Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kéne reagálnom, ha az...

Hogy kéne reagálnom, ha az anyám alig 8 hónappal az apám halála után hazaállított egy másik férfival, akit valami gyászterápián ismert meg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ő élete nem ért véget, joga van újrakezdeni stb.stb.De ami korai az korai. Én még csak most léptem új szakaszába a gyásznak, még friss a seb, erre anyám...Mikor apa elment szinte alig fogtam fel. Fájt persze, sírtam, rossz érzés volt, de csináltam tovább a mindennapi teendőek, furcsáltam is, hogy ahhoz képest ami történt milyen jól viselem. De ahogy telik az idő nem jobb, hanem rosszabb lett. Kb.1-2 hónapja szakadt úgy igazán rám ez az egész, most értettem meg igazán, hogy ő meghalt, nincs többé, soha többé nem látom és nem beszélhetek vele. Most érzem azt, hogy összetörtem és nem tudom hogyan tovább. Anya meg éppen most boldog az új kapcsolatában...És én még nem számítottam erre, nem is gondoltam át, hogy akkor mi lesz ha ez a helyzet előáll, mert valahol automatikusan a nagyon távoli jövőbe helyzetem ezt, 5-10 év múlvára. És úgy érzem nekem tényleg kell a mostani állapotomban legalább 4-5 év, hogy mást el tudjak fogadni anya mellett.

márc. 22. 14:02
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
87%

Te tartasz a gyász ezen szakaszában, nem anyukád. Nem ismerted a szüleid kapcsolatának minőségét vagy anyukád teljes gyászfolyamatát. Ezek nélkül, meg amúgy sem, milyen jogon akarod meghatározni egy felnőtt nőnek, mit érezzen a férje elvesztése után?

Az pedig irreális elvárás, hogy sok évig csak apád emlékén borongva üljön otthon munka után, az nem élet. Akkor inkább temesd el őt is, ha ezt kívánod neki. Ugye milyen abszurd?

Annyit tehetsz, elmondod neki, hogy te ezt nem tudod feldolgozni.

Egyébként meg hogy léphetne bárki apád helyébe, minimum 16 éves vagy, tehát gyakorlatban nevelni már nem fog, csak anyukád érzi jobban magát besavanyodás helyett. Ez akkora bűn?

márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
7%
Furkósbottal kergetném el anyámat is meg az ócska paliját is!
márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
10%

19!


"Ugye nem gondolod komolyan, hoyg anyunak a hátralevő X évtizedet talpig feketébe öltözve magányosan kellene leelnie azért, hogy a lanya/fia kicsi lelke ne sérüljön és majd tartsa vele a kapcsolatot? "

márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
3%

Azert mar egy bizonyos kor utan mar nevetseges ez a mindenaron kapcsolatosdi “késői virágzás” címen, nemde?

Gondoljak hogy milyen szepen elnek így, aztan 2 ev utan pofara koppannak, hogy az “őszi” szerelme csak a házát es a penzet akarta

márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
18%
21 es, nem meghatarozni akart semmit, csak rosszulesik neki
márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
88%

24!


Akkor te majd a bizonyos kor után válj el, ha van partnered és élj egyedül, ne játssz kapcsolatosdit

márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy tini vagy fiatal felnőtt a saját érzései miatt meg akarja mondani az anyjának, hogy kit vihet haza, az nálam kimeríti azt, hogy meghatározná, mit tehet vagy nem tehet egy felnőtt nő az otthonában. Fájhat a gyász, de ez nem kell mindenki mást korlátozzon. Nyilván nem kell apuka emlékét kinevetni vagy az új szerelmét magasztalni a gyászoló tizenéves előtt, de hadd vigye már haza a párját. Inkább bújkáljon évekig, amíg a kislánya/fia 20-24 évesen feldolgozza a veszteséget?
márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
17%

Azt a fájdalmat nézd meg, mikor az ilyen semmilyen tökfilkókkal alakított kapcsolatok zatonyra futnak 2-3 ev utan, de addig az anyuka “elmarja” a gyerekét a háztól es a gyerek leszokik hazamenni, es ottmarad egyedul es hiaba hívogatna a gyereket, az mar megcsömörlött tőle

Na az a pofara eses !

márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
36%

Azt a fájdalmat nézd meg, mikor a hisztis gyerek elmarja” az anyja partnerét a háztól es a gyerek leszokik hazamenni, es ottmarad egyedul es hiaba hívogatna a gyereket, az mar xarik rá


Na az a pofara eses !

márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg kérd meg, hogy inkább mutassa be és kívánj nekik sok boldogságot. Nincs ebben semmi.
márc. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!