El akarnak költözni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, lány, most érettségizek és felvételizek az orvosi egyetemre.

A szüleim meg kitalálták, hogy mivel utálják a munkahelyüket és apámnak valami jó ajánlatot adtak Spanyolországban ezért kiköltöznek szeptemberben.

Én 18 évesen szeptemberben költöznék Budapestre.

A testvérem is kimenne velük. Nincs egy rokonunk sem Pesten de olyan se sok aki életben van. Nincs itt senkink. Magyarul egy rohadt idegőrlő szenvedés stressz időszak közepén ők kiköltöznek a riviérára engem meg full egyedül itthagynak.


Most ez fair és én drámázok vagy ez komolyan nem okés?



márc. 17. 10:09
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
79%

9-es, érdekes, ahány 15-17 év körüli kamasszal beszéltem, ő már felnőtt, ő veri a mellét, neki nem kell anyuci segítsége, és rhadjon meg a szülő kb, amiért beleszól az ő nagy felnőtt életébe, meg, hogy hová mehet.


Aztán amikor az addig önállóság miatt vergődő kamasz 18 évesen tényleg önállóságot kap, akkor már nem tetszik neki és "én még gyerek vagyok".


Hogy is van ez?

márc. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
86%

9!


Miután Budapestre készül egyetemre, semmikepp nem élne együtt a szüleivel. "Én 18 évesen szeptemberben költöznék Budapestre." Még csak felvetelizik, egyáltalán nem biztos, hogy felveszik.

márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
78%

Ha az én gyerekem lennél és ekkora hisztit csinálnál, megmondanám, hogy oké kicsim, nem költözünk Spanyolországba cserébe te se pestre. Mindenki itt marad szépen a fenekén és dolgozik a helyi gyárban három műszakban.

Hiszen ha mi nem mehetünk a jobb élet reményében, gondolom te se akarsz pestre menni.

márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
80%

Ez már a dramazas magas foka. Isten hozott a nagybetűs életben. A szüleid menjenek, ha most van rá lehetőséguk.


Ha téged felvesznek egyáltalán az orvosira, akkor úgyis Pesten fogsz élni.


Ok még éhberert itthon dolgozva támogassanak téged 6 évig?


Ez iszonyat önző hozzáállas.


Hasonló helyzetben büszke lennék a szüleimre es támogatnam őket a kiköltozesben.

márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
85%

Én örülnék, hogy a szüleimnek ilyen jó lehetősége adódott és bíznék benne, hogy sikerül is boldogulniuk. Merthogy lehet, hogy szép környezetbe költöznek, csak éppen MINDENT a nulláról kell kezdeniük, ami qrva nehéz. Marha jó lenne, ha nem beszélnél ilyen magas lóról meg hogy NEKED micsoda kínokat kell átélni, holott annyiról van szó, hogy a családod messzebb kerül tőled, miközben amúgy is elmész otthonról. Nem azt mondták, hogy többet nem lehet telefonálni, nem fognak hazajönni látogatóba, nem támogatnak anyagilag és nem várnak téged kint szeretettel. Ha kicsit is megpróbálnád nem kizárólag magadat előtérbe helyezni, legalábbis nem ilyen hisztériás értelemben, még abba is belegondolhatnál, hogy kint is tanulhatsz vagy akár dolgozhatsz is, mert ugye a magyar egészségügy nem éppen a jó munkakörülményekről híres.

Egyébként felénk egy családban örülni szokás egymás sikereinek. Ennyi erővel a szüleid meg gratuláció helyett háboroghatnának, ha felvesznek, hogy ezt hogy képzeled, hogy elmész egy másik városba, hát miért nem maradsz velük, ja meg még támogassanak pénzzel is.

márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
64%
Eskü, összeszedem a kérdéseket, itt mindenki orvosira meg jogra jár.
márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
41%

Kiscica, most mi a bajod? Donthetsz ugy, hogy mesz a szuleiddel is, de arrol is, hogy maradsz.

Az mitol lenne jobb neked, ha mindenki itthon maradna a kedvedert, ha egyebkent is egy masik varosba koltozol? Nem ertem, magyarazd meg.


Raadasul tudod, letezik egy olyan dolog, hogy repulo. Lehet egymast latogatni is, nem a vilag masik vegere koltoznek. Ja es nem tudom, hogy emliteni kell-e, de van telefon, internet is. Lehet am beszelni is naponta :)

márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészről 18 éves vagy, kezded amúgy is a külön utadat. Másrészről ha itt maradnának, te akkor is egyedül költöznél Budapestre. Miért nem mindegy neked akkor, ők hol vannak? Szerintem jól teszik, hogy kimennek, téged úgyis elindítanak az életbe, minek maradnának azután?
márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
18%

26-os, amúgy igen :D Aztán a francokat, csak a vergődő gazdaglányos kérdések kiírói.


De a legszebb, volt itt egy kérdés tartásdíjról. írt oda egy csaj, aki állítása alapján ÜGYVÉD - de olyan bromságokat hordott össze, hogy ha az tényleg ügyvéd, őszintén sajnálom az ügyfeleit.

márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
15%
Nem mehetnék velük helyetted én? Van egy pesti panelszobám, ha gondolod elcserélem veled a spanyol riviérára. :)
márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!