Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim “hallott ügynek”...

A szüleim “hallott ügynek” könyvelik el a párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: mindig is jóval idősebb barátaim voltak. A mostani párommal 2 éve vagyunk együtt.

Én 25, ő 45. Igen tudom, hogy sokak szerint ez beteges, abnormális, úgyse fog működni stb

Már 2 éve teljesen jó minden, még csak komolyabb vitánk sem volt. Én jó egyetemet végeztem, biztos és jól fizető állásom van. Neki is régóta stabil, jó munkahelye van. Ő volt házas, van 2 gyereke. Én kiskorom óta tudom, hogy èn nem szeretnék gyereket. (Tudom és kész, nem fogom meggondolni magam, akkor sem ha nem nyitja rám senki az ajtót öregkoromban stb)


A szüleimmel rendszeres problémaforrás, hogy kb semmibe nézik a párom, mintha nem is létezne. Plusz ha szóbajön valami jövőbeli terv, egyértelműen úgy beszélnek róla, hogy abban a párom már nincs benne.

Mondtam nekik, hogy nekem ez nagyon rosszul esik. TUDOM, hogy nagy a korkülönbség és TUDOM, hogy sok esetben nem működik ez hosszú távon, de azért ne csináljunk már úgy mintha nem lenne arra is példa, hogy működhet. Ha meg mégsem, akkor majd akkor ráérek ezen aggódni. Most szeretem őt, jól érzem magam, vele akarok lenni és ennyi.

Már ezerszer elmondtam ezeket a szüleimnek de mintha a falhoz beszélnék. Ők elkönyvelték, hogy ez úgy se tart sokáig és kész. Mit tehetnék még?



ápr. 15. 12:44
1 2
 1/17 anonim válasza:
22%
Nem tudom milyen jó egyetemet végezhettél ha írni se tudsz 🤷🏼‍♀️
ápr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves első, általános suli óta ausztriában élünk, magyarul írni iskolában nem is tanultam soha. Nem gondoltam, hogy ennyire értelmezhetetlenül rossz amit írok, sajnálom.
ápr. 15. 12:51
 3/17 Hovarju ***** válasza:
92%

Szerintem érthető, amit írtál.

Sok mindent nem tudsz tenni.

Szeressétek egymást és hogy meddig fog tartani azt senki sem tudja. A korkülönbség egyáltalán nem számít. (az én kedvesem és köztem is pont ennyi a különbség és már 23 éve együtt vagyunk)

A szüleiddel meg sajnos nem tudsz mit tenni, idővel talán majd elfogadják, hogy te is vagytok boldogok.

ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Hovarju ***** válasza:
81%
* hogy ti így vagytok boldogok.
ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Majdnem minden kapcsolat az lesz, idő kérdése. Addig érezzétek jól magatokat együtt, amíg jó, szerintem ennyi az értelme egy kapcsolatnak. Nem érdemes örökre tervezni, mert az nagyon ritka.
ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

(hallott-a hallani szóból, amire gondolsz, az a halott)


Nem kell vele foglalkozni, ennyi. 2 éve vagytok együtt, majd kiderül, 2 hónap vagy 20 év van még hátra. Ha gyereket nem akarsz úgysem, akkor csak élvezd a jelent és ne foglalkozz vele, más mit gondol a jövődről

ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6#: jajj köszi a normális javítást, így már értem, ma is tanultam megint valamit😊


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

ápr. 15. 13:08
 8/17 Metionin ***** válasza:
95%
Semmi közük hozzá. Ha neked ez így jó, akkor csináld. Egy 45 éves férfi még egyáltalán nem idős, majd akkor lesz inkább gáz ha már ténylegesen öregszik miközben te még mindig fiatal, max középkorú leszel és más igényeitek lesznek. De akkor is a magánügyed, azzal vagy és addig, ameddig akarsz.
ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
15%
Ez tényleg halott ügy. Most még oké, de mi lesz húsz év múlva? Te még aktív leszel, agyba főbe szexelnél 45 évesen, a pasinak meg már nem biztos, hogy feláll. Meg majd 65 évesen mit csinálsz a 85 éves tatával? Menj el pszichológushoz, mert nem normális, hogy ilyen vén emberekhez vonzódsz.
ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez van. Felnőtt ember vagy, jogod van azzal lenni akivel akarsz. A szüleid is felnőtt emberek, joguk van azt gondolni mint amit az emberek nagyrésze gondol az ilyen kapcsolatokról. Ha nem akarsz gyereket akkor tök mindegy, élvezd amíg tart.
ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!