Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányotok hogy viselkedik...

Lányotok hogy viselkedik 15-16 évesen ?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen élünk, kertvárosi övezetben. A nagylány mellett van egy általános iskolás és egy ovis fiú is. Férjemmel mindketten dolgozunk, de sokat vagyunk együtt. Rengeteget kirandulunk együtt, biciklizés túrázás. Hétköznapokban is minden reggel asztalnál ülve együtt reggelizunk, hozzuk visszuk őket suliba sportra. Tehát nyugodt normális családi életünk van.

15 éves lányunk pár hónapja megismerkedett egy fiúval. Ezidáig barátnők voltak csak akik jöttek hozzánk vagy a mi lányunk ment át hozzájuk. De: mióta ez a fiú van kezelhetetlen lett. Semmi nem érdekli csak a fiú. Suli után mindig megyek az ovissal az alsos fiúért. Egyben van az általános és a gimi. De a nagylány már nem velünk jár haza nyilván neki már nem négyig van órája.

Így viszont nem én hozom haza. Pár hét alatt ott tartunk (pedig szünet volt) hogy ma suli után nem jött haza.

A férjem hatkor hazajött és felhívta hol van. A fiunal. De a szünet előtt is ez volt. Előtte hétvégén elengedtuk moziba pl de hétköznap soha. Mostmár meg se kérdezi elmehet e. Sőt nem is szól.

Teljesen kivagyok. Mind a ketten kivagyunk.

A ti lanyotok csinál ilyet?



ápr. 8. 20:32
1 2 3
 21/28 denumer válasza:
37%

A kommentek alapján nem csodálom, hogy ennyi életképtelen, flegma gyerek csatangol az utcákon.

Semmibe veszi a szüleit, de nem baj, mert csak kamasz? Ugyanmár.

ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
19%
20-as minden szavával egyetértek! Sem a teljes tiltás, sem a mindent-engedés nem jó, meg kell találni egy kompromisszumos középutat. A lánnyal négyszemközt beszélj az óvszerhasználatról (ha már korábban volt a védekezésről szó általánosságban, akkor ismételten, akár vegyél is neki néhány csomaggal), bármennyire is riasztó lehet a gondolat, ha szexel, akkor legalább használja. Szurkolok, ohgy a másik család is normális legyen, hasonló értékrenddel, az nagyban megkönnyíti a dolgokat, ha mindkét oldal kb. ugyanazt várja el/engedi a gyerekétől/nek.
ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
34%

Miért akadtok ki ezen? Komolyan gondoljátok hogy hétköznap a sulin kívül soha nem menjen sehová, azonnal haza kellene jönnie? Ez abszurd. Nem csoda, hogy nem szól, ha tudja, hogy nem számíthat megértésre.

15.5 éves lányom van, egy éve van barátja, suli után sokszor felmegy hozzá, ha később jönne a szokásosnál, szól. Sosem sunnyog, hiszen tudja, hogy sosem mondunk olyat neki ok nélkül, hogy "most nem mehetsz el", vagy, "most azonnal gyere haza". Max. ha valami családi program van, vagy ilyesmi, akkor kérem, hogy ekkor és akkor itthon legyen, amúgy ő rendelkezik az idejéről. Nem kell kontrollálnom, hogy mikor jön haza, és hogy tanuljon, mert az ő felelőssége, hogy jól menjen a suli, és teljesen megbízhatok benne. Kitűnő tanuló egy nagyon erős gimiben, és nem azért, mert kisujjból kiráz mindent, hanem mert iszonyú sokat tanul, de mindezt úgy, hogy SOHA nem csesztettem se a tanulással, se azzal, hogy mikor hova megy. 100%-os szabadságot kap. Akár ott is alhat a fiúnál néha, vagy fordítva. Kb. havonta egyszer ez elő is fordul.

Nem állítom, hogy minden gyereknél működik ez, de nekünk bejött ez a szabadon hagyás. Szerencsénk van. De ki tudja, lehet többeknél is bejönne, csak nehéz ekkora bizalommal lenni egy tini felé.

ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
42%

15 evesen siman kint maradhattam este 6-7 ig hetkoznap. Amig jol tanultam nem csesztettek merre jarkalok. Fium is volt a gimiben vegig 4 evig.

Szoval kicsit engedjetek neki nagyobb teret es majd nem fog szo nelkul nem hazamenni meg titkolozni.

ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
24%
Ja a sracom a gimi alatt minden vasarnap nalunk aludt, es a szunetekbol is tobb napot nalunk volt mert kollegista volt az en varosomban. En is tobbszor aludtam naluk. Sokszor mentem vele haza hetvegere.
ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
26%
23 ja,, unokahúgomat ugyan így "nevelték" 17 évesen kórházba került kábítószer túladagolás miatt, 24 éves korára több péniszt fogott mint kilincset.
ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
66%

26 ... ja engem is igy neveltek megse kerultem kabitoszer tuladagolas miatt korhazba es nem lettem sem terhes sem tripperes 24 eves koromra.

Mint ahogy a barati korbol senki. Mert ugye vilagos, hogy nem egyedul csatangoltam 16 evesen sehol.

ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
67%
Most komolyan emberek, ti 15 évesen tényleg iskola után egyből hazamentetek, vagy mi ez a felháborodás, hogy a lányka ne mászkáljon már sehova? Nálunk még a kollégiumban is 7-ig volt alap kimenő, pedig ott keményebben fogtak minket, mint ahogy a szüleim tették...
ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!