Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valakivel itt volt már olyan,...

Valakivel itt volt már olyan, hogy úgy összeveszett a gyermekével, hogy több évig nem is beszéltek, még telefonon sem?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is konkrétan köztetek, akkor tudtok ilyen esetről?

márc. 26. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Édesapám emiatt nem beszél az édesanyjával, már több, mint 20 éve.
márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Anyám barátnője úgy összeveszett a nagyobbik lányával, hogy 6-7 évig nem beszéltek egymással, teljesen megszakítottak minden kapcsolatot. Mindig is "furcsa", az átlagtól nagyon eltérő gondolkodású volt az a lány, önző, mindent csak magának akaró személyiség, kevés empátiával és együttérzéssel mások felé. Aztán egyszer, amikor valamit nem kapott meg (jelentősebb anyagi támogatást, + házat, ami szerinte neki "jár"), akkor úgy összeveszett az anyjával, hogy évekig nem beszélt vele. Nagyon sokáig tartott az enyhülés. (És az is csak érdekből történt, mert a lány is szült közben 3 gyereket és kellett a nagymama ingyen bébicsősznek meg házi cselédnek, mosni-főzni-takarítani rájuk, az 5 fős családra).
márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Apám járt így az ő apjával. Mindig feszült volt köztük a viszony, az apja tipikusan olyan volt, aki házi cselédként meg koloncként tekintett a fiára. Semmi érzelmi törődést nem kapott tőle. Nem tetszett neki pl. hogy egyetemre ment ahelyett, hogy dolgozna. A diploma osztója utáni napon összevesztek, hogy mikor lesz már végre munkája. Anyámat és a családját is mindig kritizálta és bunkó volt vele.

Aztán mikor anyai nagyapám meghalt (egy utolsó aljadék alkesz disznó volt, senkinek se hiányzik) beszólt, hogy méltatlan temetést szerveztek neki nagyanyámék. Ott se volt a temetésen és nagyapámat se látta már akkor évek óta (ország túlfelén laknak), megjegyzem. Azt is felhozta, hogy életében rosszul bántak nagyapámmal és cserben hagyták. Szerinte egy agresszív,magára és másokra veszélyes alkesz embert pszichiátriára és elvonóra küldeni, ahol segítséget kaphat és mindezt anyagilag finanszírozni, ahelyett hogy nagyanyám kitette volna a szűrét, cserben hagyás... Apám azóta egy szót se beszélt vele.

márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Apám a nővérével veszett össze nagyon csúnyán. Majdnem 10 évig nem beszéltek. Az utolsó csepp az volt, hogy náluk voltunk és a csapból langyos vizet kellett innunk mert nagybátyám haverjának sört vettek.
márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
En az apammal es az anyosommal nem beszeltem tobb evig. Raszolgalt mind a ketto. Ugyanugy most a ferjem huga es occse csaladostol. Nem hianyzik egy se!
márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

A férjem anyja nem beszél a fiaival, mióta elvált a férjétől, három éve. A váláskor azt kérte a fiaitól, hogy minden kapcsolatot számítsanak meg az apjukkal, de ők nem tették, úgyhogy azóta nem tartja őket fiainak.


Illetve apám haláláig nem beszélt az egyik testvérével, mert az nagyon erőszakosan vallásos lett és mindenáron meg akarta apámat is meg a családot is tériteni.

márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Kb 25 éve nem beszélek apámmal, mert anno egy vitában a felesége mellé állt.
márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Apámmal nem beszéltem az elmúlt 15 évben csak néhány alkalommal, nagyobb családi események kapcsán. Bár nem vesztünk össze, csak közölte, hogy nem vagyok a fia. Én meg nagyjából tartom is ehhez magam. Volt amikor próbáltam nyitni felé, akkor is finoman ugyan, de el lettem hajtva. Fontosabb neki a pia, mint a gyerekei. Öcsémmel néha szoktak beszélni, de bátyámmal tudtommal egyáltalán nem, még annyit se, mint velem.
márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Anyukám halála után apu azt akarta, hogy hagyjam ott a férjemet, és költözzek haza. Ha nem teszem, nem vagyok többé a lánya. 5 év múlva a halálos ágyán láttam viszont. Bár a döntésemet nem bántam meg, mégis lelkifurdalásom van. Senkit nem volna szabad ilyen választás elé állítani.
márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
A nővérem nem beszélt édesapánkkal egy évig, aztán csak a kórházba ment be hozzá, mikor haldoklott. Összejött egy roma férfivel, aki már akkor ivott meg nem is igazán dolgozott, mikor összejöttek. Édesapánk meg megmondta neki, hogy így milyen élete lesz, mit vár egy ilyen embertől. A nővérem felhúzta az orrát, odaköltözött a férfihez, utána nem állt szóba édesapánkkal. Pedig igaza lett, havonta járt haza édesanyánktól kölcsön kérni, de akkor se szóltak egymáshoz, nem is köszöntek egymásnak. A kórházba bement hozzá, azt nem tudom ott mi volt, beszéltek-e érdemben. De azóta is úgy élnek a férfival, ahogy azt édesapánk előre látta.
márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!