Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kéne reagálnom, ha az...

Hogy kéne reagálnom, ha az anyám alig 8 hónappal az apám halála után hazaállított egy másik férfival, akit valami gyászterápián ismert meg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ő élete nem ért véget, joga van újrakezdeni stb.stb.De ami korai az korai. Én még csak most léptem új szakaszába a gyásznak, még friss a seb, erre anyám...Mikor apa elment szinte alig fogtam fel. Fájt persze, sírtam, rossz érzés volt, de csináltam tovább a mindennapi teendőek, furcsáltam is, hogy ahhoz képest ami történt milyen jól viselem. De ahogy telik az idő nem jobb, hanem rosszabb lett. Kb.1-2 hónapja szakadt úgy igazán rám ez az egész, most értettem meg igazán, hogy ő meghalt, nincs többé, soha többé nem látom és nem beszélhetek vele. Most érzem azt, hogy összetörtem és nem tudom hogyan tovább. Anya meg éppen most boldog az új kapcsolatában...És én még nem számítottam erre, nem is gondoltam át, hogy akkor mi lesz ha ez a helyzet előáll, mert valahol automatikusan a nagyon távoli jövőbe helyzetem ezt, 5-10 év múlvára. És úgy érzem nekem tényleg kell a mostani állapotomban legalább 4-5 év, hogy mást el tudjak fogadni anya mellett.

márc. 22. 14:02
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%

Megértem, hogy rosszul esik ez a helyzet. Mindenképpen beszélj anyukáddal az érzéseidről, mert lehet, hogy nem is sejti.

Mindenkinek más a gyász folyamata. Anyukádat sem lehet azért elítélni, mert tovább akar lépni, de beszélhetsz vele, hogy ne vigye haza a férfit, mert te erre nem vagy kész lelkileg.

márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
91%
Attól, hogy TE most értél egy másik szakaszába a gyásznak, attól anyád még lehet nem ott tart. Az én anyám is ilyen extrém gyors feldolgozó, és én is. Nem vagyunk egyformák.
márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 jpeacefuler ***** válasza:
26%
Én is azt mondom, hogy tekintettel lehetne rád, igazán találkozgathatna máshol is az új párjával. Egyszerűen kérd meg, hogy egyelőre oldják meg a találkákat máshol, mert ez most rosszul érint téged. Sajnálom a történteket! Tarts ki, ne feledkezz bele a dologba, tereld a figyelmed másra, találj ki plusz programot az egyedülléteid idejére. Hidd el, idő kérdése és könnyebb lesz. Valakinek tovább tart ezt megemészteni, de túl leszel rajta biztosan, csak ne feledkezz bele a gyászba és a sajnálatba. Ez fontos!
márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
29%

Most erre mit lehet mondani?


Gondolom anyád meg apád annyira nem szerették azért egymást, ha anyád ilyen könnyen túllépett, inkább lakótársak voltak, mint boldog házasok.


De most tényleg, nem várhat 4-5 évet miattad...

márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
68%

"Egyszerűen kérd meg, hogy egyelőre oldják meg a találkákat máshol, mert ez most rosszul érint téged. "


Ha 16 éves a kérdező, ez még oké is lehetne, de ha 20 felett van, már nem ő az első

márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
70%

Hány éves vagy?

Ha még gyerek, akkor tényleg érzéketlen anyád, hogy ha hazaviszi a pasit


Egyéb esetben viszont egyszerűen másként dolgozza fel a veszteséget mint te és ebbe bele kell nyugodni

márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
75%

NEKED lehet, hogy korai, ANYUKÁDNAK meg lehet, hogy nem az.


NEKED semmi beleszólásod a témába, ne avatkozz bele.

márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves vagy, Kérdező? Még otthon laksz?
márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos vagy nem sajnos, mindenki maskepp viseli a gyaszt. Es teljesen mas egy szulo-gyerek kapcsolat, mint egy hazastarsi.
márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
23%

Vannak özvegy barátnőim. Az egyikük tizen év után is egyedülálló, nem is akar senki " helyettest"

A másiknak szintén egy éven belül lett párja, de mindig harmadik helyen találkoztak. Hat év múlva összeházasodtak, de még akkor se borították nagyon az eredeti felállást. Nem bútoroztak össze, csak már gyakran vannak huzamosabb ideig egymásnál.

De tudok olyat is, aki képtelen megmaradni a csendben, és minden áron, és nagyon gyorsan kell egy kéznél levő társ neki. Anyud ilyen lehet. Azért finoman szólhatsz neki, hátha képes kicsit lassítani, vagy más formát letesni.

márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!