Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » N...d is kell fésűlni anyád...

N...d is kell fésűlni anyád haját?(Mit tegyek hogy anyám ne nyagasson azzal hogy fésűljem?)

Figyelt kérdés

márc. 30. 15:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
88%
28, mi mamihoz jártunk, de nem ketten, hanem vagy 7 családtag váltva. Nem volt teher. Ráadásul ne hidd, hogy olyan marha jó az otthon. Sőt, rengeteg probléma van, pl úgy cserélnek pelenkát, hogy az állathoz különbül nyúlok...
márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
87%

"a pocsék család az ott kezdődik, mikor valaki öregségére annyira önző, hogy tönkreteszi a gyerekei, unokái életét ahelyett, hogy otthonba menne, ahol szakszerű ellátást és segítséget kap"

Sosem arról szól a történet, hogy valaki öregségére annyira önző. Attól, hogy valaki annyira önző, még nem vállalja őt se a gyereke, se az unokája.

Akik viszont szeretik egymást, azok próbálnak segíteni egymásnak - csak menet közben sokszor kiderül, hogy nagyobb terhet vettek a nyakukba, mint amekkorát gondoltak. De normális családokban folyamatos a kommunikáció, folyamatosan igyekeznek figyelembe venni minden érintett érdekeit, és ahogy változik a helyzet, folyamatosan változtatnak mindenen, amin kell, nem várják el senkitől (saját maguktól sem!), hogy belebetegedjenek egy családtag betegségébe vagy öregségébe.

márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
81%

"a pocsék család az ott kezdődik, mikor valaki öregségére annyira önző..."



31 vagyok, még erre akartam írni, hogy mama sem akart teher lenni, mi pedig inkább összefogtunk, én pl ejjeles műszak után, konkrétan terhesen mentem hozzá reggel, hogy ne legyen egyedül. Nem volt megterhelő, mert szerettem/szeretem őt.

márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
75%

"én úgy vagyok vele, hogy inkább látogassanak meg heti kétszer 45 percre"

Most még így vagy vele, de amikor majd ott tartasz, hogy csak heti kétszer 45 percre néz rád valami családtag, már esélyes, hogy máshogy fogod gondolni.

Egyébként láttál már olyat, akit folyamatosan körülvett a család ingergazdag környezete, úgy élhetett élete végéig, meg ilyen heti kétszer 45 percre meglátogatott családtagot egyre inkább leépülni szellemileg? Ég és föld.

márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem, én azt láttam, hogy a családot tönkretette az idős rokon gondozása. :)
márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól működő családnak van önvédelmi rendszere is, és úgy csinálják, hogy a lehető legjobb legyen minden érintettnek. Könnyű nem tud lenni, de nem kell, hogy megutálják egymást, hogy válás legyen belőle, meg ilyenek.
márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
89%
A kérdező nem válaszolt. Nem tudhatjuk, hogy idős, ellátásra szoruló anyukája van-e. Ha az lenne, nem így fogalmazta volna meg a kérdést, hogy mit tegyek, hogy anyám ne nyaggasson?
márc. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
29%
Mekkora baromi nagy teher lehet megfésülni egy hajat...hagyjuk már.Kihordott, megszült, felnevelt, ez a minimum, amit megteszek érte vinnyogás nélkül.
márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
47%

Fuh, hát nekem ez nem menne. Valamiért teljesen béna vagyok, ha másoknak kell csinálnom azt, amit magamnak gond nélkül csinálok.


Volt, hogy barátnők megkértek, hogy sminkeljem ki őket, vagy csináljam meg a hajukat. A sminket alapból visszautasítottam, egyszerűen nem tudom abba az irányba. Hajat megpróbáltam besütni, de csóri folyamat sikkantgatott, mert hozzáértem a vassal.


Fésülni a saját hajamat is a zuhany alatt szoktam.

márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!