Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kéne reagálnom, ha az...

Hogy kéne reagálnom, ha az anyám alig 8 hónappal az apám halála után hazaállított egy másik férfival, akit valami gyászterápián ismert meg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ő élete nem ért véget, joga van újrakezdeni stb.stb.De ami korai az korai. Én még csak most léptem új szakaszába a gyásznak, még friss a seb, erre anyám...Mikor apa elment szinte alig fogtam fel. Fájt persze, sírtam, rossz érzés volt, de csináltam tovább a mindennapi teendőek, furcsáltam is, hogy ahhoz képest ami történt milyen jól viselem. De ahogy telik az idő nem jobb, hanem rosszabb lett. Kb.1-2 hónapja szakadt úgy igazán rám ez az egész, most értettem meg igazán, hogy ő meghalt, nincs többé, soha többé nem látom és nem beszélhetek vele. Most érzem azt, hogy összetörtem és nem tudom hogyan tovább. Anya meg éppen most boldog az új kapcsolatában...És én még nem számítottam erre, nem is gondoltam át, hogy akkor mi lesz ha ez a helyzet előáll, mert valahol automatikusan a nagyon távoli jövőbe helyzetem ezt, 5-10 év múlvára. És úgy érzem nekem tényleg kell a mostani állapotomban legalább 4-5 év, hogy mást el tudjak fogadni anya mellett.

márc. 22. 14:02
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
90%
Aki 5-10 évig gyászol, az elakadt valahol a folyamatban. Természetesen érthető a bánata, csak épp belebetegszik abba. Kicsit off topic, de olyan 2-3 évtől nem várnék ezzel többet és gyászfeldolgozó szakembert keresnék, mert már ilyen is van. Szerintem tartozik magának annyival az ember, hogy nem lesz egy lelki roncs.
márc. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy gyász idő még az ősidőkben is egy évben írtál elő. Én személy szerint 8 hónap elteltével jobban örülnék anyám boldogságának. Biztos gyászolja most is csak éli tovább az eletét. Te is inkább az élet szándék és ne a holtakat.
márc. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
92%

Még jó, hogy neked senkit nem kell elfogadnod, ugyanis anyád szerelmi élete nem rád tartozik...


5-10 év meg. Könyörgöm, ugye csak viccelsz?

márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Anyám 60 éves, ebben az életkorban 4-5 év sok..szerintem. Na és ez a lényeg hogy énszerintem. Attól még más nem biztos hogy így érzi. Nem ugyanugy dolgozzátok fel és valahol ez normális. Biztos nehéz neked is. Egyébként az is lehet hogy nincs úgymond túl apádon, csak együtt könnyebb feldolgozni is. Annyi minden lejátszódhat egy emberben. Ha meg beteg volt apád lehet hogy már ott elkezdődött egy lezárás. Nálam ez volt mamámnál. Tudtuk mi lesz a vége, úgymond menet közben már elöjött a veszteség érzés. Szerintem most támogassátok egymást inkább, az ítélkezésnek semmi értelme.
márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem menj el te is terápiára, anyádnak úgy tűnik segített.
márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
77%

Igaza van a 45-nek. Jót tenne neked is a terápia.

Még az oltárnál tett hűségeskü is csak holtomiglan-holtodiglan szól.

márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!