Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha magányosak lennétek,...

Ha magányosak lennétek, hazaköltöznétek a szüleitekhez?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 6 éve élek egyedül Pesten. Vidékről költöztem fel, azóta havonta/kéthavonta járok haza.

Szeptember óta érzem, hogy nagyon magányos vagyok, február óta járok pszichológushoz is.


-Az egyik legjobb barátnőm Németországba költözött, nyár óta egyszer találkoztunk.

-Az egyetemi baráti társaság, amiben benne voltam, felbomlott, szétszóródott mindenki.

-Volt egy hármas barátnői társaságom is, ott én lettem "kiutálva", mert vizsgaidőszakban nem értem rá bulizni, balatonozni állandóan.

-A másik legjobb barátnőm szeptember óta dolgozik főállásban, párkapcsolata is lett, így én az utolsó helyre csúsztam nála, közölte, hogy ő 2 havonta tud a barátaira időt szakítani, másnak is elég ennyi, nem tud mit csinálni, ha nekem ez kevés.


Én csúsztam az egyetemmel, ebben a félévben 2 délelőtt van, amikor bent kell lennem, azon kívül általában itthon vagyok. Van egy részmunkaidős állásom, de az teljesen home office. Néha elmegyek sétálni, boltozni, vagy ki az Ikeába, havonta 1-2 "beülős" programom van valakivel, pl. étterem, mozi, de van, hogy napokig ki sem lépek a lakásból, vagy éppen csak anyukámmal beszélek.

Magányos vagyok, egyre inkább befelé fordulok és ez a hangulatomra is rányomja a bélyegét. Anyukám azt mondja, hogy költözzek haza, minek ülök Pesten a lakásban, otthon legalább elfoglalom magam. Igen, mert ha 2 hónapban 2 napra hazamegyek, abba sűrítek bele mindent, de alapjáraton otthon, vidéken pl. programlehetőség sincs, a legtöbb korombeli elköltözött, vagy aki nem, férjjel, gyerekkel van ott. Félek, hogy ha hazamennék, az még rosszabb lenne, mert nem hiszem, hogy sokat dobna az életkedvemen, ha a régi szobámban kéne legyek állandóan, kb. gyerekszerepben.


Mert szeretem anyát, de a férjével nehezen jövünk ki, ő tipikusan olyan, aki kötözködik, ha unatkozik. Miért vagyok otthon, miért hason fekve tanulok, miért vagyok hosszú nadrágban nyáron, miért vagyok bent ebben a jó időben stb. Anya is olyankor kb. elszámoltat mindenről, hová megyek, miért megyek, meddig leszek, minek megyek boltba... Én meg azért már jó ideje egyedül élek, megszoktam, hogy nem kell alkalmazkodnom, nem tör rám a hálószobámban senki este 9-kor, hétvégén nem b.sztatnak, ha éppen 10-ig alszom.

De közben meg nem lennék egyedül, van két kutyánk, velük is elfoglalnám magam.


ápr. 27. 21:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Isten őrizz, dehogy.
ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne, ha randiznál?
ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%
Ismerkedj, ami a mai világban sajnos nehez :/
ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem mellett lehet részmunkaidőben vendéglátózni is, ami ha nem is vág annyira bele a tanulmányaidba, legalább a társaság megva, persze nem kell túlzásba vinni.

Sport is jó szerintem, röplabda, mászás, jóga stb.


Mit tanulsz egyébként?

ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
17%
Töltsd le a Tindert. El tudsz járni srácokkal randizni. Még ha nem is lesz belőle semmi, lesz társaságod, lesz egy csomó új ismerősöd, talán barátaid is.
ápr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Inkább legyek magányos, mint mutterékhoz hazakullogjak....
ápr. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Ha tudsz minőségi időt tölteni a szüleiddel, akkor látogasd őket gyakrabban, de haza ne költözz, pláne úgy hogy mindjárt végzel a sulival.
ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

A magányon nem segít a hazaköltözés.

Én koliból költöztem haza nyárra, mert kicsúsztam a nyári koli jelentkezésből, mert más tervem volt, ami végül az utolsó pillanatban nem jött össze. A magányt egészen egy hétig orvosolta az otthonlétem. Aztán ott voltam ugyanolyan magányosan, de otthon, szóval még bele is lett pofázva az időbeosztásomba. Csak plusz egy gond különélés után hazamenni.

Inkább programokra járj el egyedül és ismerkedj úgy, esetleg legyen háziállatod, ha lehet és el tudod látni. Nekem pl sokat segített egy hörcsög. Antiszociális kis cuki élőlény, de tudok hozzá beszélni este, macerás a szelídítése, a legtöbb interakcióm vele az, hogy a kezemben ül, amikor zöldséget eszik.

ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%
Te is jól kifogtad a "barátokat". Jól leléptek, meg 2 havonta van idő veleed találkozni, persze... Én azt mondom, hogy adj a hazaköltözésnek egy esélyt, és figyeld meg, hogy hogyan változik az életed. Ha jobban vagy, maradj, ha nem, költözz vissza. És kitartást!
ápr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem érdemes. Az életedet kellene átalakítani úgy, hogy jól érezd magad benne, mert nem lakhatsz örökké a szüleiddel, hogy enyhítsék a magányod. A sportokat, hobbikat már előttem is javasolták, kiindulásnak ez tökéletes. Sok sikert.
ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!