Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a halott gyereket...

Mit tennétek a halott gyereketek pénzével?

Figyelt kérdés

Nem indulatból szeretném kérdezni, inkább csak kíváncsi vagyok, ezt más hogy látja.

Van egy férfi, aki fiatalon meghalt, közel 1 milliós tartalékot hagyott maga után (+ tárgyi értékek, pl egy autó). Ezt a szülei örökölték meg. Egyébként az apa elég jól keres, külföldön dolgozik, nincsenek hiteleik és semmi tartozásuk, saját kertes házban élnek, így már két autóval.

Viszont van két másik gyerekük is, az egyikük hónapok óta nem talál munkát (sehova nem hívják még interjúra sem), pedig korábban közel 10 évig volt egy jó állása. Egyébként albérletben lakik a férjével.

A másik gyerekük külföldön él, és anyagilag jó élete, biztos állása van, saját lakása.

Nyilván a temetésre is kellett pénz, de nem volt vészes. A szülők azt mondták, hogy a másik két gyerek között elosztják majd a pénzt, de ez azóta sem történt meg.

Szerintetek jogos, hogy a szülők ezt maguknak megtartják? Vagyis nyilván ők az örökösök.


Én ezt külső szemmel nézve úgy gondolom, hogy én a másik két gyerekemet szeretném támogatni a legjobban főleg, ha az a fájdalom ért, hogy az egyiket elveszítettem.

Ti mit gondoltok? Jöhet bármilyen vélemény!


márc. 23. 09:49
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
56%

10.

Mintha azt akarnád kihozni, hogy a pénzt költsem magamra...


Nyílván ha valakinek meghal egy szerette, (nem beszélve ha a gyereke) akkor nem hiszem, hogy úrnába szeretné látni. Persze ha anyagilag nincs miből, az más. De ha még pénzt is hagyott maga után, akkor úgy gondolom, hogy megérdemelné a sírt. Még ha nem is a legnagyobbat, de legyen sírja.

márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
87%

Én itt csak annyiban látok problémát, hogy "A szülők azt mondták, hogy a másik két gyerek között elosztják majd a pénzt, de ez azóta sem történt meg."

Ha nem mondták volna ezt, akkor senki nem várja el tőlük. Amúgy meg tényleg nem egy nagy összeg ez. Örökség nélkül is adnék ennyit bármikor a gyerekemnek.

márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok a család része - akkor innentől kezdve értelmetlen a kérdésed.
márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
81%

"Hamvasztották és 10 ezer Ft évente a hely bérlése, ahová tették. Ezt csak a tisztázás miatt, én se tudtam, hogy van ilyen olcsóbb lehetőség..."


Nem régen volt a családban ilyen temetés, a legolcsóbb variáció is egy összegben 580 ezer Ft volt, erre jön a sírhely bérlete!

márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
82%

Gyomorforgató a kérdező.

Nem tartozik a családhoz, de mások pénzügyeivel van elfoglalva.

Ez a baj az emberekkel. Mindig más életén kell csámcsogni.

Nem tudsz a saját életeddel foglalkozni? Remélem rólad is kérdéseket irogatnak ki mások.

Undorító vagy!

márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
75%

Neked mi közöd van mindehhez?

Azon kívük, szerintem a szülők az örökösök, ha az elhunytnak nem volt saját családja.

márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
82%
15/dl ugyanez. Nagyon vidéken vagyunk, de 600 volt az urnás temetés...
márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
83%

A pénz és az autó jogilag, csak a hagyatéki után kerül az örökösökhöz, ez álatalában fél év.


A másik dolog pedig, hogy sajnos az utóbbi években több temetés is történt a közeli ismerettségi körömben. Egyikük sem volt jómódú, és visszafogottan volt megtarta a temetés, de 5-600000 körül áltak meg.

Egy egyszemélyes gránit sírkő 5-800000 között van attól fűggően, milyen extrákat kérnek hozzá: váza, mécsestartó, fedett, részben fedett stb.

Aztán sok helyen még a sír helyet is meg kell venni, nálunk ez 200000 ft!

Szóval a közel miliós megtakarítása, valószínűleg nem fedezi a temetés és sírkő árát. A sírkövet nem lehet azonnal oda rakatni, kell vele várni 1-2 évet. Ezalatt még drágábbá válik majd.

Az autó érékét nem írtad, de az többnyire csak nyűg hosszútávon, ha va mellette 2 másik. E téren pedig a 3-ból a legrosszabb kocsit adnám el örökösként, és annak az árát is beforgatnám a temetésbe.

Ha plusszos marad a dolog, elgondolkodtató mit kezdenek a pénzel. Az meg nagyon relatív mi számít soknak... 1 millió manapság nem sok.

Az örökség az örökösöké, azt csinálnak vele amit akarnak...

márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
81%
Továbbra is tartom, hogy a kérdező a munkanélküli nő, vagy annak a férje és kéne neki a könnyen jött pénz, ezért hisztizik. Könnyebb, dolgozni érte.
márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
86%
Jav. Könnyebb, mint megdolgozni érte.
márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!