Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a halott gyereket...

Mit tennétek a halott gyereketek pénzével?

Figyelt kérdés

Nem indulatból szeretném kérdezni, inkább csak kíváncsi vagyok, ezt más hogy látja.

Van egy férfi, aki fiatalon meghalt, közel 1 milliós tartalékot hagyott maga után (+ tárgyi értékek, pl egy autó). Ezt a szülei örökölték meg. Egyébként az apa elég jól keres, külföldön dolgozik, nincsenek hiteleik és semmi tartozásuk, saját kertes házban élnek, így már két autóval.

Viszont van két másik gyerekük is, az egyikük hónapok óta nem talál munkát (sehova nem hívják még interjúra sem), pedig korábban közel 10 évig volt egy jó állása. Egyébként albérletben lakik a férjével.

A másik gyerekük külföldön él, és anyagilag jó élete, biztos állása van, saját lakása.

Nyilván a temetésre is kellett pénz, de nem volt vészes. A szülők azt mondták, hogy a másik két gyerek között elosztják majd a pénzt, de ez azóta sem történt meg.

Szerintetek jogos, hogy a szülők ezt maguknak megtartják? Vagyis nyilván ők az örökösök.


Én ezt külső szemmel nézve úgy gondolom, hogy én a másik két gyerekemet szeretném támogatni a legjobban főleg, ha az a fájdalom ért, hogy az egyiket elveszítettem.

Ti mit gondoltok? Jöhet bármilyen vélemény!


márc. 23. 09:49
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Nem most küldték el, hanem amikor meghalt a testvére... Azóta nem hívják be máshová, mit nem lehet érteni? Nem friss halálról van szó.
márc. 25. 10:39
 42/48 A kérdező kommentje:
Fű emberek... Volt 10 évig egy állása, ezt azért írtam le, hogy ne az legyen, hogy munkakerülő. De aztán elköltözött, és felmondott, azóta volt több, rövidebb ideig tartó munkája, viszont a legutóbbiból azért küldték el próbaidő alatt, mert 2 hétre elment táppénzre. Nem kell mindent egybe vonni... Nem a 10 éves állásából küldték el próbaidő alatt, és nem most történt a halál eset. Nem kombinálást kértem, és a történetem hitelességét, de mások úgy látszik teljesen vadidegenként is meg akarják mondani, mi igaz és mi nem, és még én akarok kontrollálni. 😃
márc. 25. 10:43
 43/48 A kérdező kommentje:

Egyébként már vagy háromszor leírtam, hogy 300 ezer volt mindennek együtt a temetés és minden intéznivaló. Nem értem miért nem lehet ezt is befogadni, és erőlködni, hogy de ez sokkal drágább és nem így volt, meg nem úgy volt... Egy véleményt kértem egy dologgal kapcsolatban, és mindenki minden mást leírt, hogy ki milyen, kinek hogy és mit kéne tennie, csak egy saját veleményt nem, hogy szerintük hogy kellene azt a pénzt elosztani.

Szerintem az a jogos, aki azt írta, hogy mivel előre be lett jelentve, hogy a pénz el lesz osztva, így gáz, hogy mégsem lett. Én emiatt érzem ezt. Mert ha nem mondják, szerintem bennem sem merült volna fel ilyen.

És igen, nem a család része vagyok, de egyikük jó barátja, egész jól belelátok az egészbe, mert nincs benne titok.

márc. 25. 10:47
 44/48 anonim ***** válasza:
83%
Engem érdekelne, hol lehet 300e-ből megúszni egy temetést mindennel együtt.
márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
Keress rá, egy hamvasztás 50 ezer forint. A pap nem fogadott el pénzt, és a hamvak elhelyezése évente 10 ezer Ft. Ehhez biztos jött még más költség is, pl koszorú, a halotti tor, de az is egyéni igény szerint van.
márc. 25. 12:41
 46/48 anonim ***** válasza:
55%

Ja, számolgasd csak, hogy a kapzsi szülők mennyit kerestek és tartottak meg a nekik jogosan járó örökségből, azt az elvetemült fajtájukat! Mi az, hogy nem adták a poloskafajnak rögtön, amint hozzáférésük lett?!

Tettek egy kijelentést, lehet, át se gondolták akkor; jó, hogy nem perelitek be őket a "jussotokért"... Pofám nem lenne szóbahozni, vagy így ácsingózni rá, mint valami dögkeselyű, akkor sem, ha teljesen nyilvánvaló, hogy meggondolták magukat, vagy csak éppen valami alkalmat akarnának szerencsétlenek keríteni az átadásnak, nem úgy kezelve a dolgot, mintha valami mindennapos ügyletről lenne szó...Lehet, tényleg oda akarják adni, csak nem számolnak azzal, hogy a másik véglet már viszkető tenyérrel, nyálcsorgatva a neten is kérdést ír ki arra, hogy latolgassa, hogy az emberek hány százaléka szerint mekkora szemetek, hogy odaígérték, és nem adták oda.

márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Faterom temetése került vagy 6-700 ezerbe hamvasztással és semmi extrával pedig mi aztán amennyire lehetett spóroltunk. Ja és ez nem most volt, hanem vagy 8 éve.
márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem miért kellene pénzt osztogatni felnőtt embereknek.
márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!