Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt, munkanélkülivé vált...

Felnőtt, munkanélkülivé vált gyerekednek ezek közül mire és mennyi pénzt áldoznál?

Figyelt kérdés

Ezeket eddig magának fedezte:


- fehérliszt és cukormentes étkezés, tehát teljes kiőrlésű pékárúk, tésztafélékből is a teljes kiőrlésű durumtészták.


- édesség helyett nasinak való gyümölcsök, amikből a legdrágábbanakt szereti: áfonya,eper,mangó,ananász, pomeló,gránátalma. De megeszi az olcsóbb gyümölcsöket is, almát, körtét, szőlőt,szilvát, szinte bármit.


-Prémium kozmetikumokat használ jelenleg, de hajlandó az olcsóbb, Dm-es,Rossmanos termékeket is használni.


-Edzőtermi bérlet, (de otthon is hajlandó edzeni) valamimt heti egyszer Pilates.


-Gitáróra - otthon is tud gyakorlni, de fejlődni nem tud egyedül.


- 2 hetente fodrász (ezt párszor ki tudja hagyni) és kozmetikus (ezt havi egyszer minimum kell neki), havi 1szer körmös (géllak is megteszi neki)


-Ruhából van annyi neki, hogy egy most egy darabig el legyen nélküle, de ha mégis kellene valami tavaszi darab, akkor csakis márkás ruhát vesz fel.


Aztán ott vannak az olyan kiadások mint:


-Ha randira megy menni pénzt illik,szükséges neki adni?


-Ha barátnőkkel találkozik mennyi pénz legyen nála, mennyit adnál neki?


-mozi, szórakozóhely,koncert stb.belépőket milyen gyakran és milyen összegben fizetnél? Mennyi kellene neki adni ha ilyen helyekre megy?



ápr. 18. 13:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
98%

A "hajlandó" olcsóbbat is elfogadni/olcsóbban csinálni kifejezés elég furán hangzik a "munkanélküli" mellett...

Mégis, ha nem lenne "hajlandó" lemondani a márkás sminkcuccokról, a konditeremről vagy a drágább gyümölcsről, akkor talán teremne rá pénze a fán, vagy ezt hogy kell elképzelni?

ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
98%

#41-es, bocs, de nem az a szeretet, ha kritika nélkül teljesítem a gyerekem minden kényét-kedvét, kiszolgálom a luxus igényeit. Az már sokkal inkább, hogy fedelet biztosítok a feje fölé, adok neki enni, az alapvető szükségleteit kielégítem és adott esetben elbeszélgetek vele a felelős viselkedésről a pénzügyek területén.

Amint van saját keresete, és futja neki ezekre a luxus igényekre, ám legyen, én leszek a legboldogabb, ha ilyen életszínvonalat tud majd magának biztosítani. De nekem is van életem, a félretett pénzem pedig nem az ő hajpakolására és barátnőzésére meg gitáróráira fog elmenni.

Ha ez szerinted sóherség, meg szeretet-nélküliség, ám legyen.

ápr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
100%
Oh, közben töröltek a válaszokból... bocs, nem a jelenlegi #41-esnek ment az előző válaszom.
ápr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
96%

Csak az étkezését finanszíroznám. De, ha nem diabétesz esetleg intolerancia miatt kerüli az átlagos élelmiszereket, akkor nem izgatna, eszi amit mi, vagy nem eszik.

Kap 3 havi segélyt ossza be amíg nem talál munkát.

ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
96%
38: Ez hülyeség! Nincs tervben gyerek, viszont anyumnál maradtam és tudok a fejével gondolkodni. Rohadtul nem fizetné ezeket nekem senki és ez nem sóher szeretethiány! Amikor felmondtam vagy jóval régebben hosszútávon munkanélküli voltam, luxus igényeket nekem sem állta senki! A te kommented is csak beszólásra volt "jó"! De minek?!
ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek munkanélküli lett. Munkát keres. Arra az időre is szeretné fenntartani korábbi életszínvonalát."


Ez egy bizonyos szintig rendben van. De ha a szülők gazdagok és simán tudják ezt finanszírozni, akkor fogják is, nem a neten fognak kérdezősködni. Ha meg nem tudják, csak úgy ha mondjuk a saját megtakarításaikhoz nyúlnak, mert Angyalkának nem jó az alma, csak a mangó, meg nem tud felkenni magának 2 hetente egy hajpakolást, mindenképp fodrászhoz kell menni, az egész más történet.

ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 budai_lány válasza:
100%
Ezek közül azért elég sok az elhagyható dolog
ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim válasza:
3%
Attól függ mennyi pénzed van. Ha jómódú vagy bármit adj meg neki, amíg neked is kényelmes. Engem 30 éves koromig eltartottak a szüleim, mert gazdagok voltunk, utána meg elmentem dolgozni Angliába, hogy kipróbáljam magam, azóta is ott vagyok. Én is el fogom tartani a gyerekeimet életük végéig, minden luxussal. Ha megtehetjük miért ne? Én se lettem rongy ember, mert nem volt kedvem sokáig dolgozni és mert gazdagok voltunk/vagyunk.
ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
97%
Semmit. Kap ingyen enni meg szállást. Nekem ennyi extrára nincs pénzem. Magamnak se lenne. Ha kellenek a luxusxikkek, luxusélet, keressen melót.
ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 Duke81 ***** válasza:
14%

Te aztán részletesen számon tartod a gyereked életének minden egyes apró részletét, mit mire, mennyit és milyen gyakran. Ha a kölköd lennék elköltöznék egy másik kontinensre inkább!

De, hogy a kérdésre válaszoljak ha gondban van adnék x összeget, amit tudok nélkülözni és azt ossza be belátása szerint amire gondolja. Ha elbassza felesleges dolgokra akkor így járt.

ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!