Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a halott gyereket...

Mit tennétek a halott gyereketek pénzével?

Figyelt kérdés

Nem indulatból szeretném kérdezni, inkább csak kíváncsi vagyok, ezt más hogy látja.

Van egy férfi, aki fiatalon meghalt, közel 1 milliós tartalékot hagyott maga után (+ tárgyi értékek, pl egy autó). Ezt a szülei örökölték meg. Egyébként az apa elég jól keres, külföldön dolgozik, nincsenek hiteleik és semmi tartozásuk, saját kertes házban élnek, így már két autóval.

Viszont van két másik gyerekük is, az egyikük hónapok óta nem talál munkát (sehova nem hívják még interjúra sem), pedig korábban közel 10 évig volt egy jó állása. Egyébként albérletben lakik a férjével.

A másik gyerekük külföldön él, és anyagilag jó élete, biztos állása van, saját lakása.

Nyilván a temetésre is kellett pénz, de nem volt vészes. A szülők azt mondták, hogy a másik két gyerek között elosztják majd a pénzt, de ez azóta sem történt meg.

Szerintetek jogos, hogy a szülők ezt maguknak megtartják? Vagyis nyilván ők az örökösök.


Én ezt külső szemmel nézve úgy gondolom, hogy én a másik két gyerekemet szeretném támogatni a legjobban főleg, ha az a fájdalom ért, hogy az egyiket elveszítettem.

Ti mit gondoltok? Jöhet bármilyen vélemény!


márc. 23. 09:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
92%

Én első sorban a sírjára költeném a teljes összeget.


De ez nézőpont kérdése anyagi szempontból.

márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
85%

Te a munkanélküli gyerek vagy vagy a munkanélküli gyerek férje?


Szülőket illeti az örökség, saját döntésük, hogy mire költik, nyilván, támogathatják a munkanélküli gyereküket, bár 10 hónap alatt csak az nem talál munkát, aki nagyon válogat. De ha munka nélkül is fenn tudnak tartani egy albérletet és megélnek, szerintem nemn szorulnak támogatásra.


Én a munkanélküli testvér helyében inkabb elmennék dolgozni, bármit, és nem a halott testvérem vagyonára pályáznék.

Szerintem ezt a szülők is látják, hogy nem véletlenül nem talál munkát, így én sem szívesen adnék neki.


Amúgy, ha megmarad a, szülők halála után a testvérek felezhetik.

márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
91%

Hát 1 millió tartalékból + a kocsi árából (ha eladják) éppen meg van egy koporsós temetés, meg a sírkő. Persze, ha a hamvasztva, vagy szertartás nélkül volt a temetés, akkor az sokat csökkent az összegen, de legutolsó információim szerint a temetés+ sírkő az bőven milliós tétel.


Most hogy pontosan mennyibe került minden, és hány fillér marad belőle szerintem mindegy, én nem centiznék a gyerekeim között, marad nálunk, ha majd a gyerekem szól, hogy kellene egy kis támogatás, akkor kap, mert amúgy is adnék.


Nagyobb örökség esetén (gondolok itt tizen milliókra) lehet másképp gondolkoznék, de szerintem az a legigazságosabb, főleg ha nincsenek egyenlő helyzetben a gyerekek, ha a szülőnél marad.


Különben meg nem is értem, gondolom az elhunyt gyermek sem azért távozott, mert nem volt elég stabil az anyagi helyzete. Emiatt elkezdeni jobban pénzelni a másik kettőt nekem inkább pótcselekvésnek tűnik, és jobb nem lesz tőle senkinek.

márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a család része, de ha az is lennék, nyilván csak az lehetek, akinek nincs pénze?

Én nem mondtam egy szóval sem, hogy a munkanélküli gyereknek adjanak mindent. Hanem, hogy támogassák mind a két gyereket.

De gondolom neked nincs gyereked, így nem tudod átérezni.


Illetve írtam, hogy csak mások nézőpontja érdekel.

márc. 23. 10:05
 5/48 anonim ***** válasza:
88%
Ha meghalna a gyerekem, nem a pénzével lennék elfoglalva.
márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, ha nem vagy a család tagja, miben befolyásolja az a te életedet, hogy ki hogyan tartja meg egy halott ember pénzét?

Az, hogy a te fejedben van egy nézőpont, kizárólag a te dolgod. Te majd csinálod úgy. Más meg máshogy csinálja.

Miért érzik kötelességüknek az emberek, hogy kontrollálják más életét?

márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
86%
A mai világban semmit sem ér 1.000.000 Ft sajnos. Én egy utazásra költeném az egészet, ahova meghívnám a szűk családot, ahol sokat beszélgetnénk. Hátha ezzel segiteném a gyászfolyamatot.
márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%

3.

"A sírjára költeném" az azt jelenti, hogy szép fejfa, és szép körbebetonozott sírt csináltatnék.


300ezerből max egy fa fejfát és egy földkupac sírt lehet rendezni.

márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Hamvasztották és 10 ezer Ft évente a hely bérlése, ahová tették. Ezt csak a tisztázás miatt, én se tudtam, hogy van ilyen olcsóbb lehetőség...
márc. 23. 10:17
 10/48 anonim ***** válasza:
82%

1 millió az szinte egyből elmegy a temetésre, ha normálisat akarsz szerintem többé is kerül.

Pap, koporsó, sírásók, a sírkövek, majd a virrasztás...


1 millió szerintem még kevés is ☹️

márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!