Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kéne reagálnom, ha az...

Hogy kéne reagálnom, ha az anyám alig 8 hónappal az apám halála után hazaállított egy másik férfival, akit valami gyászterápián ismert meg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ő élete nem ért véget, joga van újrakezdeni stb.stb.De ami korai az korai. Én még csak most léptem új szakaszába a gyásznak, még friss a seb, erre anyám...Mikor apa elment szinte alig fogtam fel. Fájt persze, sírtam, rossz érzés volt, de csináltam tovább a mindennapi teendőek, furcsáltam is, hogy ahhoz képest ami történt milyen jól viselem. De ahogy telik az idő nem jobb, hanem rosszabb lett. Kb.1-2 hónapja szakadt úgy igazán rám ez az egész, most értettem meg igazán, hogy ő meghalt, nincs többé, soha többé nem látom és nem beszélhetek vele. Most érzem azt, hogy összetörtem és nem tudom hogyan tovább. Anya meg éppen most boldog az új kapcsolatában...És én még nem számítottam erre, nem is gondoltam át, hogy akkor mi lesz ha ez a helyzet előáll, mert valahol automatikusan a nagyon távoli jövőbe helyzetem ezt, 5-10 év múlvára. És úgy érzem nekem tényleg kell a mostani állapotomban legalább 4-5 év, hogy mást el tudjak fogadni anya mellett.

márc. 22. 14:02
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
91%
Minek is Várna 5-10 évet? Legyen boldog.
márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
15%

*11eshez még:

* mutassa be később.

ezt akartam volna írni, csak a később kimaradt

márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
86%

Elkeserítő, mennyi szociális életre alkalmatlan alak lézeng ezen az oldalon. Mondjuk nem meglepő... Nyilván a selejtesek többet vannak online, mint akiknek van kinti életük is.

Kérdező, 5-10 év, ne hülyéskedjünk már... Részvétem, nagyon sajnállak, tényleg, de anyukádtól nem várhatsz el ilyeneket...

Kedvesen, barátsággal kéne fogadnod a pasit, mert ő nem tehet arról, hogy elveszítetted az apukádat. Anyukádnak meg nem akarsz direkt rosszat, UGYE?

márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, te mit szólnál hozzá, ha anyukád azt mondaná, ne vigyél haza párt 4-5 évig még (mondjuk ha vagy most 16), mert ő erre nem áll készen, csak későbbre képzelte el neked?
márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
8%

Nem ugyanaz a helyzet, 34 es.

Nem lakótárs az anyával es nem haverek.

Elsosorban a gyerek irant tartozik felelősseggel, egy anya es csak utana jöhet a nemi élet

márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan nem 34. vagyok, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni.


Valóban nem lakótársak és valóban nem haverok. Anya és lanya/fia. Anya a "főnök". Igen, a gyerek iránt tartozik elsősorban felelősséggel: addig, amíg a gyerek olyan korban van, hogy önellátásra keptelen. A kérdező ezen a koron már túl van. Nem egy kisgyerekrol van szó, akinek kb az élete függ az anyjától, hanem egy minimum 16 évesről, aki már az önálló életre készül, akinek a mindennapjai már a barátok, jövő körül forognak, esetleg már párja is van. Lehet 18 évesen úgy dönt, az ország másik végébe költözik, mert oda jár majd egyetemre és max félévente jár haza az anyjához

márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
82%

Amíg nem a szemed láttára szexelnek, nem értem, mi bajod.


Az, hogy NEKED korai a saját problémád, de nehogy anyukád csak azért még 1-2 éven át ne ismerkedjen, mert jaj, szegény lelki világod.


NEKI nem korai, és ha valakibe beleszeretsz, ott nincsen az, hogy jaj bocs, nem szeretlek, mert nem lehetséges.

Szereti, kész, amit tehestz, hogy elfogadod.


És foglalkozol a saját gyászoddal.


Írom ezt úgy, hogy nekem anyám halt meg, de eszem ágában nem volt beleszólni apám kapcsolatába, meg vergődni, jaj, még csak kilenc hónap telt el.


Oké és?

márc. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk ha a gyerekem meg akarná mondani nekem, hogy egy haláleset után 8-9 hónappal kivel eshetek szerelembe, három mondatban a tudtára adnám, hol a helye.


A szerelmi életembe, ha 16 éves, ha 23 semmi beleszólása nincs.

Semmi, és ha ez miatt, mert világosan határt húzok majd nem akar látni, hát tessék.

márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
85%

Nem lakótárs az anyával es nem haverek. - 35-ös, pontosan, hanem a gyereke, ergo SEMMI beleszólása, hogy anyuka kivel és hányszor szexel.


Mivel NEM haverok, hanem a gyereke ;)

márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
79%

Apa vagyok, de ha hasonló helyzetben a gyerekeim bele akarnának szólni a magánéletembe, nagyon kiakadnék.

Kérdező, te rettenetesen önző vagy!

márc. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!