínűleg - szakmai támogatást nem tudnak adni, de az anyagiban igyekeznek, és bíznak az önállóságodban, erődben. Plusz fapadossal sitty-sutty kint vagy, ha kell.

Tudom, hogy ez most nagy stressz neked, és lesznek még az anyátlap-apátlan egyetemista létben koliban vagy bérleményben is magányos pillanatok, de ezt meg tudod tanulni kezelni. Barátok, haverok, a párod stb. révén. Olyan erős leszel, (ha ezt megtanulod), mint sok töketlenebb társad (ld. én egykor és még sajnos túlságosan ma is) nem, és ez rengeteget segít majd neked a későbbi sikerekben és főleg az önérdekérvényesítésben.

Felnőtt - már részben - majd pont attól leszel, hogy ezt megtanulod kezelni. Baráti tanácsok, netről eltanult önmenedzselés stb révén.

44F

márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!