Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim “hallott ügynek”...

A szüleim “hallott ügynek” könyvelik el a párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: mindig is jóval idősebb barátaim voltak. A mostani párommal 2 éve vagyunk együtt.

Én 25, ő 45. Igen tudom, hogy sokak szerint ez beteges, abnormális, úgyse fog működni stb

Már 2 éve teljesen jó minden, még csak komolyabb vitánk sem volt. Én jó egyetemet végeztem, biztos és jól fizető állásom van. Neki is régóta stabil, jó munkahelye van. Ő volt házas, van 2 gyereke. Én kiskorom óta tudom, hogy èn nem szeretnék gyereket. (Tudom és kész, nem fogom meggondolni magam, akkor sem ha nem nyitja rám senki az ajtót öregkoromban stb)


A szüleimmel rendszeres problémaforrás, hogy kb semmibe nézik a párom, mintha nem is létezne. Plusz ha szóbajön valami jövőbeli terv, egyértelműen úgy beszélnek róla, hogy abban a párom már nincs benne.

Mondtam nekik, hogy nekem ez nagyon rosszul esik. TUDOM, hogy nagy a korkülönbség és TUDOM, hogy sok esetben nem működik ez hosszú távon, de azért ne csináljunk már úgy mintha nem lenne arra is példa, hogy működhet. Ha meg mégsem, akkor majd akkor ráérek ezen aggódni. Most szeretem őt, jól érzem magam, vele akarok lenni és ennyi.

Már ezerszer elmondtam ezeket a szüleimnek de mintha a falhoz beszélnék. Ők elkönyvelték, hogy ez úgy se tart sokáig és kész. Mit tehetnék még?



ápr. 15. 12:44
1 2
 11/17 anonim válasza:
38%

#9

Láttál te már 45 éves pasit? :DD

És olyanról hallottál-e már, hogy a nő lesz aszex 45 éves korára?

Olyan feleslegesek ezek az általánosítások.

Kérdező, te meg barátkozz meg a gondolattal, hogy szabad emberek vagytok, a szüleid szabadon ekézhetik a kapcsolatodat, te meg szabadon ignorálhatod ezt a hozzáállást. Őket persze ne.

ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
Még csak két éve, nem már két éve.
ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
13%
Süssél palacsintát és fald be, azt teheted. A szüleidet meg hagyd békén. Ha nem terveznek vele a jövőbe semmit, akkor nem terveznek. Ez az ő dolguk kislányom.
ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

9-es: a válaszodban vannak hibák.

Ha 20 évig együtt élnek, addigra összeszoknak, sokkal jobban tudnak alkalmazkodni, mint egy pár éves kapcsolatban.

Sok 45 éves már "öreg", akár nö, akár férfi és sok 70 körüli "fiatal", ha kellöen aktív természetü. Szóval adott esetben az sem kizárt, hogy a kerdezö lesz a passzívabb és a párja az aktív fél.

Emellett azt csak ostoba ember hiszi, hogy a kapcsolat alapja kizárólag a szex, illetve hogy 50 év fölött már nem képesek a férfiak rá - rengeteg 70+ éves még igencsak az.

Hogy a kérdezö meg a párja 20 év után milyenek lesznek, ez nagyrészt tölük függ, ha addig együtt maradnak, akkor egymáshoz alakulnak, megtalálják a közös pontokat.

Szerintem itt NEKED kelleme szakemberhez menni, ha ennyire begyepesedett, etycsatornás a gondolkodásmódod, nem a kérdezönek.


Kérdezö: neked/nektek nem kell senkinek megfelelni, ha a szüleidnek nem tetszik, akkor vagy nem foglalkozol vele és tartod velük a kapcsolatot, vagy ragaszkodsz ahhoz, a párodat is fogadják el valamilyen normális szinten vagy megszakítod/erösen csökkented a talákozásokat velük, neked meg kevesebb lesz a stressz emiatt.

Ha ti ketten jól érzitek magatokat ebben a kapcsolatban, akkor senkinek, de tényleg senkinek nincs beleszólás, ez kizárólag kettötökre tartozik.

Sok boldogságot kivánok!

ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Mintha csak rólam írtál volna. Általános iskolás korom óta tudom, hoyg nem akarok gyereket. Páromnak 2 felnőtt gyermeke van.


Ő 55 éves én 35. 6 éve együtt vagyunk!



Nem számít mások véleménye, ha boldogok vagytok!

ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
Szard le anyádék véleményét és szeressétek egymást az ipsével, mást nem tudsz csinálni! Ha picit harciasabb vagy, max. megmondod, hogy még egy ilyen beszólás és nem fog érdekelni téged, hogy 5-10-20 év múlva ki teszi őket tisztába, felőled forduljanak fel onnantól a saját termékükben...
ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Metionin ***** válasza:
63%
17. 25 éves felnőtt, dolgozó nő, mégis honnan bsznák ki?
ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!